کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تکذیب خبر اخراج دیپلمات ایرانی از اروگوئه

18 بهمن 1393 ساعت 22:53


وزارتخانه‌های کشور و امور خارجه اروگوئه با انتشار اطلاعیه مشترکی، ادعای یک روزنامه صهیونیستی مبنی بر اخراج یک دیپلمات بلندپایه ایرانی از این کشور آمریکای جنوبی را به اتهام دست داشتن در یک بمب‌گذاری تکذیب کردند.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز در اخبار اسپانیولی خود از منبع مونته ویدئو گزارش داد: دولت اروگوئه روز جمعه و ساعاتی پس از انتشار خبر اخراج یک دیپلمات ایرانی از این کشور در روزنامه هاآرتص اسرائیل، آن را تکذیب کرد. هاآرتص روز گذشته مدعی شده بود که یک دیپلمات بلندپایه سفارت ایران در اروگوئه به ظن دست داشتن در جاسازی یک بمب دست‌ساز در نزدیکی مقر دیپلماتیک اسرائیل در مونته ویدئو اخراج شده است. به گزارش رویترز، بلافاصله پس از انتشار این خبر، وزارتخانه های امور خارجه و کشور اروگوئه با صدور اطلاعیه مشترکی، این خبر را تکذیب کردند.
در خبرسازی رسانه صهیونیستی آمده بود: ۲۴ نوامبر ۲۰۱۴ - سوم آذرماه - یک چمدان مشکوک نزدیک مقر سابق سفارت اسرائیل در مونته ویدئو و روز ۸ ژانویه - ۱۸ دی‌ماه - گذشته، بمب دست‌ساز دیگری در نزدیکی مقر جدید در پایتخت اروگوئه کشف شد اما نیروهای امنیتی پس از بررسی آنها اعلام کردند که هشدارها در این زمینه درست نبوده زیرا هیچ‌یک از بسته‌های یادشده حاوی بمب فعال نبوده‌اند. در اطلاعیه مشترک دو وزارتخانه اروگوئه نیز آمده است: در تحقیقاتی که از سوی وزارت کشور در این زمینه صورت گرفته، هیچ نشانه‌ای از مشارکت یک کارمند سفارت ایران در اروگوئه بدست نیامده است.


کد مطلب: 91156

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/news/91156/تکذیب-خبر-اخراج-دیپلمات-ایرانی-اروگوئه

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir