آقای رئیس دولت؛ ما «آنی» که شما فرض می‌کنید نیستیم!

بعد از کلی سخنرانی در مجامع مختلف و دستورالعمل‌های مصوب هیئت دولت درخصوص پیام‌رسان‌های داخلی، به «ادمین» اینستاگرام‌تان فرموده‌اید که ب

16 ارديبهشت 1397 ساعت 23:57


بعد از کلی سخنرانی در مجامع مختلف و دستورالعمل‌های مصوب هیئت دولت درخصوص پیام‌رسان‌های داخلی، به «ادمین» اینستاگرام‌تان فرموده‌اید که بنویسد «من فیلتر نکردم»؟ بنویسد تقصیر عالی‌ترین سطح نظام است (ما هم مثلا نفهمیدیم منظورتان رهبری بوده است) بنویسد قوه قضائیه بوده است که حکم فیلتر داده است. اما آقای رئیس دولت ما را آنچه فکر می‌کنی فرض نکن. ما نیستیم.
ما می‌فهمیم که این ادامه‌ی بازی نخ‌نما شده‌ی خیابان کشیدن در پیاده‌رو است (این جمله غلط را خودتان در ایام انتخابات گفته بودید و یک عده احساسی جوزده سوت و کف هم زدند)
ما می‌فهمیم که شما ما را نفهم فرض کرده‌اید. می‌فهمیم در آشفته بازاری که تدبیرو امید شما برای مردم رقم زده، بهترین راه پرت کردن و «منحرف» کردن اذهان عمومی، انداختن توپ بی‌تدبیری در زمین دیگران است.
می‌فهمیم که هشتگ «محرمانه نداریم» مسخره‌ترین شوخی با مردمی است که دولت مستقرشان محرمانه‌ترین و امنیتی‌ترین دولت تاریخ از زمان «ماد»هاست. می‌فهمیم که اتفاقا این دولت همیشه و همواره مردم را رعیتی پنداشته که حق اطلاع از هیچ‌چیزی را ندارند. مگر ایام انتخابات باشد و برای سُر دادن ذهن آنها به سمت موضوعی خاص، چند کلیدواژه راست و کج تحویل‌شان بدهید.
اگر این نبود، چرا هنوز نه از فکت‌شیت برجام خبری هست و نه از متن واقعی آن که باید منتشر می‌شد؟ چرا هنوز به مردم نمی‌گویید چرا خودتان پای قراردادهای خرید هواپیما را امضا کردید و مثلا معاون وزیر راه این کار را نکرد؟ چرا نمی‌گویید کلاه گشاد برجام تا زیر زانوی مردم آمده است و مثل گلابی کپک‌زده‌ی در هوا مانده در انتظار افتادن در زباله‌دان است؟ چرا نمی‌گویید دانشمندان هسته‌ای را چگونه پر دادید یا بیکارشان کردید؟ چرا نمی‌گویید سوئیفت‌تان که به دروغ گفتید راه افتاده هنوز بعد از دو سال قطع است و گونی‌به‌دست دنبال دلار می‌گردید؟
اینها هم تصمیم «عالی‌ترین سطح نظام» است یا اگر همان عالی‌ترین سطح نظام نبود، ترکمانچای‌تر از آنچه امروز از برجام بیرون زده را شاهد بودیم؟ راستی چرا به مردم نمی‌گویید هیچ‌کدام از الزامات رهبری را به گوش نگرفتید و به امضای امثال «کری» اعتماد کردید و...
چرا نمی‌گویید سیاست‌های اقتصادی فاجعه‌تان چه بلایی بر سر معیشت مردم آورده است؟
راستی از بازار «ارز» و «طلا» و «سکه» خبر دارید؟ چرا اعتراف نمی‌کنید که قیمت‌گذاری خنده‌دارتان اشک مردم را درآورده است؟ چرا از قراردادهای محرمانه‌ی نفتی، پژو، FATF و... حرف نمی‌زنید؟
چرا نمی‌گویید چه بلایی بر سر «عزت پاسپورت ایرانی» آوردید؟ چرا نمی‌گویید پول مردم را صرف خرید «کود انسانی» و «دوغ» و... از کشورهای خارجی کردید؟ چرا نمی‌گویید دروازه‌ی گشاد وارداتتان چه بلایی بر سر تولید داخلی آورده است؟ چرا نمی‌گویید به «اقتصاد مقاومتی» اعتقادی ندارید و چشم و دست‌تان به خارجی‌هاست؟
اگر «محرمانه نداریم» چرا از فساد نزدیکان خودتان، معاون اولتان و برخی وزرای‌تان چیزی نمی‌گویید؟ از امثال دختر مظلوم وزیر که جنس خارجی قاچاق می‌کرد!
چرا به مردم نمی‌گویید حقوق‌های نجومی همچنان پابرجاست؟ چرا دلیل حضور این همه «ژنرال» در اطراف دولت‌تان را نمی‌گویید؟ چرا از بحران‌آفرینی‌های مشاوران دوست و «آشنا»ی‌تان نمی‌گویید؟ چرا نمی‌گویید با تلگرام چه قرار و مداری گذاشتید و طی این سال‌ها چه نانی به هم قرض دادید؟
کاش ادمین اینستاگرام‌تان هم مثل خودتان «خسته» بوده باشد.
کاش اگر واقعا «محرمانه نداریم» و به «جریان آزاد اطلاعات» اعتقاد دارید، به‌عنوان رئیس شورای عالی فضا مجازی، رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس دولت دوازدهم و کلی پست و مقام دیگر این شهامت را داشتید و به قول خودتان زیر بار «حکم سفارشی» نمی‌رفتید و «استعفا» می‌دادید. آن‌وقت می‌دیدید چه بخش اعظمی از مشکلات مملکت با کنار رفتن شما و همکاران پیر و خسته‌تان حل می‌شد.
کاش دست‌کم گزارش بدون «سانسور»ی از «نظرات مردم» در زیر همان بیانیه «محرمانه نداریم»‌تان تقدیم‌تان می‌کردند تا متوجه شوید ما آنی که شما فرض می‌کنید نیستیم!

نویسنده: مهدی رجبی


کد مطلب: 104225

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcb5ab8srhbg5p.uiur.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir