میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
مادر یکی از جان‌باختگان هواپیما:
زحمات ۴۰ ساله سپاه برای امنیت را یکباره زیر سوال بردند

مادر شهیده حسنی‌سعدی با اشاره به حادثه سقوط هواپیما گفت: سپاهی که ۴۰ سال امنیت کشور را با برنامه‌ریزی و زحمت فراوان حفظ کرد در این سانحه زحمات فراوانش را به یکباره زیر سوال بردند.
جمعی از مسئولان و اعضای بسیج دانشجویی قم با حضور در منزل زهرا حسنی‌سعدی از شهدای سانحه هوایی اخیر، مراتب تسلیت خود را به خانواده داغدار ایشان ابراز داشتند.
در این جلسه، مادر شهیده حسنی‌سعدی، ضمن خیر مقدم به دانشجویان بسیجی گفت: من هم این حادثه را خدمت شما عزیزان تسلیت عرض می‌کنم، تسلیت من نه فقط به خاطر از دست دادن دو فرزندم که داغ بزرگی بر دلم گذاشته نیست، بلکه به خاطر خون دلی است که رهبر انقلاب در این قضیه خورده است.
وی افزود: تسلیت من در مرتبه دوم به خاطر مشکلی است که در این سانحه برای سپاه به وجود آمد. سپاهی که ۴۰ سال امنیت کشور را با برنامه ریزی و زحمت فراوان حفظ کرد و در این سانحه زحمات فراوانش به یکباره زیر سوال برده شد. ملایی در ادامه گفت: شما بسیجی هستید، من هم به عنوان یک بسیجی به شما توصیه می کنم، مسائل اعتقادی را جدی بگیرید. فرزندان من که در زمینه علمی توانستند پیشرفت زیادی داشته باشند، اگر به جایی رسیدند به خاطر اخلاصشان بود. با وجود آنکه در المپیادهای علمی مدال داشتند و از نظر درسی در سطح بالایی بودند، هیچوقت ندیدم به این مقامات فخرفروشی کنند.
مادر شهیده حسنی سعدی در ادامه افزود: در کنار اخلاص، تقیدشان به فرائض دینی بسیار زیاد بود. تقید به فرائض دینی برای شما بسیجیان فقط عمل به حلال و حرام نیست، بلکه اهتمام به مستحبات نیز هست. این دو هم به امر نماز اول وقت بسیار پایبند بودند به طوریکه حتی مسافرت های خودشان را طوری تنظیم می کردند که از این فیض محروم نمانند و در کنار آن، نماز شبشان ترک نمی‌شد.
ملایی سپس با اشاره به وظایف امروز دانشجویان بسیجی گفت: یکی از بزرگترین وظایف ما، بصیرت افزایی است. اگر در زمینه بصیرت افزایی دست ما خالی باشد، دشمن از ما جلو می زند. ما باید علی الخصوص در عرصه مجازی با برنامه ریزی کاری کنیم که راه دشمن بسته شود.
مادر شهید سعدی در ادامه افزود: این انقلاب با خون دل امثال حاج قاسم نگه داشته شده است و الان بسیجیان باید با توجه به توانایی های خود هر کاری که از دستشان بر می آید به صورت جهادی برای پیشبرد حرکت انقلاب انجام دهند.

تجمعات اخیر داغ دل ما را تازه‌ کرد
برادر محمد صالحه گفت: اتفاقات اخیر و اینکه برخی افراد، جانباختگان این حادثه را دستمایه اغراض و اهداف خود قرار داده‌اند، داغ دل ما را تازه کرد؛ آنها اگر واقعاً از این حادثه متأسف و متألم بودند، سری به خانواده‌های داغدار می‌زدند و آنها را یاد می‌کردند.
برادر محمد صالحه، دانشجوی شهید دانشگاه صنعتی شریف در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی و در مراسم یادبود جانباختگان این سانحه در مسجد دانشگاه تهران به شخصیت برادر خود اشاره کرد و گفت: محمد به‌دلیل شرایط تحصیلی‌اش مجبور بود برای ادامه تحصیل به کانادا برود و همسرش نیز در این دوران با او همراه بود.
وی با بیان اینکه محمد از دوستداران حضرت آقا بود و به خاطر حضرت آقا حاضر بود با مشکلاتی که آنجا برایش وجود داشت مقابله کند، یادآور شد: برخی می‌گفتند محمد برای خوشگذرانی به آنجا رفته است، اما او واقعاً ناچار بود و برای اخذ مدرک دکتری به آنجا رفته بود و قطعاً پس از پایان تحصیلاتش به کشور بازمی‌گشت.
برادر یکی از جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: اتفاقاتی که طی چند روز گذشته به‌واسطه جانباختگان این سانحه رخ داده است به نظر ما به هیچ عنوان برای اظهار همدردی با خانواده‌های جانباختگان نیست و برخی به‌دنبال سوءاستفاده از این شرایط هستند.
وی گفت: اتفاقات اخیر داغ دل ما را تازه‌تر و بیشتر کرد؛ زیرا برخی از این افراد به‌دنبال اهداف دیگری هستند؛ چراکه اگر واقعاً از این اتفاق ناراحت بودند به خانواده‌های درگذشتگان سری می‌زدند، اما آنها به‌دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.
برادر یکی از جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی تأکید کرد: ما راضی نیستیم که رهبر انقلاب یک ذره نیز از این مسائل ناراحت شود؛ چراکه در یک خانواده هستیم و هدف محمد نیز راضی کردن رهبرش و خدمت به مردمش بود.

کد مطلب: 112431
 
Share/Save/Bookmark