میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۰
 
 
تقلای مرکل برای ممانعت از انحلال دولت

صدراعظم آلمان و وزیر کشور آلمان که سران دو حزب مهم در دولت این کشور محسوب می‌شوند، امروز برای آخرین بار به منظور حل شدن اختلافات در زمینه سیاست‌های پذیرش پناه‌جویان مذاکره می‌کنند.
«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان آخرین اقدام برای پایان دادن به تنش به وجود آمده در دولت این کشور را اجرایی می‌کند.وی مذاکرات بیشتر با «هورست زیهوفر» وزیر کشور و رئیس حزب سوسیال‌مسیحی (CSU) را ادامه می‌دهد.
زیهوفر در جریان نشست حزبی که به منظور رایزنی درباره سیاست‌های مهاجرتی برگزار شد، تهدید کرد که از ریاست حزب و سمت وزارت کناره‌گیری می‌کند. اما دیگر هم‌حزبی‌های وی او را تشویق کردند که هم جلسه دیگری با مرکل داشته باشد تا شاید بتوان به این وسیله اختلافات میان صدراعظم و وزیر کشور را از بین برد. ضمن اینکه اعلام شده که زیهوفر ۳ روز فرصت دارد که تصمیم نهایی خود را اعلام کند.
درپی انتخابات پارلمانی سپتامبر سال گذشته آلمان، تلاش‌ها برای تشکیل دولت ائتلافی در آلمان آغاز شد سرانجام پس از چندین ماه مذاکره، احزاب دموکرات‌مسیحی (CDU) به ریاست مرکل و سوسیال مسیحی که به احزاب هم‌پیمان و خواهر شهرت دارند و حزب سوسیال‌دموکرات (SPD) برای تشکیل دولت به توافق رسیدند.
اختلافات میان کشورهای اروپایی یعنی آنهایی که از سیاست‌های درهای باز حمایت می‌کنند و آنهایی که خواستار اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر در برابر پناه‌جویان هستند.

کد مطلب: 105015
 
Share/Save/Bookmark