پرونده قضایی «یاسین رامین» شیرخشک نیست

21 مرداد 1397 ساعت 22:28


مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر به تشریح مباحث دارویی در کشور و همچنین گوشه‌ای از جزئیات پرونده قضایی «یاسین رامین» که مربوط به موضوع شیرخشک نیست، پرداخت و گفت: استفاده از داروهای داخلی هر کشوری قانونی است که در اکثر کشورها رعایت می‌شود.
علی فرجی در نشست خبری خود درباره سرنوشت پرونده یاسین رامین که مربوط به سازمان تدارکات پزشکی مربوط می‌شود، اظهار داشت: اول درباره این پرونده این توضیح را بدهم که پرونده قضایی آقای یاسین رامین ارتباطی به موضوع شیر خشک ندارد که در برخی رسانه‌ها به این مبحث اشاره شده است.
وی ادامه داد: این پرونده یک مسئله حقوقی و سازمانی است که مربوط به موضوع فعالیت‌های اقتصادی یکی از شرکت‌های سازمان تدارکات پزشکی در اروپا بوده است ولی درباره جزئیات این پرونده طبق قانونی باید مقام قضایی توضیحات لازم را ارائه دهند.
فرجی درباره ورود مواد اولیه دارویی به کشور نیز توضیح داد: این مسئله و نگاه بدی که جامعه به مواد اولیه ساخت چین و هندی دارند صحیح نیست زیرا این دو کشور فقط تولید مواد اولیه دنیا هستند و همه دنیا هم از مواد اولیه این دو کشور استفاده می‌کنند و مقرون به صرفه نیست که همه مواد اولیه را در داخل کشور تولید شود البته در ایام تحریم این مقوله متفاوت می‌شود.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر درباره تهیه دارو و کمبودهای دارویی نیز توضیح داد: کمبود دارویی کشور حدود ۴۰ الی ۵۰ قلم است، که کمبود دارو در داروخانه‌های هلال‌احمر نیز بیشتر از کمبودهای دارو در کل کشور نیست و براساس توصیه رئیس جمعیت هلال‌احمر تمام تلاش خواهیم کرد تا کمبود شدیدی در حوزه دارو رخ ندهد. وی درباره ذخیره دارویی نیز عنوان کرد: در زمان عادی این ذخیره دارویی باید به مدت ۴ الی ۵ ماه باشد ولی در ایام تحریم این ذخیره دارویی به مدت یکسال خواهد بود که این کار را سازمان برای ذخیره‌سازی دارو در حال انجام است.


کد مطلب: 105615

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcfytdytw6dxva.igiw.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir