کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وزیر بهداشت از آخرین نتایج بررسی بدحالی دانش آموزان گزارش داد

شیطنت نکنید!

25 فروردين 1402 ساعت 20:12


پس از ماه‌ها ایجاد حاشیه و چالش برای کشور بر سر بدحالی دانش اـموزان که در ابتدا مسمومیت تشخیص داده شده بود اکنون نتیجه بررسی‌ها به اینجا رسید که اضطراب و شیطنت دلیل بیش از ۹۰ درصد بدحالی‌ دانش آموزان بوده است.
دانش آموزان دست از شینت‌های خود برداند و مضطرب هم نشوند، دست آنها رو شده و از این پس نباید به نقش بازی کردن آنها اهمیت داد.
وزیر بهداشت گزارش آخرین بررسی‌ها درباره علل مسمومیت دانش آموزان را تشریح کرد.
دکتر بهرام عین اللهی با حضور در اداره کل انتقال خون استان تهران و پس از اهدای خون، در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بررسی علل مسمومیت دانش‌آموزان، گفت: کمیته علمی با حضور بهترین اساتید در کشور تشکیل و وضعیت دانش‌آموزان بررسی شد. از آنجایی که شواهد محکمی برای مسمومیت دانش‌آموزان وجود نداشت، عمدتا این بدحالی دانش آموزان بود که اتفاق می افتاد.
وی افزود: باید توجه کرد که در هر بیماری، هم خود بیماری مطرح است و هم آثار روانی ناشی از آن. حتی در کرونا هم برخی افرادی که به کرونا مبتلا نمی‌شدند، اما دچار اضطراب و بدحالی ناشی از آن می‌شدند. در دانش‌آموزان هم شاید این حالت بیشتر دیده می‌شد.
وزیر بهداشت گفت: جمع‌بندی ما نشان می‌دهد که در بیش از ۹۰ درصد، در بدحالی دانش‌آموزان، هیچ نوع مسمومیتی دیده نمی‌شود و هیچ نوع سمی وجود ندارد و مشکلی نیست، بلکه بیشتر ناشی از اضطراب و استرس بوده است. البته در درصد کمی از دانش آموزان نیز شیطنت‌هایی بوده که اتفاق افتاده و برخی از دانش آموزان در نتیجه این شیطنت ها دچار بدحالی می شدند. این جمع بندی کلی کمیته بوده که به وزارت کشور هم اعلام شده است.
عین اللهی تاکید کرد: بدحالی دانش‌آموزان عوارض پایداری نداشته است. به طور کلی هیچ نوع عارضه‌ پایداری در دانش‌آموزان ندیدیم و آثار بدحالی موقت وجود داشت که خدا را شکر هیچ مشکلی بعد از آن نداشتند.


کد مطلب: 125598

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/125598/شیطنت-نکنید

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir