میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹
 
 
در جریان سفر به پاکستان صورت گرفت؛
رایزنی سرلشکر باقری وعمران خان درباره آخرین تحولات امنیتی منطقه
رایزنی سرلشکر باقری وعمران خان درباره آخرین تحولات امنیتی منطقه
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشومان که به پاکستان سفر کرده است با نخست وزیر و رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان دیدار و در باره مسائل مهم منطقه به ویيه افعانستان و روباط دوجانبه گفت‌وگو کرد.
رایزنی‌های امنیتی و نظامی دفاعی ایران در منطقه با همسایگان پس از تحولاتی که در افغانستان و در منطقه شمال غرب پیش آمده است بر اهمیت دیپلماسی دفاعی و نظامی افزوده است.
سرلشکر محمد باقری و نخست‌وزیر پاکستان طی دیداری، بر لزوم تحکیم روابط دوجانبه در حوزه‌های مختلف از جمله امنیت مرزی و همکاری‌های دفاعی تأکید کردند.
مقامات ارشد دولت پاکستان از جمله وزیر دفاع و برخی مسئولان نظامی این کشور و همچنین «سید محمدعلی حسینی» سفیر ایران و سرهنگ «مصطفی قنبرپور» وابسته نظامی ایران در پاکستان در این دیدار حضور داشتند.
عمران خان در این نشست با یادآوری دیدار ماه گذشته خود با حجت‌الاسلام «رئیسی» رئیس جمهوری کشورمان در حاشیه اجلاس سران شانگهای در دوشنبه، بر تعهد دولت پاکستان برای تعمیق روابط با ایران به‌ویژه در بخش‌های مرزی، اقتصادی، نظامی و امنیتی تأکید کرد.
وی تأکید کرد: بحران افغانستان هرگز راهکار نظامی نداشته و باید با مشارکت تمامی گروه‌های داخلی این کشور یک دولت فراگیر تشکیل شود.
سرلشکر باقری نیز با اشاره به رایزنی‌های مهم خود با فرمانده ارتش و رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان، تقویت همکاری‌های نزدیک میان دو همسایه را که طی سال‌های اخیر شاهد پیشرفت قابل توجهی در روابط از جمله در امنیت مرزی بوده‌اند، ضروری دانست.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و نخست‌وزیر پاکستان پیرامون آخرین تحولات امنیتی منطقه، جهان اسلام به‌ویژه وضعیت افغانستان تبادل نظر کردند.

دیدار سرلشکر باقری با رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان
در دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با ژنرال «ندیم رضا» بر گسترش همکاری‌های دوجانبه میان نیروهای مسلح ایران و پاکستان تأکید شد.
سرلشکر محمد باقری در دومین نشست کاری خود، با ژنرال «ندیم رضا» رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان دیدار و گفتگو کرد.
سرلشکر باقری و ژنرال ندیم رضا طیف گسترده‌ای از مناسبات دوجانبه ایران و پاکستان در حوزه‌های دفاعی، امنیتی، نظامی، مرزی، تحولات منطقه‌ای از جمله اوضاع افغانستان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
طرفین بر تمایل و عزم جدی یکدیگر برای تحکیم این مناسبات و گسترش همکاری‌های دوجانبه میان نیروهای مسلح ایران و پاکستان تأکید و همچنین به وجود دیدگاه‌های مشترک دو کشور در رابطه با مسایل منطقه‌ای، مبارزه با تروریسم و صلح و ثبات منطقه‌ای اشاره کردند.
همچنین، اعضای هیئت بلندپایه نظامی ایران به ریاست سرلشکر باقری با حضور در مقر فرماندهی ارتش پاکستان با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش این کشور دیدار کردند.
کد مطلب: 120009
 
Share/Save/Bookmark