میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۸
 
 
استقلال - اف‌سی سئول ساعت 14 در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا
ترس چشم بادامی ها از پسران آبی‌پوش ایران

تیم فوتبال استقلال در دیدار رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا در کره‌جنوبی به مصاف تیم اف‌سی سئول می‌رود.
رویای شیرین قهرمانی استقلال در آسیا هر لحظه به واقعیت نزدیک‌تر می‌شود. آبی‌پوشان ایران اکنون جزو چهار تیم برتر آسیا هستند و امروز در دیدار رفت باید به مصاف تیم اف‌سی سئول کره جنوبی بروند.
این بازی، مسابقه‌ای سخت و نفسگیر برای هر دو تیم است، البته کره‌ای‌ها با توجه به شکست تیم کشورشان در مقدماتی جام جهانی مقابل ایران از نظر روحی و روانی تحت فشار و استرس هستند. برای همین هم رسانه‌های کره‌ای در روزهای گذشته به تیم اف‌سی سئول هشدار دادند که استقلال را می‌توان تیم ملی کوچک ایران دانست و باید مراقب این تیم قدرتمند بود.
اکنون شاگردان امیر قلعه‌نویی می‌‌‌خواهند در خاک کره جنوبی افتخار دیگری برای فوتبال ایران کسب کنند. همه ایرانی‌ها حتی هواداران پرسپولیس امروز حامی استقلال خواهند بود و برای موفقیت این تیم مقابل حریف کره‌ای دعا می‌کنند.
اف‌سی سئول در حال حاضر در رده چهارم لیگ کره جنوبی قرار دارد. سرمربی این تیم هم مثل امیر قلعه‌نویی بین هواداران محبوبیت زیادی دارد.
در جمع چهار تیمی که به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌اند فقط اف‌سی سئول و استقلال سرمربی بومی دارند و گوانگژو چین با هدایت مارچلو لیپی ایتالیایی و کاشیوا ریسول ژاپن هم با سرمربیگری نلسون باپتیستا جونیور برزیلی به این مرحله رسیده‌اند.
استقلال اگرچه از نظر امکانات و مالی نسبت به سه باشگاه دیگر حاضر در نیمه نهایی در سطح پایین‌تری است اما قطعا از نظر تکنیک، غیرت، تعصب و جنگندگی بازیکنان، استقلال از همه آنها برتر است.
استقلال بعد از پیروزی روحیه‌بخش مقابل بوریرام تایلند با انرژی دوچندان راهی سئول شد تا دومین حریف خود از شرق آسیا را هم از پیش رو بردارد.
قطعا امیر قلعه‌نویی در این بازی همه داشته‌های تیمش را رو نخواهد کرد و تلاش می‌کند اف‌سی سئول کره را در مجموع دو دیدار رفت و برگشت حذف کند و به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.
استقلال در این بازی هدف اولش گل نخوردن است و گوشه چشمی هم به ضدحملات خواهد داشت تا با استفاده از سرعت مهاجمانی مثل فرهاد مجیدی و آرش برهانی به گل برسد.
محرومیت خسرو حیدری بدترین اتفاق ممکن برای استقلال و امیر قلعه‌نویی در این بازی است. غیبت حیدری دو اخطاره می‌تواند جناح راست استقلال را در این دیدار با مشکلات زیادی مواجه کند.
باید دید قلعه‌نویی چه تدبیر تاکتیکی برای جناح راستش در غیاب حیدری در نظر می‌گیرد البته او باید مراقب مهاجم خطرناک و گلزن مونته‌نگرویی سئول هم باشد. دامیانوویچ بازیکنی خطرناکی است که با تیم کشورش به انگلیس هم گل زده بنابراین مدافعان استقلال باید چهارچشمی مراقب این مهاجم خطرناک باشند.
مردان آبی‌پوش قلعه‌نویی، سفیران ایران در لیگ قهرمانان آسیا و کشور کره‌ جنوبی هستند و همه امیدواریم که آنها موفق شوند در بازی رفت موفق از میدان خارج شوند. البته نیمه دوم این بازی در تهران و در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی برگزار می‌شود بنابراین مساوی در کره جنوبی می‌تواند برای استقلال برد محسوب شود.

کد مطلب: 83682
 
Share/Save/Bookmark