میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳
 
 
ارتش بار دیگر حمله ارتش صهیونیستی به تی‌فور را ناکام گذاشت
پدافند سوریه در کمین جنگنده‌های متجاوز
پدافند سوریه در کمین جنگنده‌های متجاوز
 

ناتوانی ارتش صهیونیستی در تحقق اهدافش در سوریه همچنان ادامه دارد چنانکه یک منبع نظامی به خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گفته ارتش این کشور یکی از جنگنده‌های اسرائیلی مهاجم به پایگاه هوایی تی‌فور را هدفگیری کرده است.
به گفته این منبع، این درگیری باعث شد سایر جنگنده‌های متجاوز رژیم صهیونیستی منطقه را ترک کنند. یک سخنگوی رژیم صهیونیستی در پاسخ به سوال خبرگزاری رویترز در همین‌باره گفته که اسرائیل درباره گزارش‌های خارجی اظهارنظر نمی‌کند. برخی منابع خبری سوریه گزارش دادند جنگنده‌های رژیم صهیونیستی فرودگاه تی‌فور را هدف قرار دادند. تلویزیون سوریه گزارش داد این حمله تنها خسارات مادی بر جای گذاشته است.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشته جنگنده‌های اسرائیلی که برای گریز از ردیابی در ارتفاع کم پرواز می‌کرده‌اند از مرز اردن وارد خاک سوریه شدند و پس از عبور از منطقه «التنف» به پایگاه هوایی تی‌فور رسیدند.
فرودگاه تی‌فور واقع در ریف شرقی حمص هم‌اکنون خط اول دفاع منطقه حمص در برابر تهدیدهای داعش محسوب می‌شود، اما رژیم صهیونیستی به خصوص طی ماه‌های اخیر در راستای حمایت از تروریست‌ها، آن را هدف حملات هوایی خود قرار داده است. یک مقام نظامی سوریه گفت سامانه‌های دفاعی این کشور موفق شدند شماری از موشک‌های شلیک‌شده توسط جنگنده‌های متجاوز رژیم صهیونیستی را رهگیری و منهدم کنند.
خبرگزاری «سانا» به نقل از یک منبع نظامی نوشت: «سامانه‌های پدافند هوایی ما تجاوز اسرائیل را مهار کرده و تعدادی از موشک‌های شلیک‌شده به سمت فرودگاه تی‌فور را ساقط کردند.» این منبع اضافه کرد: «سامانه‌های دفاعی ما یکی از هواپیماهای مهاجم را هدف قرار داد و مابقی را وادار کرد حریم هوایی سوریه را ترک کنند.»
با آنکه رسانه‌های دولت سوریه گفته‌اند تجاوز رژیم صهیونیستی تنها خسارت‌های مادی بر جا گذاشته، برخی رسانه‌های صهیونیستی به نقل از معارضان سوری ادعا کرده‌اند ۹ نفر در این حمله به شهادت رسیده‌اند. چنین ادعایی از سوی منابع رسمی مورد تأیید قرار نگرفته است. دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم اسرائیل و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. ارتش سوریه همچنین تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت اسرائیل را از گروه‌های تروریستی در سوریه کشف کرده است.
خبر دیگر از سوریه آنکه گروهک داعش مسئول دو عملیات علیه «هیئة تحریرالشام و فیلق‌الشام» در حومه ادلب را برعهده گرفت. خبرگزاری «اعماق» وابسته به داعش گزارش داد، اعضای این گروهک با مسلسل به یک ایست گروهک «هیئة تحریرالشام» در شهر «سرمین» واقع در حومه ادلب حمله کردند و سه تن از عناصر هیئة تحریرالشام را ترور کردند. خبر دیگر آنکه سرتیپ «خالد المساعید» گفت که سیطره نیروهای سوریه بر منطقه مرزی با اردن از جنبه‌های امنیتی و اقتصادی تأثیرات مثبت بر دو کشور خواهد داشت به خصوص اینکه نیروهای مسلح اردن در طول دوره بحران سوریه، این مأموریت را انجام می‌دادند. نیروهای ارتش سوریه بر «مرکز دفاعی هوایی» در غرب شهر درعا مسلط شدند.
منابع خبری اعلام کردند مرکز آشتی روسیه از برنامه‌ریزی نظامیان این کشور برای خارج کردن صدها نفر از افراد مسلح معارض به همراه خانواده‌هایشان در جنوب سوریه خبر داد. لازم به ذکر است در ادامه محکومیت جنایات صهیونیست‌ها، در نشست شورای سوسیالیسم بین‌الملل، بیش از ۱۴۰ حزب سیاسی در جهان به تحریم رژیم صهیونیستی رأی دادند.
شورای سوسیالیسم بین‌الملل در نشستی که در ساختمان سازمان ملل در ژنو پایتخت سوئيس برگزار کرد، تصمیم گرفت اسرائیل را تحریم، سرمایه‌های خود را از سرزمین‌های اشغالی خارج و مجازات‌هایی را نیز علیه رژیم صهیونیستی وضع کند. در این میان منابع خبری اعلام کردند اولین رزمایش دریایی رژیم صهیونیستی و فرانسه در نیم قرن گذشته برگزار شد. هدف از این رزمایش ارتقای توان رزمی طرفین در مقابله با آنچه تهدیدات تروریستی نامیده می‌شود، عنوان شده است.

کد مطلب: 105111
 
Share/Save/Bookmark