کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

راز یک هوچی‌گری

گانتس وزیر جنگ صهیونیست‌ها و پیش از آن بنت و لاپید نخست وزیران و وزیر خارجه دوره‌ای این رژیم اخیرا ادعاهایی‌ها درباره ایران و...

29 خرداد 1401 ساعت 21:54


گانتس وزیر جنگ صهیونیست‌ها و پیش از آن بنت و لاپید نخست وزیران و وزیر خارجه دوره‌ای این رژیم اخیرا ادعاهایی‌ها درباره ایران و آنچه اقدامات مخرب آن در ترکیه نامیده‌اند مطرح کرد‌ه‌اند. ادعایی که البته با واکنش منفی ترکیه نیز مواجه و آن را مردود دانسته است. حال این سوال مطرح است که چرا صهیونیست‌ها چنین ادعایی را مطرح و چه اهدافی را در ورای آن دنبال می‌کنند؟
مسئله اصلی که این روزها در باب تحولات رژیم صهیونیستی باید به آن توجه داشت وضعیت به شدت بحرانی کابینه بنت است که هر لحظه احتمال سقوط آن وجود دارد. بنت که عملا در اجرای وعده‌های انتخاباتی‌اش ناتوان بوده اکنون با استعفا و کناره گیری اعضای ائتلاف در مرحله سقوط قرار گرفته است در همین حال این رژیم با ناکامی بزرگی به نام شکست پروژه شورای حکام برای تسلیم سازی ایران مواجه شده و ابتکار عمل‌ها و واکنش‌های تهران در برابر قطعنامه سیاسی و بی منطق غربی‌ها، برداشتن دوربین‌های فراپادمانی و نیز راه اندازی چرخه جدیدی از زنجیره سانتریفیوژ‌ها بوده است. در این شرایط بنت با مجموعه ای از هوچی‌گری‌ها و اقدامات علیه جبهه مقاومت از جمله تشدید سرکوب‌ فلسطینی‌ها، حملات مکرر به سوریه از جمله فرودگاه دمشق، نقض حریم لبنان و ادعای سلطه بر منابع انرژی آن، نسبت دادن هر حادثه و نیز شهادت برخی کارکنان هوافضا و سپاه به اقدامات جنگی مستقیم خود علیه ایران که با ضریب دادن‌های گسترده رسانه‌ها از جمله فارسی زبان معاند نیز همراه است، سعی در نمایش قدرتی پوشالی از خود دارد تا شاید با فریب افکار عمومی سرزمین‌های اشغالی از فروپاشی زودهنگام خویش جلوگیری نماید.
نکته دیگر در باب جوسازی دروغین صهیونیست‌ها تقلای آنها برای گرفتار سازی ترکیه در آدرس غلط امنیتی است که پیش از این نیز در قبال برخی دیگر از کشورها صورت داده‌اند. کارنامه صهیونیست‌ها نشان می‌دهد که آنها برای نفوذ امنیتی در ساختار امنیتی و نظامی کشورها به خودزنی و حتی کشتار یهودیان نیز می‌پردازند چنانکه پس از حادثه گروگانگیری در هتل بمبئی هند در سال ۲۰۰۸ که عده‌ای یهودی در آن بودند، مشخص شد که این حادثه طراحی و ترفند صهیونیست‌ها برای اعمال فشار بر دهلی نو برای پذیرش آنچه همکاری مشترک امنیتی با تل آویو می‌نامیدند بوده است. این طراحی توسط صهیونیست‌ها در بسیاری از کشورهای اروپایی و آفریقایی نیز بارها تکرار شده است. اخیرا در حالی روابط سیاسی و اقتصادی رژیم صهیونیستی و ترکیه احیا شده است که مردم ترکیه به شدت مخالف این رویکرد بوده و آن را خیانت آنکارا به فلسطین می‌دانند.
در همین حال شواهد امر نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی به دنبال سوء استفاده از ظرفیت‌ها و طرح‌های ترکیه برای جمع آوری منابع انرژی منطقه و انتقال آن به اروپاست تا در نهایت در کنار توجیه سرقت منابع انرژی مناطقی همچون غزه، لبنان، سوریه، اقلیم کردستان عراق، مصر، برخی کشورهای آفریقایی، از این مولفه برای وابسته سازی امنیتی اروپا به خویش بهره گیرد. مسئله‌ای که شاید بتوان از اهداف مشترک صهیونیست ها، آمریکا و انگلیس در دامن زدن به جنگ اوکراین را تحقق آن دانست که در لوای اجبار اروپا به تحریم انرژی روسیه و نیازشان به منابع انرژی جدید تشکیل می‌دهد. با توجه به این شرایط این سناریو مطرح است که صهیونیست‌ها با هوچی گری و زیر سوال بردن امنیت ترکیه که می‌تواند بر صنعت گردشگری این کشور در شرایط نابسامان اقتصادی کنونی تاثیرات منفی بسیاری نیز داشته باشد، در کنار تقلا برای غبارآلود ساختن روابط تهران-آنکارا، به دنبال تحمیل زیاده خواهی‌هایش خویش به ترکیه می‌باشد که پذیرش دادن پایگاه جاسوسی به این رژیم وهمکاری با اهداف جاه طلبانه منطقه‌ای آن از جمله این رفتارها می‌باشد.
در نهایت آنکه هدف‌گذاری صهونیست‌ها از برهم زدن ارامش امنیتی ترکیه با ادعای ایران هراسانه با هر هدفی که صورت گرفته باشد با توجه به هوشیاری مردم ترکیه در دشمن شناسی و تاکیدشان بر حمایت از فلسطین و نیز روابط تاریخی و همه جانبه ایران و ترکیه و تاکید مقامات دو کشور بر استمرار این روند راه به جایی نخواهد برد. قدر مسلم رژیم جعلی صهیونیستی همچون رژیم آپارتاید آفریقای جنونی عمری موقت خواهد داشت و انچه ماندگار و پا برجا خواهد بود روابط میان همسایگان تاریخی است. به هر تقدیر آنچه بر همگان مسلم گردیده آن است که رژیم صهیونیستی محور و کانون بحران‌های منطقه است که برای بقای نامیمون خویش از هیچ جنایتی فروگذار نیست و لذا راهکار نهایی کشورهای منطقه برای رسیدن به ثبات پایدار مقابله واحد با این رژیم و متحدانش است چنانکه تجربه سازش کاران نشان داده است که سازش و کوتاه آمدن در برابر رژیم صهیونیستی جز استمرار ناامنی و بحران در منطقه و رسوایی و سرشکستگی سازشکاران نتیجه‌ای به همراه نخواهد داشت.

نویسنده: قاسم غفوری


کد مطلب: 122981

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/editorial/122981/راز-یک-هوچی-گری

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir