میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۷
 
 
علیرضا سربخش:
جشنواره سی و ششم کاملا جهت‌دار بر ضد منافع نظام و انقلاب اسلامی بود
سینما و تلویزیون تیشه به ریشه فرهنگ زده‌اند

علیرضا سربخش جانباز روشندل و کارشناس فرهنگی پس از اتمام سی و ششمین جشنواره فیلم فجر که به زعم بسیاری از اهالی رسانه، منتقدان و سینماگران جشنواره‌ای بی‌رمق، کمرنگ و یخ زده بود گفت: جشنواره‌ای که فیلم‌های حاضر در آن مروج رابطه‌های نامشروع، به سخره گرفتن شعارهای بزرگان انقلاب و نشان دادن چهره‌ای متحجر از امام راحل(ره) باشد هیچ قرابتی با نظام و انقلاب اسلامی ندارد.
این کارشناس ارشد حقوق بین‌الملل در گفت‌وگو با سینماپرس افزود: پیش از برگزاری جشنواره سی و ششم فیلم فجر شنیده می‌شد که آقایان قرار است به صورتی کاملاً محافظه‌کارانه این جشنواره را برگزار کنند اما آنچه در عمل ما شاهد آن بودیم جشنواره‌ای کاملاً جهت دار بر ضد منافع نظام و انقلاب اسلامی بود.
وی ادامه داد: نکته مهم آنجا است که مسئولان برگزارکننده جشنواره فیلم‌ها را دستچین کرده بودند و به اصطلاح خودشان بهترین‌ها را برای حضور در این جشنواره آماده کرده بودند؛ سالی که نکوست از بهارش پیدا است و قطعاً با این وضعیت ما در سال آتی با بحران اکران و هویت در سینمای کشور مواجه خواهیم شد و همه فیلم‌ها مسأله‌دار خواهند بود.
این منتقد سینما تأکید کرد: در بسیاری از فیلم‌های این دوره از جشنواره که بنده برای آنکه نمی‌خواهم هیچگونه تبلیغی برای این آثار نازل و کثیف انجام دهم اسمی از آن‌ها نمی‌برم مطالبی گفته می‌شد که نه تنها هیچ قرابت و همخوانی با فرهنگ ایرانی-اسلامی و هویت و آرمان‌های دینی و انقلابی نداشت بلکه حتی بر ضد آن‌ها نیز بود.
سربخش با بیان اینکه سینما و تلویزیون تیشه به ریشه فرهنگ کشور زده‌اند اظهار داشت: زمانی که آقای رشیدپور به عنوان مجری برنامه سینمایی «هفت» که مهمترین برنامه سینمایی در تلویزیون است اعلام می‌کند که ما به هیچ فیلمی به صورت سیاه و سفید نخواهیم پرداخت و تلویزیون را محلی برای تعریف و تمجید از فیلم‌های حاضر در جشنواره می‌کند به عموم مردم و کشور خیانت کرده است چراکه باعث می‌شود مردم با خیال راحت دست زن و فرزندان‌شان را بگیرند و به سینما بروند و با فیلم‌های کثیف روبه‌رو شوند که حتی ذکر موارد شنیع آن نیز مشمئز‌کننده است.
مدیرمسئول نشریه سینما رسانه افزود: تلویزیون نباید دست در دست سینما بدهد و باعث شود تا فرهنگ جامعه ایرانی - اسلامی بیش از آنچه شاهد هستیم دچار بحران گردد. باید کارشناسان و منتقدانی که به این برنامه دعوت می‌شوند همگی دغدغه نظام و انقلاب را داشته باشند.
سربخش در خاتمه این گفت‌وگو افزود: بنده هنوز در شگفتم که چگونه در یکی از فیلم‌های حاضر در جشنواره به راحتی خیانت به تصویر کشیده می‌شود و در نهایت فیلمساز نتیجه‌های عبث می‌گیرد! این‌ها نکات تأسف‌باری است که نشان از تهاجم فرهنگی دارد و جشنواره انقلاب نباید این آثار را به نمایش درآورد.

کد مطلب: 103568
 
Share/Save/Bookmark