میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۱
 
 
آزار جنسی خانواده‌های زندانیان توسط مسئولان سعودی

مجتهد به نقل از خانواده‌های فعالان حقوق بشری عربستان که اخیرا بازداشت شده‌اند گفت که زنان این خانواده‌ها در زمان ملاقات با زندانیان از سوی مسئولان زندان مورد آزار قرار گرفته‌اند.
مجتهد فعال و افشاگر توییتری از فشار مسئولان امنیتی عربستان بر خانواده‌های فعالان زن بازداشت شده خبر داد. مجتهد گفت که زنان خانواده‌های فعال حقوق بشر و حقوق زنان عربستانی که به منظور ملاقات اعضای خانواده خود به زندان مراجعه کرده بودند از سوی مسئولان زندان مورد آزار قرار گرفته اند.وی تأکید کرد که با وجود اینکه رفتار مسئولان زندان با خانواده‌های فعالان حقوق زنان به وسیله دوربین‌ها ثبت شده است اما اداره زندان‌های عربستان از این مسأله چشم پوشی کرده است.
به گفته مجتهد مسئولان زندان‌های عربستان پیش از این انواع فشار را بر خانواده‌های زندانیان اعمال می‌کردند به غیر از آزار جنسی، زیرا از پیامدهای آن بیم داشتند. مجتهد تأکید کرد که این ماجرا را خانواده‌های برخی زندانیان روایت کرده‌اند اما از بیم شناسایی این افراد و فشار مضاعف بر زندانیان و خانواده هایشان از ذکر نام آنها خودداری می‌کند.
وی در پایان هشدار داده که هنوز گزارشی درباره آزار جنسی زنان فعال حقوق بشری که در زندان بسر می‌برند دریافت نکرده اما بعید نیست همین برخورد با آنها نیز صورت بگیرد. اخیرا چندین فعال زن و مرد عربستانی توسط مسئولان امنیتی این کشور بازداشت شده‌اند، بازداشت این افراد که فعالیت‌هایشان بیشتر در حوزه حقوق زنان است با واکنش‌های انتقادی بین‌المللی همراه شده است.

کد مطلب: 104971
 
Share/Save/Bookmark