کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تاثیر عملکرد بازیگران بر سریال‌های نمایش خانگی

گنه کرد در بلخ آهنگری...

16 ارديبهشت 1402 ساعت 22:04


ضرب المثل «گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری»برایتان آشنا است. این ضرب المثل حکایت این روزهای شبکه نمایش خانگی است.
برخی از بازیگران که در جریان آشوب‌های سال گذشته موضع گیری‌های غیر منطقی، تجریک کننده و همراه با آشوبگران داخلی و خارجی داشتند در برخی سریال‌های شبکه نمایش خانگی بازی کرده‌اند و همینم مسئله باعث شده تا ابهاماتی در پخش سریال‌های شبکه خانگی ایجاد شود. اما نکته مهم این ماجرا در این است که برای ساخت این سریال‌ها، سرمایه گذار و تهیه کنند هزینه زیادی را تقبل کرده که اگر به پخش نرسد قطعا زیاد زیادی خواهد دید.
عوامل سریال از بازیگران تا فیلم بردار و صدا بردار و نورپرداز و کارگردان و ... دستمزدهای خود راغ دریافت کرده‌اند و اگر سریال‌های پخش نشود، شرکت‌هایی که تبلیغات خود را برای پخش در لابلای سریال داده‌اند درخواست بازپس‌گیری هزینه آگهی از از سرمایه گذار و تهیه کننده خواهند کرد. چنین وضعیتی شرایط را برای شبکه خانگی وخیم خواهد کرد و شکایت و مسائل قضایی و حقوقی نیز پیش خواهد آمد.
این اتفاق در حالی می‌افتد که تهیه کننده سرمایه گذار و شاید کارگردان در به وجود آمدن این چالش نقشی مداشته‌اند اما بیشترین زیان را خواهند دید.
از این پس برای ساخت سریال‌های شبکه خانگی و حتی تلویزیون از بازیگران تعهد کتبی گرفته شود که هیچ اظهار نظر سیاسی در زمان ضبط و پخش سریال نباید انجام بدهند و در فضای مجازی در باره آشوب‌ها و اغتشاشات فعالیت نکنند.
در همین زمینه ایسنا گزارش داده است؛مجوز پخش برخی سریال‌های شبکه نمایش خانگی در آستانه انتشار، این روزها به دلیل عملکرد برخی بازیگرانشان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
این روزها تعداد سریال‌های شبکه نمایش خانگی به بیشترین حد خود طی ماه‌های اخیر رسیده و در حالی از سریال‌هایی همچون «پدرگواردیولا» به کارگردانی سعید نعمت‌الله به عنوان گزینه در آستانه پخش در شبکه نمایش خانگی یاد می‌شود که اظهارات اخیر یکی از تهیه‌ کنندگان (جواد نوروزبیگی) در قبال پخش سریال «پدر گواردیولا» حاکی از این است که این سریال برای مجوز پخش با یک مشکل بزرگ روبه روست و آن ممنوع‌التصویری تعدادی از بازیگران اصلی آن است.
با چنین رویکردی، به نظر می‌رسد عملکرد ماه‌های اخیر برخی هنرمندان در فضای اجتماعی و مجازی، مجوز پخش برخی سریال‌ها همچون «پدرگواردیولا» از سوی ساترا را در هاله‌ای از ابهام قرار دهد. هر چند وزیر ارشاد پیش از این در ارتباط با تجربه‌های مشابه، عنوان کرده بود اینکه یک اثر بنا بر عملکرد یک بازیگر متوقف شود از سوی وزارتخانه ممنوع شده است.
سریال «پدرگواردیولا» به کارگردانی و نویسندگی سعید نعمت الله یکی از سریال‌های در نوبت پخش شبکه خانگی است که قرار است از یکی از پلتفرم‌های تازه متولد یافته شبکه نمایش خانگی منتشر شود.
با این حال سازندگان این سریال که در ابتدا به تهیه‌ کنندگی جواد نوروزبیگی وارد مرحله تولید شد و در ادامه جایش را به تهیه‌ کننده دیگری داد، در حال رفع کردن مشکل ممنوع‌التصویری بازیگران این سریال هستند تا آن را پخش برسانند.
تبلیغات این سریال به تازگی در فضای مجازی آغاز شده، اما هنوز زمان پخش آن اعلام نشده است. طبق اظهارات تهیه‌ کننده سابق سریال «پدرگواردیولا» حمید فرخ نژاد، مهران مدیری، هنگامه قاضیانی، امیر مهدی ژوله، ستاره اسکندری و مریم بوبانی از جمله بازیگرانی هستند که با مشکل ممنوع التصویری مواجه هستند.
هر چند حضور برخی بازیگران از جمله هنگامه قاضیانی در سریال «آمستردام» که به تازگی پخش آن در شبکه نمایش خانگی آغاز شده، ممنوعیتی در پخش نداشته است و اولین قسمت این سریال نیز به تازگی منتشر شده است.


کد مطلب: 125788

آدرس مطلب :
https://www.siasatrooz.ir/fa/report/125788/گنه-بلخ-آهنگری

سیاست روز
  https://www.siasatrooz.ir