کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بصیرت، یار غایب تیم ملی

تیم ملی ایران با مربیگری کارلوس کی روش که بدون تلاش، یک تیم راه یافته به جام جهانی را تحویل گرفت...

30 آبان 1401 ساعت 20:02


تیم ملی ایران با مربیگری کارلوس کی روش که بدون تلاش، یک تیم راه یافته به جام جهانی را تحویل گرفت، دیروز در نخستین بازی خود مقابل تیم ملی انگلیس یک شکست سنگین را متحمل شد.
در حالی که بازیکنان انگلیس هنگام آغاز بازی سرود ملی خود را با قدرت خواندند، بازیکنان ایران زمان پخش سرود ملی سکوت کردند. با توجه به رفتار این روزهای اعضای تیم ملی که از سوی برخی وطن فروش تحت فشار قرار دارد، هر چند پیش بینی می شد که آنها چنین رفتار ناپسند و دور از غیرت ایرانی را از خود بروز دهند؛ اما انتظار نمی رفت که آنها سرود ملی را نخوانند و تن به یک شکست سنگین بدهند. نتیجه ۶ بر ۲ شکست سنگینی بود که می توانست اتفاق نیفتد.
گرچه گفته می شود فضای استادیوم از سوی برخی ایرانی نماهایی که از دیگر کشورها به قطر آمده اند، علیه تیم ملی بود و شعارها و ناسزاهای غیر اخلاقی علیه تیم سر داده می شد، با این وجود اعضای تیم بهترین کاری که می توانستند انجام دهند خواندن سرود ایران اسلامی با قوت و قدرت هر چه بیشتر بود. سرود را می خواندند و از سوی ایرانی نماها فحش می شنیدند بهتر نبود؟
هر چند اکثریت مردم ایران خواهان پیروزی و نتایج منطقی از تیم ملی است، اما به نظر می رسد که باید در باره تیم ملی فوتبال تجدید نظر اساسی شود. آنچه در اولین بازی تیم ملی در کنار مسائلی همچون تاثیر مصدومیت بیرانوند سنگربان تیم ملی بر روحیه و روند بازی تیم می‌توان گفت اما نکته اساسی بی بصیرت و شاید نداشتن بینش موقعیت سنجی در میان بازیکنان تیم ملی است که امید می رود در دو بازی بعدی روندی جدید را در تیم شاهد باشیم.


کد مطلب: 124444

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/report/124444/بصیرت-یار-غایب-تیم-ملی

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir