کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

چهل سال بعد در چنین روزی

محموله واکسن به زودی می رسد...

6 دی 1399 ساعت 23:28


شایعه نخریدن واکسن مربوط به استکبار جهانی است و در آینده نزدیک نخستین واکسن کوبید ۱۹ وارد کشور خواهد شد.
به گزارش واحد مرکزی اخبار، دکتر پریناز همتی _رییس کل بانک مرکزی_ با اعلام این مطلب افزود: ما سر سلامتی مردم با هیچ کسی معامله نمی‌کنیم و اعتقاد داریم پول چرک کف دست است.
وی افزود: پدر مرحومم هم قصد داشت این واکسن را بخرد اما آمریکای جهانخوار تمام منابع بانکی ما را محدود یا مسدود کرده بود.
پریناز همتی ورود واکسن کوبید ۳۸ را تکذیب کرد و افزود: دیگر آنقدر پول نداریم که از این واکسن جدیدها بخریم اما برای تهیه واکسن کوبید ۱۹ هیچگونه محدودیتی نداریم.
وی در پاسخ خبرنگاری که پرسید مگر کوبید ۱۹ در چهل سال پیش ریشه کن نشده است، خاطرنشان کرد: ریشه کنی کوبید ۱۹ هیچ خللی در تصمیم ما وارد نخواهد کرد و چون به مردم قول دادیم این واکسن ها را خریداری می‌کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود دلار چهل میلیون تومانی را نتیجه عملکرد نادرست سازمان بورس دانست و گفت: نوسانات بازار بورس این بلا را سر نرخ دلار آورده وگرنه من دلار را در نرخ سی و هشت میلیون تومان تثبیت کرده بودم.
پریناز همتی با حمله شدید به فضای مجازی گفت: از همه رسانه‌هایی که هنوز از انتشار کاریکاتورهای مرحوم پدرم دست برنداشته‌اند شکایت می‌کنم.
وی افزود: پدر من با چاپ بی رویه اسکناس موافق نبود اما قبول کنید امضای رییس کل بانک مرکزی روی اسکناس و چک پول خیلی حال می‌دهد.
ایشان تصریح کرد: من راه پدر را تا آخرین لحظه ادامه می‌دهم و مردم شریف ایران باید بدانند تا انتقام ریال را از دلار نگیرم آروم نمی گیرم.
رییس کل بانک مرکزی با رد ادعای انزوای ایران در اقتصاد جهانی، تاکید کرد: هنوز با دو کشور دنیا ارتباط اقتصادی داریم که یکی از آنها "سیرالون"..."سریال ون"... سری ویالون" ... عذرخواهی می کنم "سیرالئون" است و یکی هم کشوری دیگر که با ما تعامل دارد.
وی در پاسخ خبرنگاری که از اسم کشور دوم پرسیده بود، گفت: تلفظ نام آن یکی کشور سخت است اما همینقدر بگویم که مردم خیالشان راحت باشد چون این کشور هم دریا دارد هم رودخانه دارد و هم میوه‌های جنگلی اش شیرین است.
دکتر پریناز همتی در پایان از رسانه‌ها خواست تا از جنگولک بازی، اقدامات ایذایی و تحریکات ددمنشانه دست بردارند تا بانک مرکزی در آرامش به کارش برسد.


کد مطلب: 116606

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/116606/چهل-سال-بعد-چنین-روزی

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir