میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰
 
 
با حضور تولیت آستان قدس رضوی
سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم به بهره‌برداری رسید

سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم اولین تولیدکننده داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و انواع فرآورده‌های دارویی بیوتکنولوژی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مشهد به بهره‌برداری رسید.
آیین بهره‌برداری از سایت تولید شرکت سامان داروی هشتم وابسته به هلدینگ سلامت و داروی آستان قدس رضوی که در حوزه تولید داروهای بیوتکنولوژی از جمله داروی فاکتور هشت انسانی نوترکیب و سایر داروهای ضدسرطان فعالیت می‌کند، دیروز در این شرکت برگزار شد.
این شرکت اولین و تنها شرکت دانش‌بنیان آستان قدس رضوی است که در آبان‌ماه ۸۷ تأسیس شده است. واحد تحقیق و توسعه این شرکت از سال ۸۸ با رویکرد بهره‌مندی از توان علمی نخبگان دانشگاهی در زمینه تولید داروهای بیوتکنولوژی در اولین گام موفق به دستیابی به دانش فنی تولید فاکتور هشت انسانی نوترکیب شد که یکی از محصولات استراتژیک کشور و نیاز حیاتی بیماران هموفیلی است.
شرکت سامان داروی هشتم به عنوان بزرگترین مرکز شتاب‌دهنده شرق کشور در حال حاضر چند طرح پژوهشی و مطالعاتی بر روی آنتی‌بادی‌های مونوکلونال (MAb) که در ردیف داروهای انکولوژی (سرطانی) است، در دستور کار دارد.
تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: کسانی که ملت ایران را تهدید و تحریم اقتصادی می کنند باید بدانند که این مردم چه در دوران دفاع مقدس و چه بعد از آن، همواره تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده اند و از این به بعد هم هرچه بیشتر در تنگنای اقتصادی قرار گیرند، برای رسیدن به خودکفایی مصمم تر خواهند شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی با گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: از آغاز دوره خدمتم در آستان قدس رضوی همواره بر این نکته تأکید کرده‌ام که فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی باید در راستای گره‌گشایی از مشکلات مردم و کشور باشد. وی افزود: نمی‌خواهیم در آستان قدس رضوی به هر قیمتی کارهای اقتصادی را پیش ببریم، به همین دلیل سرمایه‌ها به سمت تولید دارو و کالاهای استراتژیک کشاورزی که در سفره مردم به صورت مستقیم تأثیر دارد، هدایت شده است.
تولیت آستان قدس رضوی توسعه زیرساخت‌های تولید انواع داروهای استراتژیک را یکی از اولویت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی برشمرد و ادامه داد: برخی بیماران به دلیل محدودیت مالی، به برخی داروهای گران قیمت و استراتژیک دسترسی ندارند، لذا بنا داریم به برکت نام حضرت رضا(ع) با سرمایه‌گذاری در این بخش، نیاز اینگونه افراد را تامین کنیم. وی بیان کرد: با تلاش متخصصان داخلی امروز ۴۵ درصد نیاز بیماران هموفیلی به فاکتور ۸ توسط شرکت سامان داروی هشتم تامین می‌شود و در آینده‌ای نزدیک طی چند ماه آینده با توسعه خط تولید، به لحاظ تامین این دارو در داخل کشور خودکفا خواهیم شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به بومی‌سازی دانش تولید فاکتور۸ نوترکیب اظهار کرد: در گذشته زیرساخت های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید این محصول در شرکت سامان داروی هشتم ایجاد شده بود و طی ۲ سال اخیر با تجهیز امکانات، زمینه تولید فاکتور۸ و تامین نیاز داخل فراهم شد.
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه نیاز به دارو اجتناب‌ناپذیر است، اظهار کرد: می توان با اعتماد به جوانان و اتکا به توان متخصصان داخلی و ظرفیت‌های موجود، زمینه خودکفایی در تولید دارو و بی‌نیاز شدن از وابستگی به کشورهای خارجی را فراهم کرد.
حجت الااسلام والمسلمین رئیسی با تأکید بر اینکه جوانان متخصص ایرانی برای تحقق استقلال اقتصادی در همه بخش‌ها توانمند هستند، افزود: جوانان این مرز و بوم با کار و تلاش و بهره‌گیری از نوآوری ها و خلاقیت‌ها، هم در زمینه فناوری هسته‌ای و هم در سایر زمینه‌ها خوش درخشیده‌اند.

کد مطلب: 107861
 
Share/Save/Bookmark