میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۶
 
 
مقام دولت بوش:
هیچ‌کدام از اهداف ترامپ علیه ایران محقق نمی‌شوند

یک مقام رئیس‌جمهور اسبق آمریکا در مصاحبه‌ای گفته دولت فعلی این کشور دو هدف در قبال ایران دنبال می‌کند که هیچ‌کدام محقق نخواهند شد. 
ریچارد هاس در مصاحبه‌ای با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» که چهارشنبه پخش شد گفته معتقد است دولت فعلی آمریکا به دنبال آن است از طریق تحت فشار قرار دادن ایران یا نظام این کشور را تغییر دهد و یا در سیاست‌های تهران تغییرات بنیادین ایجاد کند. این مقام دولت جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا تصریح کرد: هر دوی این اهدف مشابه هستند و محقق نخواهند شد. دولت ترامپ بعد از خروج از برجام سیاستی موسوم به «کارزار فشار حداکثری» را علیه ایران به راه انداخته است. برخی تحلیلگران معتقدند هدف دولت ترامپ تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران است، اما هم او و هم مقام‌های دولتش گفته‌اند به دنبال تغییر رفتار تهران و عقد توافق هسته‌ای جدید با این کشور هستند. 
ترامپ ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال گذشته به مشارکت آمریکا در توافق هسته‌ای برجام خاتمه داد و دستور احیای تحریم‌های متوقف‌‌شده علیه ایران را صادر کرد. دولت ترامپ گفته قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند و بر همین اساس گفته قصد دارد معافیت‌های خریداران نفت ایران از تحریم‌ها را تمدید نکند. مقام‌های جمهوری اسلامی ایران گفته‌اند که آمریکا نخواهد توانست به تهدید خود برای قطع صادرات نفت ایران عمل کند و شکست خواهد خورد. 
دولت آمریکا در تازه‌ترین اقدام خود برای اعمال «فشار حداکثری» علیه ایران صحنه‌آرایی نظامی برای القای وضعیت جنگ را در دستور کار قرار داده است. جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید چند هفته پیش اعلام کرد ارتش آمریکا برای «مقابله با تهدید ایران» ناو «یو اس اس آبراهام لینکلن» را به منطقه خلیج فارس اعزام کرده است. سی.‌ان.‌ان به نقل از منابع آگاه نوشت ترامپ معتقد است مداخله نظامی گسترده در ایران برای او از لحاظ سیاسی ویرانگر خواهد بود. گفتنی است آمریکا به دنبال حذف ایران از معادلات بین الملل است.

کد مطلب: 109066
 
Share/Save/Bookmark