سرلشکر باقری:

میزان ابتلا به کرونا در نیروهای مسلح پایینتر از میانگین ملی است

21 مرداد 1399 ساعت 22:01


رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به بررسی چگونگی تداوم ماموریتهای نیروهای مسلح در جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع)، گفت: میزان ابتلا به کرونا در بین کارکنان نیروهای مسلح از میزان میانگین ملی پایینتر است.
سرلشکر محمد باقری در حاشیه برگزاری جلسه قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قرارگاه بهداشتی درمانی امام رضا(ع) بیش از ۵ ماه است که در ستاد کل و همه نیروهای مسلح به کارش ادامه می دهد.
وی افزود: ما همچنان در بیمارستانهای نیروهای مسلح پذیرای بیماران مبتلا به کرونا هستیم و هم اکنون حدود ۶۵۰ بیمار در بیمارستانهای نیروهای مسلح بستری هستند و بیمارانی که طی این مدت در بیمارستانهای ما بستری شدند بالغ بر ۲۰ هزار نفر بوده است.
سرلشکر باقری ادامه داد: فعالیتهای علمی و پژوهشی نیروهای مسلح هم ادامه دارد و از میان بیش از ۱۰۰ طرح ارائه شده ۱۸ طرح به تصویب رسید و از آنها پشتیبانی کردیم. این طرحها در حوزههای مختلف مانند دارو و واکسن در حال اجرا است و طرحهای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) جزو طرحهای برتر در مجموعه کشور است که عزیزان وزارت بهداشت هم این را اعلام کردند. رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: آنچه که در این جلسه بحث شد پیرامون ارائهای بود که عزیزان ما در کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا مطرح کردند، این عزیزان وضعیت را تشریح کردند و موضوع ما برنامهریزی برای تداوم مأموریتهای نیروهای مسلح در شرایط تداوم بیماری کرونا برای حداقل تا پایان سال ۹۹ است. چون ماموریتهای نیروهای مسلح تعطیل بردار نیست و به صورت شبانه روزی جریان دارد.
وی ادامه داد: اینکه مراکز آموزشی نیروهای مسلح چگونه به فعالیت خود ادامه دهند و ماموریتهای مختلف دفاعی و امنیتی تمرینها و رزمایش ها چگونه ادامه پیدا کند موضوعاتی بود که در این جلسه مورد ارزیابی قرار گرفت و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد. تاکنون در مراکز نیروهای مسلح هیچ مورد حادی نداشتیم و همه آموزشهای ما جریان دارد و تعطیل بردار نیست. سرلشکر باقری اظهار داشت: میزان ابتلا به کرونا در بین کارکنان نیروهای مسلح از میزان میانگین ملی پایین تر است و این به دلیل همین پیشگیریها است و این روند ادامه خواهد داشت.


کد مطلب: 114885

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdceve8znjh8zvi.b9bj.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir