کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

محمدباقر قالیباف:

قوی شدن ایران در گرو قوی شدن تک تک مردم است

27 مرداد 1401 ساعت 0:29


صلاح طرح حمایت از مالکیت صنعتی، برگزاری جلسه غیرعلنی درباره مذاکرات هسته‌ای، اصلاح قانون مجازات اسلامی، تجلیل از نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس از موضوعات جلسه علنی دیروز مجلس بود.
جلسه علنی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و ادامه رسیدگی به گزارش شوردوم کمیسیون اجتماعی در مورد طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوقهای بازنشستگی، بررسی گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح مواد (۷۰۵) تا (۷۱۱) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی و ... در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.
محمد رشیدی عضو هیات رئیسه مجلس هم از حضور رییس کل دیوان محاسبات کشور عراق در این جلسه خبر داد.
محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی ضمن گرامی داشت ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان سرافراز در سال ۱۳۶۹ به میهن اسلامی، گفت: آنچه تضمین استقلال و آزادی مردم ایران است تنها تبدیل شدن به ایران قوی و قوی شدن ایران فقط در گرو قوی شدن تک تک مردم ایران است.
علی نیکزاد نایب رییس مجلس هم در بخشی دیگری از این جلسه ضمن گرامیداشت و تبریک سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی، گفت: به مجاهدت آزادگان قهرمان درود می فرستیم. به همین مناسبت، نمایندگان و کارکنان آزاده مجلس با حضور در جایگاه هیئت رئیسه و ثبت عکس یادگاری از سوی رییس و نمایندگان مجلس مورد تجلیل قرار گرفتند.
در ادامه این جلسه نمایندگان به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی، طرح اصلاح موادی از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی را در دستورکار قرار دادند که بر اساس آن قانون اجازه تأسیس مؤسسات بخت آزمایی در مراکز جهانگردی برای سیاحان مصوب ۱۳۴۸/۳/۲۵ نسخ شد. همچنین گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح حمایت از مالکیت صنعتی (ثبت اختراعات، طرحهای صنعتی و علائم تجاری) مورد بررسی قرار گرفت و به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاحات صورت گرفته در این طرح موافقت شد.
در این جلسه، نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی در برخی از مجامع و شوراها انتخاب شدند و سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه نیز تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
نمایندگان ضمن بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه ای اشخاص، در مصوبه ای برخی از صندوق‌های بازنشستگی را مکلف کردند که اطلاعات مربوط به سوابق بیمه‌پردازی بیمه‌شدگان و مشمولین این قانون را در اختیار وزارت کار قرار دهند.
در جریان بررسی این طرح محمدرضا پورابراهیمی در تذکری درباره پایگاه رفاه جامع ایرانیان گفت: صرفا ۴۰ درصد دستگاه ها اطلاعات خود را به پایگاه جامع ایرانیان داده اند که البته عمده اطلاعات آن ها هم برخط نیست لذا با یک تاخیر چندین ماهه مواجه هستیم و فرمول محاسباتی در حوزه عمل دچار اشکالات اساسی است.
قالیباف، رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: اکنون پایگاه رفاه ایرانیان وجود دارد اما این پایگاه در حوزه داده به روز نیست و این اشکال وجود دارد.
صدیف بدری نایب رئیس کمیسیون عمران هم در بخشی از جلسه علنی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: تامین امنیت غذایی کشور و توسعه بخش کشاورزی با تکیه بر توان و ظرفیت داخلی در گرو مدیریت بهینه منابع ارزشمند آبی و خاکی کشور است. متاسفانه اصلاح الگوی کشت و مصرف آب بر پایه الگوهای آبرسانی به‌روز در وزارت کشاورزی مورد غفلت قرار گرفته است. آقای وزیر جهاد کشاورزی امسال در استان اردبیل شاهد یک فاجعه در مدیریت منابع آب بودیم. در حالی که هزینه تامین آب مورد نیاز برای تولید یک کیلوگرم هندوانه ۲۵۰ هزار تومان است خود هندوانه ۲۵۰۰ تومان به فروش نرفت.
محمدباقر قالیباف با اعلام پایان جلسه علنی مجلس گفت که جلسه مجلس به صورت غیرعلنی ادامه خواهد داشت.


کد مطلب: 123581

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/123581/قوی-شدن-ایران-گرو-تک-مردم

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir