چهل سال بعد در چنین روزی

حقوق تمامی کارکنان دولت و بازنشسته‌ها به صورت سهام بورسی به آنان تعلق می گیرد...

30 دی 1399 ساعت 7:52


حقوق تمامی کارکنان دولت و بازنشسته‌ها به صورت سهام بورسی به آنان تعلق می گیرد.
دیگر از پرداخت حقوق خبری نیست و از این ماه تمامی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان در قالب اعطای سهام به آنان صورت می‌گیرد.
به گزارش خبرگزاری‌ها دکتر فرزاد پول پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اعلام این خبر تصریح کرد: دولت دیگر پولی در بساط ندارد و بعد از این با واگذاری سهام با کارکنان دولت تسویه حساب خواهیم کرد.
وی در پاسخ به این سوال که درآمد بخش خصوصی به چه صورت خواهد بود، گفت: با بخش خصوصی خیلی وقت است که تسویه حساب کرده‌ایم هر چند عمیقاً متاسفیم که آنها به خاک سیاه نشسته‌اند اما خوشحالیم هنوز از گرسنگی نمرده‌اند.
وزیر اقتصاد ادامه داد: سهام پالایش صد و چهلم آماده واگذاری است که به پالایش روغن از برگ گیاه گل گاو زبان مربوط می‌شود.
فرزاد پول پسند با اشاره به تحریم‌های شکننده آمریکای جهانخوار، خاطرنشان کرد: مردم سرافراز ایران هشتاد سال در برابر این تحریم ها مقاومت کرده‌اند و اگر هشتاد سال دیگر هم تاب بیاورند ما مشکلات را حل خواهیم کرد.
وی در پاسخ این سوال که آیا این سهام ارزش دارد یا نه، گفت: ارزش مادی که ندارد ولی ارزش معنوی آن خیلی زیاد است.
پول پسند با بیان این مطلب که دولت به هیچ عنوان در روند بازار سرمایه دخالتی ندارد، اظهار داشت: ما در سرمایه گذاری سهامداران هیج نقشی نداریم و سازمان بورس کاملاً مستقل است اما اگر متوجه شویم مردم پولی را پس انداز کرده‌اند تا آن پول را پس نگیریم آروم نمی گیگیریم.
وزیر اقتصاد در پایان از نصب کوره‌های پول سوزی در سازمان بورس ابراز بی اطلاعی کرد و به صراحت گفت: اگر عزیزان ما در سازمان چنین تصمیمی را اتخاذ کرده باشند به تصمیم شان احترام می‌گذاریم اما مسئولیتش را بر عهده نمی‌گیریم.
فرزاد پول پسند اظهار کرد: شایعه تأمین کسری بودجه دولت از محل بورس ساخته و پرداخته معاندان و منافقان است و چنین موضوعی را تایید نمی‌کنیم.
وزیر اقتصاد طرح استیضاح خود را یک طرح ددمنشانه و مغایر با اصول اخلاقی دانست و گفت: ما یک گوشه نشسته‌ایم و نان و ماست خود را می خوریم و این حرکات ایذایی توسط مجلس هیچ خللی در عزم و اراده ما ایجاد نخواهد کرد.
وی با تأیید کامل شیوه مدیریت حسن قالیباف اصل در سازمان بورس، اعلام کرد: تا امروز هیچ مدیری به اندازه ایشان در راه تحقق اهداف اقتصادی، جانفشانی نکرده اما رسانه‌های مغرض، مزدور و خودفروخته قصد دارند چهره ایشان را مخدوش کنند.
فرزاد پول پرست شایعه درگذشت رییس سازمان بورس را رد کرد و افزود: برادرم قالیباف اصل بعد از تعویض پروستات به سازمان برگشته و اتفاقاً بعد از این در ایفای مسئولیت خود شفاف تر و روان تر عمل خواهد کرد.
وزیر اقتصاد در پاسخ به این پرسش که مگر ایشان بازنشسته نیست، گفت: به فرض که بازنشسته هم باشد اما وقتی که فردی با این لیاقت و کفایت نداریم باید چکار کنیم؟
وزیر اقتصاد با اعلام این خبر که دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به زودی در بورس پذیره نویسی می‌شوند از افزودن رنگ آبی به تابلوی معاملات بورس خبر داد و گفت: بعد از این رنگ قرمز در تابلوی بورس به عنوان رنگ پرسپولیسی‌ها و رنگ آبی به مفهوم استقلال است و هیچ ارزش قانونی دیگری ندارد.
وی گفت: سقوط سهام همچنان با رنگ‌های بنفش و قهوه‌ای نشان داده می‌شود و رنگ سبز هم مربوط به سهام مثبت است.
فرزاد پول پسند در پاسخ خبرنگاری که پرسید پس چرا هیچ رنگ سبزی در تابلوی معاملات دیده نمی‌شود، گفت: حذف رنگ سبز دلیل سیاسی دارد و فضولی این موضوع به خبرنگار جماعت نمی‌رسد. توصیه می‌کنم سرتان توی کار خودتان باشد و وارد معقولات نشوید.
وزیر اقتصاد در پایان از مقدمات پذیره نویسی سه شرکت کشکی، پشمی و تخم مرغی به بازار سرمایه خبر داد و گفت: این سه شرکت با نمادهای «وکشک»،«زپشم» و «ختخم» عرضه می‌شود و قطعاً در رشد اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
شایان ذکر است در حال حاضر بورس ایران با شاخص منفی هجده میلیون در حال فعالیت است و سهامداران کمی از این بابت احساس نگرانی دارند.


کد مطلب: 116861

آدرس مطلب: http://siasatrooz.ir/vdcaiin6649n6a1.k5k4.html

سیاست روز
  http://siasatrooz.ir