نمایندگان ملت:

ایران به محور مقاومت در منطقه تبدیل شده است

19 شهريور 1397 ساعت 17:09


نمایندگان مردم در مجلس با اشاره به اینکه ایستادگی کشورمان در برابر زیاده‌خواهی‌‌های آمریکا موجب شکل گیری محور مقاومت در منطقه شده است، تاکید کردند ایران اسلامی هیچگاه در مقابل اقدامات ایالات متحده عقب نشینی نخواهد کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا دیروز در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه‌های ارتش در دانشگاه علوم دریایی نوشهر با اشاره به سیاست‌های شرارت‌بار استکبار برای ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در منطقه تأکید کردند: جمهوری اسلامی و ملت ایران با ایستادگی در مقابل امریکا ثابت کرده است اگر ملتی از اخم و تشر زورگویان نترسد و به توانایی‌های خود اعتماد و اتکا کند، ابرقدرتها را به عقب نشینی و شکست می‌کشاند.
همچنین ایشان با اشاره به ناامنی و بی‌ثباتی در مناطق مختلف جهان بویژه منطقه غرب آسیا افزودند: استکبار و در رأس آن آمریکای ظالم و ستمگر، منافع خود را در گرو ایجاد جنگ‌های خانگی، افزایش و توسعه فجیع فعالیت‌های تروریستی و درگیری‌های منطقه‌ای می‌بینند و متأسفانه برخی کشورهای منطقه به آنها کمک می‌کنند.
بر این اساس نمایندگان ملت نیز با اشاره به اینکه ایستادگی کشورمان در برابر زیاده‌خواهی‌‌های آمریکا موجب شکل‌گیری محور مقاومت در منطقه شده است، تاکید کردند؛ ایران اسلامی هیچ‌گاه در مقابل اقدامات ایالات متحده عقب‌نشینی نخواهد کرد.

ایستادگی ملت ایران در برابر زورگویی‌های آمریکا
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلسشورای اسلامی اعتقاد دارد مقاومت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها موجب شده کشورمان به عنوان محور مقاومت در برابر استکبار معرفی شود.
امیر خجسته با اشاره به اینکه ایران اسلامی طی چهل سال گذشته در مقابل استکبار جهانی ایستاده است، گفت: مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها موجب شده امروزه ایران به محور مقاومت در منطقه تبدیل شود و این امر شاخص مهمی به حساب می‌آید.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آمریکایی‌ها با همراهی رژیم صهیونیستی زمینه ایجاد ناامنی در منطقه غرب آسیا را فراهم کردند و بر این اساس شاهد فعالیت گروه تکفیری - تروریستی داعش در کشورهایی مانند عراق و سوریه بوده ایم.
وی با اشاره به اینکه ایران با ایجاد اتحاد بین کشورهای مختلف تروریست‌های داعشی در سوریه را ریشه‌کن کردند، ادامه داد: بر این اساس سیاست ایجاد رعب و وحشت ایالات متحده و همپیمانان منطقه‌اش با شکست مواجه شد که نشانگر قدرت روزافزون ملت ایران است.
این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه منافع کشورهای مانند ایالات متحده در ایجاد ناامنی در کشورهای مختلف است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها براساس چنین سیاستی اقدام به فروش تسلیحات به کشورهای عربی منطقه می‌کنند و درآمدهای کلانی به جیب می زنند.
خجسته افزود: می توان اذعان کرد مردم ایران تاکنون بدون هیچ هراسی در مقابل آمریکایی‌ها ایستاده و این امر را بدون هیچ مخفی کاری به دنیا اعلام کرده است لذا همه کشورهای دنیا ایران اسلامی را آزاده و حامی آزادگان می‌دانند.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولان با همدلی و هم‌افزایی زمینه رشد و توسعه کشور را فراهم کنند تا بتوانیم مانند گذشته از تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها عبور کنیم.

