به زودی؛

سهم وام اعطایی به مستاجران تعیین می‌شود

6 تير 1398 ساعت 1:10


وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اکنون رقم نهایی صندوق حمایت از مستاجران در حال بررسی است و به نظر می رسد که تا ۷۰ درصد از مبلغ نهایی اجاره‌بهای مسکن از طریق این صندوق تامین شود؛ این موضوع همچنان تصویب نشده است.
فرهاد دژپسند در جمع خبرنگاران به صندوق حمایت از مستاجران اشاره و بیان کرد: این بحث در فصل جابجایی مستاجران در اولویت قرار گرفت و از آنجا که مستاجران هم اکنون فشاری مضاعف را تحمل می‌کنند، به دنبال این بودیم تا رابطه بین رهن و اجاره را به نفع مستاجران ساماندهی کنیم.
وی با اشاره به طرح تاسیس صندوق حمایت از مستاجران و پیشنهاد آن به رئیس جمهوری بیان کرد: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته وجوهی در این صندوق قرار می‌گیرد که از طریق آن به مستاجر وام داده می‌شود؛ این وام با نرخی متمایز که در حال متعادل سازی است باید تسویه شود تا فشاری به مستاجران وارد نشود. وزیر اقتصاد اظهار داشت: با توجه به اهمیت این مساله، تلاش می‌کنیم هر چه زودتر به جمع بندی نهایی دست یابیم.
دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود به تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا اشاره کرد و افزود: تحریمهای اعمال شده بیانگر این است که آمریکایی‌ها به طور کامل متوجه شده‌اند در روش های به کار گرفته شده در برابر ایران موفق نبوده‌اند؛ به همین دلیل متوسل به روش های غلط و خارج از عرف بین الملل شده‌اند. وی با بیان اینکه ستاد مبارزه با تحریم به طور مرتب در وزارت اقتصاد برگزار می‌شود، گفت: ما همه راه‌های لازم برای مقابله با تحریم و جلوگیری از تحقق آثار منفی که آمریکایی‌ها دنبال می‌کنند را پیش‌بینی کرده‌ایم؛ یک اهتمام جدی در کشور وجود دارد و می‌توان امیدوار بود که این مرحله را با سربلندی طی کنیم.


کد مطلب: 109619

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdfn0fnyt0z96.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir