طرحی برای نابودی یک سرزمین

این روزها در حالی فلسطین در حاشیه تحولات جهانی قرار گرفته که برخی تحرکات پنهان و آشکار برای...

23 ارديبهشت 1395 ساعت 0:55

مولف : قاسم غفوري


این روزها در حالی فلسطین در حاشیه تحولات جهانی قرار گرفته که برخی تحرکات پنهان و آشکار برای نابودسازی فلسطین در جریان است. براساس طرحی که عربستان سعودی برای آینده فلسطینی‌ها آماده کرده دولت فلسطینی در نوار غزه اعلام موجودیت خواهد کرد و کرانه باختری بصورت کنفدرالی اداره خواهد شد. آوارگان فلسطینی هم با تامین مالی سعودی‌ها در کشورهای جدید اسکان دائمی داده خواهند شد.
بررسی‌های ریشه‌ای نشان می‌دهد این طرح همان طرح تجزیه فلسطین است که سالها قبل صهیونیست‌ها در قالب طرح‌هایی مانند کره‌ای کردن و قبرسی کردن فلسطین و نیز واتیکانیزه کردن فلسطین مطرح کرده بودند. بر اساس این طرح غزه دولت مستقلی می‌شود که البته تحت نظارت مصر است و کرانه باختری نیز به صورت فدرالی اداره می‌شود بگونه‌ای که چند منطقه کوچک به اصطلاح تحت نظر تشکیلات خودگردان می‌شود. بر اساس این طرح کشور فلسطینی حق داشتن سلاح، تجارت خارجی و حتی وزارت خارجه گسترده نخواهد داشت و همه این امور با رژیم صهیونیستی است.
بر اساس این طرح فلسطینی‌ها فقط حق سکونت دارند و تمام امور به صهیونیست‌ها و کشورهای عربی و سپرده می‌شود. با این طرح مسئله آوارگان فلسطینی، قدس و اراضی اشغالی ۱۹۶۷ به نفع صهیونیست‌ها رقم زده می‌شود. لازم به ذکر است خیانت عربی به فلسطین در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا هر روز بر حمایت از صهیونیست‌ها می‌افزاید چنانکه اعضای کمیته تخصیص بودجه مجلس نمایندگان آمریکا در طرح پیشنهادی خود برای بودجه ۲۰۱۷ مبلغ ۶۰۱,۷۳۵,۰۰۰ دلار بودجه برای کمک به توسعه سپر دفاع موشکی رژیم‌صهیونیستی پیشنهاد کرده‌اند. این در حالی است که رقم پیشنهادی وزارت دفاع آمریکا ۱۴۵.۸ میلیون دلار بوده و این یعنی اعضای مجلس نمایندگان در اقدامی بی‌سابقه این رقم را ۴ برابر افزایش داده‌اند.
نکته قابل توجه آنکه شهرک نشینان رژیم صهیونیستی در اقدامی هتاکانه و با حمایت مستقیم نظامیان این رژیم به صحن‌های مسجدالاقصی یورش برده و اقدام به سَر دادن شعارهای ضد اسلامی کردند در حالی که کشورهای عربی و غربی مدعی حمایت از فلسطین که به اصطلاح طرح صلح سر می‌دهند در برابر این جنایت سکوت کردند. لازم به ذکر است اخیر آمریکا از ادعای کمک ۵۰ میلیون دلاری به غزه سخن گفته است که می‌تواند در چارچوب همان طرح سعودی برای تجزیه غزه باشد که در قالب سازندگی در این منطقه صورت می‌گیرد. حلقه تکمیلی این طرح نشست فرانسه در باب روند سازش است چنانکه «مانوئل والس» نخست وزیر فرانسه اواخر هفته آینده برای دیدار با مقامات فلسطینی و صهیونیستی و گفت وگو با آنها در خصوص طرح پاریس برای حل و فصل منازعات میان دو طرف به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند. صهیونیست‌ها طرح می‌نویسند، در اروپا و آمریکا پخته می‌شود و عرب‌ها اجرا می‌کنند و این همان کاری است که اکنون با طرح به اصطلاح طرح عربستان در حال اجراست.


کد مطلب: 95751

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcgqu9y.ak9nn4prra.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir