میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸
 
 
برای شرطی‌ها
آنهایی که بدون قید و شرط می‌گویند با آمریکا مذاکره کنیم و برای اجرایی شدن خواسته‌هایشان به مقامات عالی کشور ...

آنهایی که بدون قید و شرط می‌گویند با آمریکا مذاکره کنیم و برای اجرایی شدن خواسته‌هایشان به مقامات عالی کشور نامه می‌نویسند، آیا حاضرند بدون قید و شرط مقابل خبرنگاران و مردم بنشینند و مطالبات آنها را پاسخ دهند؟!
آیا برای مذاکره با جناح رقیب بی‌قید و شرط در رسانه‌ها حاضر می‌شوند؟! آیا برای صحبت کردن با خودی‌ها هم قید و شرط نمی‌گذارند؟! متاسفیم که بگوییم همین افراد کسانی را مانند شخصیت «عزیزم ببخشید» در مجموعه «کلاه‌قرمزی» دم دست دارند تا شروطشان برای آب خوردن با فلان مدیر را اجرا کنند و حالا برای نظام تجویز می‌کنند که بدون قید و شرط با دشمنت بنشین و مذاکره کن!!
آنهایی که حتی برای انتخاب رنگ لیوان آب‌شان هم شرط می‌گذارند و مدام برای هر چیز سوال می‌کنند، حالا نامه نوشتند که بیایید بدون قید و شرط با آمریکا مذاکره کنیم! کسی هم نمی‌‌گوید شما که برای مصاحبه معمولی با رسانه خودی صد قید و شرط دارید، شما که برای مناظره با یک هموطن خواسته دارید، شما که برای حضور در غرفه فلان روزنامه در نمایشگاه مطبوعات همه جزئیات حضور افراد و خبرنگاران و حتی همسایه غرفه را مطالبه می‌کنید و بعد پاسخ می‌‌دهید! حالا به نظام می‌گویید که بدون قید و شرط با امریکا کشوری که سردمدارانش از اوباما تا ترامپ و بوش علنا بر خواسته قلبی‌شان که نابودی جمهوری اسلامی است تاکید کردند، مذاکره کند؟!
آقایانی که برای رفتن در جلسات کذایی و چیدن استراتژی، برای حضور در مراسم‌های عجیب و غریب و عمامه‌گذاری و... هزار مدل شرط می‌تراشند حالا کارشان به جایی رسیده که برای مذاکره با آنهایی که چندین‌بار خیانتشان رو شده و حالا علنی می‌گویند که قصد نابودی جمهوری اسلامی را دارند، سینه سپر کرده و حمایت علنی از مذاکرات بی‌قید و شرط را مطرح می‌کنند!! چه اتفاقی در کشور رخ داده که ارزش‌ها با ضد ارزش‌ها در حال جابه‌جایی است، که این افراد از بیان حرف خودشان شرم نمی‌کنند و انتظار تبعات استفاده از چنین واژه‌هایی را ندارند؟
اینها حلول همان هشدارهای رهبری است که درباره جابه‌جایی قاتل و مقتول در ماجرای اعدام منافقین کودک‌کش داشتند و برخی نشنیدند. اینها نتیجه مدارا کردن با افرادی است که نمی‌توان اقدامات بسیاری که در جهت تخریب نظام داشتند را به پای نادانی‌شان نوشت، اینها نتیجه گفتن «انشاالله گربه است»‌هایی است که در جواب لگدپراکنی مفسدان اقتصادی‌ای که روزی در قالب مسئول فعالیت می‌کردند، نصیبمان شده است. کار تا جایی بالا گرفته که فردی که فلان کارخانه را بالا کشیده و نام خانواده‌اش به عنوان رانت‌خوار بیت‌المال مطرح شده و فردی که برای لیست انتخاباتی مجلس پول طلب می‌کرده! فردی که چندی پیش در مقابل دوربین‌های تلویزیون به خاطر فسادهای اقتصادی‌اش محاکمه شد، دم از مذاکره بی‌قید و شرط با دشمن می‌زند، آنقدر دربرابر حرف‌های عجیب آقایان در توهین به مدافعان حرم در قالب کار انتخاباتی مماشات و جناح‌بازی صورت گرفت که حالا علنی از نشست و برخاست با کسی می‌گویند که شمشیر دشمنی را برای ملت از رو بسته است! این اقدام نتیجه قصور جناح مقابل در قبال فراموشی وظیفه خطیر روشنگری افکار عمومی درباره پیشینه تاریک آقایان است و وقاحت این آقایان در سوء‌استفاده از نارضایتی معیشتی مردم. 

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 104774
 
Share/Save/Bookmark