میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۲
 
 
دستگیری فوتبالیست‌ها در پارتی فسق و فجور
عزادارانی که در خلوت آن کار دیگر می‌کنند
تناقض رفتاری و گفتاری برخی از افرادی که نباید به آنها چهره یا سرشناس گفت، در جریان حوادث اخیر از ماهیت واقعی نیت این اشخاص پرده‌برداری می‌کند.
پس از شکست پی در پی پروژه‌های تعریف شده از سوی دشمن برای ایجاد ناامنی و آشوب در کشور در سه ماهه اخیر، پروژه «افسرده ‌سازی مردم» در دستور کار جریان‌های ضد ایرانی قرار گرفت.
بر اساس این پروژه، هر یک از شهروندان چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی که بخواهد زندگی طبیعی خود را دنبال کند، با پاسخی توهین‌آمیز از سوی جریان‌های معاند و وابسته به دشمن مواجه می‌شود.

محرومیت اجباری برای زندگی عادی در قالب پروژه «افسرده‌سازی مردم»
از جمله اشخاصی که در این پروژه نقش‌آفرینی ویژه‌ای می‌کنند و در ادبیات خود، زندگی عادی را برای شهروندان، «عادی‌سازی» خطاب قرار می‌دهند، چهره‌ها و اشخاص سرشناس محسوب می‌شوند.

چهره‌ها؛ پیاده نظام جریان ضدایرانی برای «سیاه‌نمایی»
این افراد، به‌طور خاص در صفحات مجازی خود، مستمرا با «سیاه‌نمایی» از شرایط موجود در کشور و چشم‌بستن تعمدی نسبت به توفیقات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های گوناگون، به‌عنوان پیاده نظام دشمن در جریان پروژه «افسرده‌سازی مردم» نقش‌آفرینی می‌کنند؛ اما با این حال در خفا و خلوت خود، نه تنها زندگی عادی خود را دنبال می‌کنند، بلکه در شب‌نشینی‌ها و مجالس لهو و لعب حضور چشم‌گیری پیدا می‌کنند.

دعوت به پرهیز از زندگی عادی با چاشنی پارتی مختلط در دماوند
در مورد اخیر، اعلام شد که چهار نفر از بازیکنان فوتبال کشور که دو نفر از آن‌ها استقلالی هستند، به‌دلیل حضور در یک پارتی مختلط در دماوند بازداشت شدند. نکته قابل تأمل در خصوص این خبر این است که این افراد که بعضاً نام آن‌ها از گوشه و کنار به گوش می‌رسد، هر گونه شادی و زندگی عادی را برای مردم ممنوع و غیرقابل قبول می‌دانند و در صفحات مجازی خود دائماً پمپاژ نفرت می‌کنند ولی با این حال خود آن‌ها در مجالس لهو و لعب مختلط حضور پیدا می‌کنند و از خوش‌گذرانی‌های خود غافل نمی‌شوند.

تناقض رفتاری آقای لیگ برتری با تجمیع بازوبند مشکی و مشروبات الکلی
پیش از این نیز عنوان شده بود که یکی از بازیکنان لیگ برتری که در جریان حوادث اخیر و در حمایت از اغتشاشگران در صفحات خود در فضای مجازی سنگ تمام گذاشته بود و حتی به بازوی خود بازوبند مشکی بسته بود، در حالی که به‌دلیل مصرف مشروبات الکلی حالت متعادل نداشته، دستگیر شد.

ماجرای سفر پر سر و صدای خانواده دایی
چند روز پیش نیز، در خبرها آمد که هواپیمای مسافربری حامل خانواده علی دایی در حالی که عازم دوبی بود، با صدور دستور قضائی در جزیره کیش فرود آمد و خانواده دایی از پرواز پیاده شدند.
در پی ممانعت نسبت به خروج همسر و دختر علی دایی از کشور، پیگیری‌ها از یک منبع آگاه حاکی از آن است که در پی اقدامات اخیر خانواده علی دایی (صاحب یک گالری بزرگ طلا و جواهر) در همراهی با گروه‌های ضد انقلاب و اغتشاشگران و دعوت به اعتصاب، همسر علی دایی متعهد شده بود قبل از قصد خروج از کشور نهادهای ذیربط را از تصمیم خود مطلع کند.

دعوت به اعتصاب با خرج دلارهای ناشی از شهرت در دوبی
نکته قابل تأمل در خصوص این خبر آن است که در حالی که زندگی عادی و فعالیت تجاری مشروع شهروندان از نگاه این خانواده، عادی‌سازی شرایط محسوب می‌شود و بر همین اساس با فراخوان‌های جریان‌های ضدایرانی همراهی می‌کنند؛ اما خانواده دایی برای تفریح به دوبی سفر می‌کنند و در حالی که مردم را ملزم به افسرده بودن و دست کشیدن از فعالیت تجاری می‌دانند، دلارهای خود را در مراکز تجاری دوبی خرج می‌کنند.
مهر در پایان گزارش خود نوشته، این تناقض رفتاری و گفتاری بارها و بارها در عملکرد چهره‌ها و به‌طور خاص برخی از هنرمندان و ورزشکاران در جریان حوادث اخیر دیده شده که البته به‌رغم هشدار چندباره دستگاه قضائی به این افراد، مماشات با آن‌ها به پایان رسید و بعضاً مورد تعقیب قضائی نیز واقع شدند که پیش‌تر در گزارشی تحت عنوان «پایان مماشات با سلبریتی‌های هنجارشکن» به آن پرداخته شد.
کد مطلب: 124843
 
Share/Save/Bookmark