میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱
 
 
حمایت مجلس از توسعه روابط ایران و روسیه
مبادلات دو کشور تقویت شود
مبادلات دو کشور تقویت شود
 
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تقویت روابط بین ایران و روسیه، گفت: مجلس از روابط دوجانبه راهبردی ایران و روسیه حمایت خواهد کرد.
محمدحسن آصفری ، با اشاره به اینکه سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به روسیه در راستای تحقق شعار دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط با شرق است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تمایل دارد که سطح روابط خود را با کشورهایی مانند روسیه تقویت کند. وی بیان کرد: ایران و روسیه ظرفیت اقتصادی بسیار زیادی دارند و باید سطح مبادلات تجاری خود را افزایش دهند.
نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی درباره نقش روسیه در مذاکرات وین، گفت: توقع ما از روسیه آن است که در مذاکرات وین حمایت بیشتری از جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و در مذاکرات بر ضرورت رفع کامل تحریم‌ها تاکید کند. آصفری تصریح کرد: ایران و روسیه باید سطح روابط خود را در حوزه‌های مختلف اعم از سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گسترش دهند. انتظار ما از مقامات روسیه آن است که در مجامع بین‌المللی پیگیر رفع کامل تحریم‌های ایران باشند و جلوی فشارهای بین‌المللی علیه کشورمان را بگیرند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مخالفان خارجی گسترش روابط ایران و روسیه چه کسانی هستند و هدف آن‌ها چیست، گفت: بیشترین مخالفت‌ها از ناحیه رژیم صهیونیستی دنبال می‌شود و آنان علاقمند نیستند که سطح روابط ایران با روسیه افزایش یابد و به دنبال آن هستند که بین ایران و روسیه اختلاف ایجاد شود.
آصفری با تاکید بر اینکه مجلس از روابط دوجانبه راهبردی ایران و روسیه حمایت خواهد کرد، گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل دارد که هر گونه طرح و یا لایحه‌ای را که بتواند منجر به تسهیل روابط ایران و روسیه شود، به سرعت مورد بررسی و تصویب قرار دهد.مهر
کد مطلب: 121314
 
Share/Save/Bookmark