میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۲
 
 
هشدار درباره جدی بودن آسیب‌مغزی نظامیان آمریکا

دروغگویی مقامات آمریکایی در باب تلفات عین الاسد در حالی به یک رسوایی برای آنها مبدل شد که گزارش‌ها نشان می‌دهد آسیب دیدگی مغزی نظامیان آمریکایی بر اثر پاسخ موشکی ایران به عین الاسد، ممکن است تا پایان عمر سلامتشان را تحت تاثیر قرار دهد.
پایگاه اینترنتی نشریه هیل وابسته به کنگره آمریکا نوشت: طبق گزارش‌ها تاکنون ۱۰۹ عضو نظامی ارتش آمریکا در نتیجه حمله موشکی ایران به پایگاه ارتش آمریکا (عین الاسد) در عراق در ماه ژانویه دچار آسیب دیدگی‌های مغزی شده اند و آمار در این زمینه در حال افزایش است. برای برخی افراد، علائم آسیب دیدگی مغزی تا ماه‌ها یا حتی سال‌ها مشخص نخواهد شد. در حالی که زمانی فکر می‌کردیم آسیب دیدگی‌های مغزیِ ملایم بی ضرر هستند، اکنون می‌دانیم که این مساله، یک مشکل سلامت عمومی بزرگ و فزاینده است. آسیب دیدگی‌های مغزی می‌تواند از سطح ملایم تا شدید مختلف باشند. افرادی که دچار آسیب دیدگی‌های ملایم یا شدید مغزی هستند ممکن است با ناتوانی‌های طولانی مدت —حتی برای تمام عمر — روبرو شوند. آسیب دیدگی مغزیِ ملایم که معمولا به عنوان صدمه مغزی معروف است، از لحاظ کلی با علائم کوتاه مدت همراه هستند، اما در حقیقت ممکن است دارای تاثیرات عصبی طولانی مدت شوند که به «سندرم پس از صدمه» (PCS) معروف است.
مجموعه‌ای از علائم شدید با سندرم پس از صدمه همراه است. در این میان می‌توان به سردرد‌های مزمن، افسردگی، مشکلات شناختی، حافظه ایی، بینایی و تعادلی و همچنین اختلالات خواب اشاره کرد. طبق یکی از تحقیقات اخیر، تنها ۲۷ درصد از بیمارانی که دچار سندرم پس از صدمه هستند، به طور کامل درمان شده اند، این بدین معنی است که ۷۳ درصد از بیماران علائمی داشته اند که هیچگاه برطرف نشده است. حتی یک سوم افرادی که درمان شدند، بیش از یک سال تحت معالجه قرار داشته اند. در این مطلب، صحبت از اعضای نیرو‌های نظامی هنوز شروع نشده است. بیش از ۴۱۳ هزار عضو نظامی بین سال‌های ۲۰۰۰ تا سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ دچار آسیب دیدگی مغزی شده اند. بیش از ۸۰ درصد از آن نیز صدمه ملایم بوده است. صدمه ملایم مغزی یک مشکل جدی در حوزه سلامت عمومی در ارتش آمریکا است. بسیاری از نظامیان آمریکایی، حتی افرادی که در خارج از مناطق جنگی حضور دارند، در جریان آموزش‌ها و فعالیت‌ها در معرض صدمه مغزی هستند.

کد مطلب: 112838
 
Share/Save/Bookmark