هزینه‌ای که هرگز قابل پرداخت نیست

رهبر معظم انقلاب بار دیگر نکته‌ای کلیدی و بس مهم را به مسئولان و مردم گوشزد کردند و آن کلید...

24 خرداد 1396 ساعت 1:28


رهبر معظم انقلاب بار دیگر نکته‌ای کلیدی و بس مهم را به مسئولان و مردم گوشزد کردند و آن کلید واژه‌ای است که اساس هر نظام و کشوری را تشکیل می‌دهد. اصلی که به اذعان همه تئوری‌پردازان و نظریه‌سازان عرصه جهانی تنها راهکار بقا و استمرار حیات ملت‌هاست و دوری از آن می‌توان زوال و نابودی. آن کیلدواژه که رهبری بار دیگر تکرار آن را برای هدایت همگان در برابر آفت‌ها و چالش‌های پیش‌روی ضروری دانسته‌اند واژه اصل وحدت است.
این وحدت در چند حوزه قابل تعریف است که به صورت زنجیره‌ای به هم متصل بوده و هیچ‌کدام را بدون دیگری نمی‌توان در نظر گرفت. وحدت میان مردم با مردم، وحدت میان مسئولان و مسئولان و در نهایت وحدت میان مردم و مسئولان. این وحدت‌ را به صراحت می‌توان مثلثی دانست که رمز بقای هر ملتی است و هر دولت و ملتی که از آن عدول کرد خود را نابود ساخته است.
اگر مروری به تاریخ کشورمان داشته باشیم به خوبی در می‌یابیم هر زمان این سه اصل رعایت شده فتح و پیروزی رقم خورده و هر جا که یک یا سه ضلع آن از هم گسسته جز خسران و تباهی نتیجه‌ای نداشته است.
قراردادهای ننگین گلستان و ترکمانچای، قراردادهای پاریس برای جدایی افغانستان و یا اجرای جدایی بحرین از ایران، یا کودتای آمریکایی - انگلیسی برای سرنگون‌سازی نهضت ملی‌سازی صنعت نفت، ترورها و فضای جنگ داخلی در سال ۱۳۵۹ که زمینه‌ساز ریخته شدن جون هزاران انسان بی‌گناه و ده‌ها نفر از چهره‌ها و شخصیت‌های تاثیرگذار انقلاب شد، جنگ تحمیلی و تجاوز رژیم بعث به خاک کشورمان و حتی امضای قرارداد الجزایر میان ایران و آمریکا که به رغم اجرای تعهدات ایران طرف مقابل هیچ تعهدی از جمله آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران را اجرا نکرد.
اما وحدت و یکپارچگی سراسری هم برکات بسیاری داشته که پیروزی انقلاب اسلامی را می‌توان شاه‌گل این دستاوردها دانست. پایان دادن به فتنه‌های سال‌های اول انقلاب و یا شکست رژیم بعث و متحدانش در جنگ تحمیلی، دستاوردهای عظیم کشور در حوزه هسته‌ای، جایگاه ایران در معادلات منطقه‌ای از جمله نقش موثر ایران در مبارزه با تروریسم در قالب مدافعان حرم و حضور مستشاری در عراق و سوریه و صدها دستاورد مهم در حوزه اقتصادی، سیاسی، علمی و فن‌آوری را می‌توان برگرفته از همین وحدت دانست.
آنچه رهبر معظم انقلاب این روزها بر آن تاکید دارند آن است که دشمنان با طرح ایجاد اشتباه محاسباتی در میان مسئولان مبنی بر اعتماد به دشمن و نیز ایجاد شکاف در جامعه با دستمایه قرار دادن برخی حوادث تروریستی روی داده و مسائل و مشکلات اقتصادی و در نهایت دوقطبی‌سازی جامعه در میان احزاب و جریان‌های سیاسی برآنند تا هدفی را که در طول ۳۸ سال عمر انقلاب اسلامی نتوانسته‌اند اجرای سازند را بار دیگر پیگیری کنند.
بر همین اساس است که باید همگان توجه داشته باشیم که گرفتار شدن در فضای دوقطبی هزینه‌ای است که هرگز قابل پرداخت نخواهد بود و راهکار مقابله با آن نیز در یک جمله خلاصه می‌شود و آن وحدت میان سه ضلع اصلی یعنی مردم و مردم، مردم و مسئولان، مسئولان و مسئولان است که همواره حلال تمام مشکلات بوده و هست. 

ماهورا کیهانی


کد مطلب: 99659

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdchw-nw.23nwmdftt2.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir