شکست طرح براندازی در عراق

15 مهر 1398 ساعت 22:20


مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به شکست حتمی طرح‌های دشمنان این کشور، خاطر نشان کرد که طرح براندازی نظام عراق شکست خورده و مسئولان این کشور می‌دانند که چه کسانی در پس این تظاهرات قرار دارند.
«فالح الفیاض» رئیس سازمان «الحشد الشعبی» و مشاور امنیت ملی عراق با اشاره به تظاهرات اخیر در شهرهای جنوبی عراق تأکید کرد که تلاش دشمنان علیه عراق، شکست خواهد خورد. الفیاض در یک نشست خبری گفت که این بحران، دو مرحله را پشت سر گذاشته است و بیانیه مرجعیت دینی عراق نیز واضح بوده و راهکار این بحران را مشخص کرده است. شبکه خبری «المیادین» به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد که «به دشمنان و توطئه‌گران می‌گوییم که تلاششان ناکام خواهد ماند و شکست خورده است».
رئیس الحشد الشعبی با اشاره به اینکه «قصاص عادلانه و بازدارنده‌ای در انتظار تمام کسانی است که برای کشور [عراق]، خواستار شر باشند»، تصریح کرد که نباید با توطئه‌گران، تسامح کرد. وی با تأکید بر اینکه «می‌دانیم چه کسانی در پس تظاهرات قرار دارند»، گفت که «طرح براندازی نظام [در عراق] شکست خورد». الفیاض با اشاره به اینکه «هیچ جایی برای کودتا یا شورش [در عراق] وجود ندارد»، توضیح داد که «گروه خاصی، بر عراق حکومت نمی‌کند».مشاور امنیت ملی عراق با تأکید بر اتحاد فراکسیون‌های سیاسی و حمایت از دولت عراق، افزود، دشمنان توانستند چندین نفر را قربانی کنند «و این دردناک است، ولی پاسخ آنان را خواهیم داد». خبر دیگر آنکه یک منبع نظامی عراقی اعلام کرد که تجهیزات نظامی به استان‌های جنوبی عراق ارسال شده است تا طرح تأمین امنیت مراسم اربعین با موفقیت اجرایی شود. خبر دیگر از عراق آنکه وزیر امور خارجه روسیه دیروز اعلام کرد که در سفر به بغداد، توسعه همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار داده است.سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که امروز به بغداد سفر کرده است پس از دیدار با برخی مقامات عراقی به همراه «محمد علی الحکیم» همتای عراقی خود در یک کنفرانس خبری شرکت کرد.


کد مطلب: 111120

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcdxf0fzyt0ff6.2a2y.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir