میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۶
 
 
آمریکا با طرح کنفدراسیون اردن توطئه‌ای دیگر علیه فلسطینی‌ها را اجرا می‌کند
حذف فلسطین از نقشه جهان

آمریکا که با پایان کمک‌ها به آنروا طرح حذف حق بازگشت را در پیش گرفته با طرح کنفدراسیون اردن - فلسطین یا همان الحاق بخشی از کرانه باختری به اردن حذف فلسطین از نقشه جهان را در سر دارد.
این روزها آمریکا تمام برنامه‌های خود را معطوف به فلسطین ساخته و هر روز طرحی جدید علیه آن اجرا می‌کند. هنوز چند روز از اعلام قطع کمک‌های آمریکا به آنروا یا همان آژانس امدادرسان به آوارگان فلسطینی نگذشته که اکنون طرح کنفدراسیون اردن - فلسطین مطرح می‌شود که به نوعی نابودی فلسطین و حذف آن از نقشه جهان است در حالی صهیونیست‌ها به راحتی قدس و بخش‌های بسیاری از کرانه باختری را اشغال می‌کنند. نکته قابل توجه خیانت دوباره تشکیلات خودگردان به فلسطین است چنانکه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد با پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا برای تشکیل کنفدراسیون اردن فلسطین موافقت کرده اما یک شرط گذاشته است.
«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پیشنهاد ایجاد (حکومت) کنفدراسیون اردن - فلسطین را داده و وی به شرط اینکه رژیم صهیونیستی بخشی از آن باشد، با پیشنهاد مذکور موافقت کرده است. عباس طی دیداری که با فعالان اسرائیلی وابسته به موسسه «صلح اکنون» داشت، گفت: علی‌رغم شرایط سخت کنونی من همچنان به صلح براساس قطعنامه‌های مشروع بین‌المللی و اصل راه‌حل دو دولتی معتقد هستم.
این اظهارات عباس در حالی بیان می‌شود که براساس برخی گزارش‌ها، آمریکا قصد دارد در ماه جاری «سپتامبر» طرح موسوم به «معامله قرن» ویژه صلح را ارائه دهد؛ موضوعی که تشکیلات خودگردان می‌گوید با آن مخالف است. در این طرح و مذاکرات بعدی، مسئله آوارگان با «وطن جایگزین» در خارج از فلسطین اشغالی حل و «حق بازگشت» آوارگان فلسطینی به کشورشان برای همیشه لغو می‌شود.
حذف ملت فلسطین در حالی صورت می‌گیرد که در راستای اهداف توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی وزیر جنگ این رژیم از تلاش برای جذب سه و نیم میلیون مهاجر در دهه آینده خبر داد. لیبرمن تخمین زده است که در ده سال آینده سالانه حدود ۳۶۵ میلیون دلار برای تسهیل در امر مهاجرت جمعی به فلسطین اشغالی هزینه خواهد شد.
در این میان امان با طرح پیشنهادی آمریکا به تشکیلات خودگردان فلسطین برای ایجاد کنفدراسیون میان اراضی اشغالی فلسطین و اردن، مخالفت کرد. «جمانه غنیمات» وزیر مشاور دولت اردن در امور اطلاع‌رسانی اعلام کرد که ایده ایجاد کنفدراسیون میان اردن و کرانه باختری غیرقابل قبول و غیرقابل بحث است. وی خاطرنشان کرد که تشکیل کشور مستقل فلسطین در اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ حق ملت فلسطین است. از سوی دیگر هند الفایز نماینده سابق پارلمان اردن با محکوم کردن تصمیم رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای موافقت با تشکیل کنفدراسیونی میان اردن و فلسطین به شرط عضویت رژیم صهیونیستی در آن تاکید کرد: محمود عباس وفاداری خود را به رژیم صهیونیستی ثابت کرد. محمود عباس را به عنوان "رئیس تشکیلات هماهنگی امنیتی" معرفی و تاکید کرد: "این گستاخی محمود عباس است که به رژیم صهیونیستی می‌گوید در اردن سهمی دارد و به این رژیم کمک می‌کند تا رؤیای خود را برای تسلط بر وطن عربی محقق کند". جنبش حماس سخنان محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را درباره موافقت با ایده تشکیل کنفدراسیون با اردن و رژیم صهیونیستی را رد کرد.

کد مطلب: 105885
 
Share/Save/Bookmark