کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نظارت بر سابقه‌دارها در فروش موادمحترقه

هشدار پلیس به خطر آفرینان چهارشنبه سوری

20 اسفند 1401 ساعت 22:12


معاون اجرایی پلیس پیشگیری فراجا اقدامات و تمهیدات لازم برای چهارشنبه‌سوری را تشریح کرد.
سردار عباس مسعودی درباره طرح‌های پلیس پیشگیری فراجا برای چهارشنبه سوری و روزهای پایانی سال گفت:‌ این برنامه‌ها به دو بخش قبل و حین ماموریت تقسیم می‌شود و از جمله اقداماتی که پیش از فرارسیدن مناسبت‌های یاد شده به وسیله پلیس پیشگیری در حال انجام است، بسیج امکانات و نیروها، توجیه و آموزش کامل کارکنان در رعایت اصول و مقررات حفاظتی و نحوه اجرای مأموریت در این روزها همچنین آگاه‌سازی قشر جوان نسبت به استفاده از مواد محترقه خطرآفرین و عواقب ایجاد ناهنجاری است.
معاون اجرایی پلیس پیشگیری فراجا خاطرنشان کرد: در راستای پیشگیری از رخدادهای ناگوار، شماری از افرادی که در سال‌های گذشته سابقه ارتکاب اعمال شرورانه یا فروش مواد منفجره و محترقه ممنوعه را داشتند تحت کنترل و نظارت خواهند بود.
وی ادامه داد: با توجه به گستردگی ماموریت در این ایام، همکاری و تقسیم وظایف یک اصل انکارناپذیر است و در همین راستا به منظور هم پوشانی انتظامی، تعامل لازم با سایردستگاه‌های امنیتی انجام و برای دستیابی به نتیجه هرچه بهتر، با سازمان‌های آتش‌نشانی، اورژانس، شهرداری، هلال احمر و... در رابطه با جلوگیری از آتش‌سوزی، مداوا و انتقال مجروحین احتمالی در حوادث ناشی از انفجار مواد محترقه و اطفاء حریق، هماهنگی‌های لازم صورت خواهد گرفت.
معاون اجرایی پلیس پیشگیری فراجا در ادامه به تشریح اقدامات پیشگیرانه پلیس برای ایام پایانی سال پرداخت و تصریح کرد: پایش فضای مجازی در همه بخش‌ها برای حفظ اشراف بر فضای عمومی و جلوگیری از ایجاد فضای تنش‌آمیز و توجیه و آموزش کارکنان ایستگاه‌های ایست و بازرسی برای جلوگیری از ورود مواد محترقه و منفجره و همچنین پیش‌بینی تیم‌های کشف وخنثی‌سازی با تسلط و آمادگی لازم برای شرایط خاص از دیگر تمهیدات پلیس پیشگیری پیش از این ایام است.
مسعودی با بیان اینکه از ظرفیت خوب و کارآمد پلیس یاران مستقر در موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی نیز در تأمین امنیت و پیشگیری از وقوع جرایم در شب چهارشنبه و ایام پایانی سال نیز بهره‌گیری خواهد شد، گفت: از بعد معنوی نیز رعایت اخلاق اسلامی، رعایت حقوق شهروندی، سعه صدر در برخورد با متهمان و داشتن نظارت لازم بر نحوه دستگیری آنان به صورت جدی در دستور کار کارکنان پلیس پیشگیری فراجا قرار گرفته و نظارت و کنترل مستمر فرماندهان و واحدهای نظارتی بر صحت عملکرد نیروهای عمل کننده در این مأموریت وجود دارد.
بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در روزهای پایانی سال هستیم، خطاب به شهروندان اظهار کرد: از هم اکنون باید مراقب فرزندانمان به خصوص با نزدیک شدن به پایان سال و فرا رسیدن چهارشنبه پایانی سال باشیم تا از آسیب‌های غیرقابل جبران ناشی از انفجار مواد محترقه و منفجره در امان بمانیم. متاسفانه طی سال های اخیر در خبرها دیدیم و شنیدیم که نوجوانان و جوانان بر اثر غفلت و بی احتیاطی و به خاطر گرفتار شدن در هیجان های کاذب سلامت خود را از دست داده اند.
معاون پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه پلیس همیشه و در همه حال در کنار مردم است و مشارکت مردم در برقراری نظم و امنیت ضروری می باشد از شهروندان عزیز درخواست کرد نهایت همکاری را با پلیس در روزهای پایانی سال برای حفظ سلامت و امنیت عمومی با نظارت بر رفتار فرزندان خود داشته باشند تا با شادی و نشاط قدم به سال جدید گذاشته و خاطره ناگواری بر آن‌ها حادث نشود.


کد مطلب: 125452

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/125452/هشدار-پلیس-خطر-آفرینان-چهارشنبه-سوری

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir