میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۱
 
 
اسلام ستیزی سوئدی‌ها
راسموس پالودان رهبر اسلام ستیز حزب راست افراطی استرام کورس دانمارک در جریان طرحی برنامه‌ریزی شده...
راسموس پالودان رهبر اسلام ستیز حزب راست افراطی استرام کورس دانمارک در جریان طرحی برنامه‌ریزی شده اول بهمن‌ ماه مقابل سفارتخانه ترکیه در استکهلم سوئد، قرآن کریم را در اقدامی اهانت‌آمیز به آتش کشید.
این اقدام در حالی صورت گرفت که اواخر فروردین نیز قرآن مجید توسط یک عنصر نژادپرست و افراطی دانمارک و به بهانه آزادی بیان و تحت حمایت پلیس در شهر «لینکوپینگ» سوئد آتش زده شد.
هر چند که دولتمردان و رسانه‌های غربی برآن شده‌اند تا هتاکی اخیر به مقدسات اسلامی را به تنش‌های موجود میان سوئد و ترکیه بر سر عضویت سوئد در ناتو نسبت دهند اما واقعیت امر آن است که رویکردی اسلام ستیزانه غربی‌ها سابقه‌ای طولانی دارد لذا همراهی دولت سوئد با این هتاکی را می‌توان ادامه روند رفتارهای ضد اسلامی و نژادپرستانه حاکم بر ساختار نظام سرمایه داری و کشورهای غربی دانست چنانکه طی هفته‌های اخیر نشریات فرانسونی همچون شارلی ابدو اقدام به انتشار کاریکاتورهای موهن و هتاکانه علیه مقدسات اسلامی و شخصیت‌های دینی کرده و سایر نشریات نیز به بازنشر آن پرداخته‌اند. شبکه‌های خبری به اصطلاح جهانی غربی نیز در ابعاد گسترده‌ای به پوشش این هتاکی‌ها پرداخته اند.
پیش از این نیز در مرداد ماه سالجاری نیز تحت حمایت پلیس هتک حرمت قرآن کریم و اهانت به مقدسات اسلامی در مقابل مرکز اسلامی هامبورگ در آلمان و در روز تاسوعی حسینی صورت گرفت. مجموع این هتاکی‌ها و اسلام ستیزی‌ها که در سالهای گذشته نیز به کرات تکرار شده است بیانگر رویه‌ای سیستماتیک در میان دولتهای غربی علیه اسلام و مسلمانان است که ماهیت ضد بشری بسیاری از سران غرب را اشکار می‌سازد. غرب در حالی ادعای آزادی بیان سر می‌دهد که در همین کشورها اظهار نظری هر چند کوچک در باب هولوکاست جرم تلقی می‌شود که سرنوشت رژوه گاردوی فرانسوی نمودی از آن است.
در همین حال با توجه به پیامدهای این اسلام ستیزی و تهدیدات امنیتی که علیه مسلمانان به همراه دارد می‌توان این اقدام سوئد را بعد دیگری از تروریسم پروری و تروریسم سازی دولتی دانست که تهدیدی برای امنیت جهان است. سکوت پارلمان و شورای اروپا در برابر این تروریسم دولتی امری سوال برانگیز است چنانکه همین مدعیان حقوق بشر در برابر ایجاد القاعده و داعش از سوی آمریکا سکوت کردند و امروز نیز در برابر رفتارهای به اصطلاح فردی اسلام ستیزانه راه حمایت در پیش گرفته‌اند که خود مولفه‌ای برای تقویت و ترویج تروریسم علیه مسلمانان است که ابعاد دیگری از ماهیت تروریسم پروری غرب را آشکار می‌سازد.
غرب که این روزها با موجی از اعتراض‌ها و اعتصاب‌ها و البته ناکامی در جنگ اوکراین همراه شده است قطعا این حق را ندارد که بخواهد با اجرای ابعاد جدید تروریسم و اسلام ستیزی به دنبال حل و پنهان سازی بحران‌های داخلی و جهانی خویش باشد و این وظیفه جامعه جهانی و سازمان ملل است که با تدوین نظم نوین جهانی در برابر یک جانبه‌گرایی سلطه گرایانه و تروریسم پرور غرب با این روند مقابله نمایند.

نویسنده: مهسا شاه محمدی
کد مطلب: 125040
 
Share/Save/Bookmark