میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۰
 
 
اقدام عجیب دولت در افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح
اقدام عجیب دولت در افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح
 
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران گفت: افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سایر سطوح مزدی از سوی دولت غیر قانونی است.
علی دهقان کیا در گفتگو با مهر در خصوص تصویب افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: روز گذشته افزایش حقوق بازنشستگان این سازمان در دولت تصویب شد و میزان افزایش حداقل بگیرها همان پیشنهاد هیئت مدیره تأمین اجتماعی بود اما متأسفانه برای سایر سطوح افزایش ۱۰ درصدی تصویب شد.
وی با اشاره به اینکه افزایش ۱۰ درصدی سایر سطوح خلاف قانون است، گفت: در ۴۰ سال گذشته هر میزان افزایشی که شورای عالی کار برای کارگران اعلام کرده بود و سازمان تأمین اجتماعی نیز آن را برای بازنشستگان پیشنهاد داده بود طی یک هفته به تصویب هیئت دولت می‌رسید اما امسال بعد از ۴۰ روز هیئت وزیران با افزایش ۵۷ درصدی حداقل بگیران و ۱۰ درصدی سایر سطوح موافقت کرده است.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه وضعیت بازنشستگان هر روز بدتر از قبل خواهد شد گفت: در شرایط بد اقتصادی فعلی و تورم حدود ۴۰ درصدی که مرکز آمار نیز آن را اعلام کرده، حقوق بازنشستگان سایر سطوح فقط ۱۰ درصدی افزایش پیدا می‌کند و با این شرایط حقوق آنها کفاف چند روز در ماه را می‌دهد.
دهقان کیا تصریح کرد: در شرایطی که پرداخت مستمری بازنشستگان با بودجه دولتی تأمین نمی‌شود نباید دولت افزایش حقوق سایر سطوح را کاهش می‌داد و مشخص نیست بر چه اساسی این اتفاق رخ داده است. وی ادامه داد: ما اصلاً از این مصوبه راضی نیستیم و اعتراض خود را اعلام خواهیم کرد. وی اظهار داشت: دولت باید قانون را رعایت می‌کرد و افزایش حقوق‌ها یا براساس تورم و یا سبد هزینه خانوار، انجام می‌گرفت. براساس این دو فاکتور حقوق بازنشستگان باید به ۹ میلیون تومان می‌رسید در حالی که هم اکنون حقوق حداقل بگیرها ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود که این خلاف قوانینی است که به تصویب رسیده است و ما آن را منطقی نمی‌دانیم.
رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران گفت: تا زمانی که بحث سلایق مطرح باشد مشخص نیست چه اتفاقاتی در انتظارمان است و مشکلات امسال بازنشستگان با این مستمری افزایش پیدا می‌کند.
کد مطلب: 122809
 
Share/Save/Bookmark