ایران موجب شکست آمریکا در منطقه است
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: ایالات متحده دوست دارد ملت‌ها را به بند بکشد و ذلیل و خوار کند تا به اهدافش برسد اما ایران این کشور را به عقب‌نشینی و شکست کشانده است.
محمدجواد ابطحی با اشاره اینکه سخنان رهبر انقلاب بار دیگر سیاست‌های شیطانی آمریکا در منطقه را بر ملا کرد، گفت: متاسفانه برخی سران کشورهای منطقه فراموش می‌کنند که آمریکا ماهیت تروریستی دارد
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها به دنبال اهداف شیطانی و منافع خودشان به ویژه در منطقه پر از منابع و ثروتمند خاورمیانه هستند، اظهار کرد: در واقع ایالات متحده دوست دارد ملت‌ها را به بند بکشد و ذلیل و خوار کند تا به اهدافش برسد.
این نماینده مردم در مجلس با اشاره به اینکه ملت‌های مسلمان به ویژه ملت ایران اسلامی باید مواظب ترفند‌های دشمنان به ویژه آمریکا باشند، تصریح کرد: به عبارتی خیلی از توطئه‌ها در قالب شایعه از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی پخش می‌شود تا وحدت در جامعه از بین برود.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید با بصیرت نسبت به تحرکات و اقدامات غربی‌ها توجه کرد تا اهداف شوم دشمنان به نتیجه نرسد.

ایران صورت آمریکا را به خاک مالیده است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد ایران تنها کشور مستقل منطقه است که در برابر تجاوزگری‌های آمریکا ایستاده است.
سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به اینکه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا از همه ظرفیت‌های خودش برای تضعیف ایران استفاده می‌کند و تردیدی در این مهم نیست، گفت: این مهم در حالیست که ایران مستقل در برابر تهدیدها و توطئه‌های غربی‌ها خصوصا ایالات متحده می‌ایستد و چانه آن را به خاک می‌مالد که امر نیز بیانگر قدرت بزرگ ایرانیان است.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا ایران تنها کشور مستقل منطقه است که در برابر تجاوزگری‌های آمریکا ایستاده است، اظهار کرد: البته باید یادآور شد که ایران اسلامی هنوز از تمام ظرفیت‌های خود استفاده نکرده است. وی با تاکید بر اینکه در مقابل هیچ توطئه‌ای کوتاه نخواهیم آمد، ادامه داد: امروزه کشورمان در شرایط تحریم قرار دارد و اتاق جنگ خزانه داری آمریکا در تلاش است با اقدامات رسانه‌ای اثر تحریم‌های ظالمانه را پررنگ‌تر از واقعیت نشان دهد.
این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: بر این اساس می توان اذعان کرد قدرت‌های غربی و برخی کشورهای منطقه دست به دست هم داده‌اند تا ایرانیان را نسبت به آینده ناامید کنند و مردم را درگیر مسائل مانند ارز، سکه و غیره کنند.
وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی ضرورت دارد همه تریبون‌های رسانه‌ای اقدام به پمپاژ امید و نشاط در جامعه کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی برخی مسائلی مطرح می‌شود که حتی رادیو اسرائیل و رادیو آمریکا آنها را بیان نمی‌کنند لذا بجای بیان اظهارات ضد دین و انقلاب، باید همه افراد منادی وحدت و مقاومت باشند.خانه ملت

آمریکا نمی‌خواهد مسلمانان در غرب آسیا قدرت بگیرند
عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد عدالتخواهی و آزادی ایرانیان موجب شده هراسی از سیاست‌های ظالمانه و مستکبرانه آمریکا نداشته باشند.
علیرضا ابراهیمی با بیان اینکه امروزه بسیاری از کشورهای دنیا در برابر آمریکا سَر خَم می‌کنند که نشان‌دهنده ضعف و عزت نفس پایین آنها است، گفت: این مهم در حالیست که انقلاب اسلامی ایران در چهل سال پیش به سیاست‌های زیاده خواهانه آمریکایی‌ها پاسخ منفی داد و سربلند شد.
وی با اشاره به اینکه بر هیچ فرد آزاده‌ای پوشیده نیست که ایالات متحده صرفا به دنبال تامین منافع خودش است، اظهار کرد: بر این اساس با کشورهای دنیا اقدام به برقراری ارتباط می‌کند و مشاهده می‌شود که دارایی کشورهای مختلف بر اساس هراس از آمریکا به تاراج می‌رود.


کد مطلب: 105971

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdca0mn6649nwo1.k5k4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir