میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱
 
 
مقیمی از اتخاذ تدابیر لازم برای تسهیل تردد کارمندان خبر داد
به وقت سحرخیزی تهران

از امروز تا حدود دو هفته دیگر تهرانی‌های شاغل باید سحرخیزتر از همیشه باشند. چرا که با تغییر ساعت کاری ادارات قرار است کمک شود تا جلوی خاموشی‌های وقت و بی‌وقت برق در سطح شهر گرفته شود.
قطعا این طرح نمی‌تواند مشکلات اصلی و سوء مدیریت‌ها را حل کند، اما می‌تواند یک مسکن برای فصل گرم امسال باشد و بعد از آن «چو فردا شود فکر فردا کنیم» و حالا تا تابستان سال آینده وزیران و مدیران این فرصت را دارند که به کارهای نکرده خود فکر کنند.
تجربه تغییر ساعت کاری ادارات قطعا نمی‌تواند همه کمبودهای آب و نیروگاه‌های برق را جبران کند، اما شاید دست کم کمی از این قطع‌شدن‌های منطقه به منطقه کم کند.
در این بین و با این خرق عادت کارمندان و کارکنان باید مدیران استانی و شهری هم فکری برای آسایش مردم و کم کردن دغدغه‌های رفت و آمدی آنها داشته باشند.
استاندار تهران در خصوص آخرین جزئیات تغییر ساعت کار ادارات در استان تهران گفت: با توجه به آخرین مصوبه هیات وزیران تصمیم گیری درباره تغییر ساعت کار ادارات در استان‌ها به استانداران واگذار شده که بر همین اساس ساعت کار ادارات شامل دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر موسسات عمومی غیر دولتی به استثنای مراکز خدمات رسان در تهران از ساعت ۶ تا ۱۴ تعیین شده است.
محمدحسین مقیمی افزود: در شهرستان‌های استان تهران نیز ساعت کاری از ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ تعیین شده است. با توجه به این تغییر ساعت کاری تدابیر لازم برای رفت و آمد کارمندان تدبیر شده به شکلی که ساعت کار مترو، اتوبوس‌ها و سایل حمل و نقل عمومی نیز تغییر کرده و از ساعت ۵ صبح به شهروندان ارائه خدمات خواهند داشت.
مقیمی از همه شهروندان درخواست کرد با همکاری در اجرای این بخشنامه و تغییر ساعت کاری در استان تهران موجبات کاهش مصرف برق در سطح استان را فراهم کند تا هر چه زودتر از زمان پیک مصرف برق در این فصل عبور کنیم.

اتوبوسی در تاریکی
شرکت واحد اتوبوسرانی جزئیات تغییر ساعت کاری اتوبوس های پایتخت تا پایان تیرماه را اعلام کرد.
شرکت واحد در اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس مصوبه هیئت محترم وزیران و به استناد بخشنامه استاندار محترم تهران در خصوص تنظیم ساعات کار با توجه به تداوم شرایط خاص جوی و ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی و براساس تدابیر معاون محترم حمل ونقل وترافیک شهرداری تهران، شرکت واحد اتوبوسرانی بدینوسیله اعلام می‌دارد: به منظور ارائه خدمات مناسب حمل ونقلی به شهروندان محترم، کارکنان ادارات، سازمانها و شرکتها، ساعات فعالیت خطوط این شرکت از روز شنبه مورخه ۱۶/۴/۹۷ تا اطلاع ثانوی از ساعت ۵ صبح آغاز خواهد شد.
فعالیت خطوط ده گانه تندرو شهر تهران کما فی السابق به صورت شبانه روزی بوده و خدمت رسانی به شهروندان در ابتدای صبح با ظرفیت کامل و سرفاصله کم انجام می‌پذیرد.

بچه‌ها هم باید زودتر بیدار شوند!
مدیرکل دفتر کودک و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از تغییر ساعات کار مهدکودک های استان تهران تا پایان تیرماه خبر داد.
محمد نفریه گفت: با توجه به بخشنامه استانداری تهران مبنی بر تغییر ساعت ادارات دولتی در این استان، جهت رفاه حال والدین و فرزندانشان، ساعات کاری مهدها هم تغییر می‌کند.
وی افزود: برهمین اساس مدیران مهدهای کودک استان تهران ساعت پذیرش کودکان تحت نظارت را به ۶ صبح تغییر می‌دهند.

کد مطلب: 105070
 
Share/Save/Bookmark