میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۴
 
 
آشتي كنان
آشتي كنان
 

علی کریمی پس از حدود ۲ ماه دوری از پرسپولیس بار دیگر به تمرینات این تیم بازگشت. علی کریمی يك ساعت و نيم قبل از شروع تمرین پرسپولیس در ورزشگاه درفشی‌فر حضور یافت و متعاقب آن محمد حسین نژاد فلاح عضو هیئت مدیره پرسپولیس بر اساس برنامه ریزی محمد رویانیان به محل تمرین پرسپولیس رفت و به اتفاق شیرینی و یحیی گل محمدی با علی کریمی جلسه ای را برگزار کرد. پس از این نشست ۲۰ دقیقه ای علی کریمی به اتفاق نژاد فلاح، شیرینی و گل محمدی به محل دفتر کار سرمربی پرسپولیس رفتند و در حالی که صدای صلوات به گوش می رسید علی کریمی و مانوئل همدیگر را در آغوش گرفتند و با یکدیگر به گفت و گو پرداختند. مانوئل خوزه خطاب به حاضرین گفت: اول آقای کریمی صحبت کند، علی کریمی هم خطاب به مانوئل گفت: شما سرمربی تیم هستید و بزرگتر من و اگر صحبتی داشته باشم بعد از حرف های شما مطرح خواهم کرد.
خوزه نیز گفت: جوی که طی دو ماه اخیر به وجود آمده بود نه برای خودت خوب بود، نه برای من و نه برای باشگاه. از نظر من هر چه بوده تمام شده و هر اتفاقی که قبلاً افتاده خاک می کنیم و تمام شد. شما بازیکن بزرگی هستید و به عنوان بازیکن بزرگ مسئولیت تو از بقیه سنگین تر است، من از این پس مثل اول فصل همانطور که با شما خوش رفتار بودم مثل همان موقع خواهم بود. به هر حال اتفاقات غافلگیر کننده افتاد که من نمی‌خواهم راجع به آنها صحبت کنم و از کسی هم کینه ای به دل نمی گیرم. من مربی هستم و مسئولیت دارم، باید پاسخگوی باشگاه و مردم باشم شما هم از این به بعد سعی کنید خوب تمرین کرده تا بتوانیم به رده های بالای جدول و قهرمانی نزدیک شویم. گدشته از نظر من هر چه بوده تمام شده و رفته. رفتار من از این به بعد مثل گدشته خواهد بود و تغییری نخواهد کرد و باید با هم کار کنیم. من هیچ ناراحتی از شما ندارم و باز هم می گویم هر چه بود تمام شد و رفت من حرفم را زدم و اگر صحبتی داری بگو.
کریمی هم خطاب به خوزه گفت: من دوست ندارم مثل شما راجع به گذشته و آنچه که در این دو ماه اتفاق افتاده صحبت کنم و از این به بعد هم تمام تلاشم را می کنم تا بهترین بازی را برای پرسپولیس زیر نظر شما انجام دهم. این اتفاقی که در دو ماه اخیر رخ داد هم برای تیم، هم برای باشگاه و هوادارن و خودم به اندازه کافی سخت بود، همچنین برای شما لازم می دانم صحبتی را مطرح کنم؛ از شروع لیگ تا حال اگر صحبتی در رختکن کرده ام به خاطر ناراحتی از باخت تیم بوده، من آدمی نیستم که بی خیال باشم و بعد از باخت تیم دوش بگیرم و به خانه بروم. من اگر حرفی زده باشم قطعاً از سر ناراحتی و دلسوزی به خاطر باخت تیم بوده که شايد ممکن است طور دیگری به شما منتقل شده باشد. به قول شما این خیلی مهم است که احترام دو طرفه باشد قطعاً من به عنوان یک بازیکن به سرمربی تیم‌ام احترام می گذارم و سرمربی هم همین طور. ما هم باید تلاش کنیم تا تیم موفق باشد. نظر مربی برای من به عنوان یک بازیکن قابل احترام است. هیچ بازیکنی نمی ‌تواند بگوید چرا من را بازی نمی‌دهید. احترام که متقابل باشد به تیم کمک می کند چون در تیم همدلی به وجود می آید همه تلاش می کنند و بیشتر زحمت می کشند تا پرسپولیس که محبوب میلیونها هوادار است به روزهای اوجش برگردد. من امیدوارم کاری کنیم که دل هواداران شاد شود، آنها خیلی سختی کشیدند و من خودم را مدیون محبت و لطف آنها می دانم.
پس از این گفتگوها خوزه و کریمی در کنار هم و لبخند زنان راهی تمرین شدند و جالب اینجا بود که خوزه در حالی که کریمی درکنارش بود با صدای بلندی بازیکنان را مورد خطاب قرار داد تا شاگردانش به نوعی متوجه شوند که علی کریمی در کنار آنها خواهد بود. همبازیان علی کریمی که برای بازگشت شماره ۸ رایزنی های زیادی با مانوئل داشتند با علی کریمی روبوسی کرده و با او شوخی می کردند. دقایقی بعد کلیه بازیکنان تیم دور هم جمع شدند و بعد از صحبت‌های مانوئل تمرین رسما آغاز شد. در حالی که علی کریمی پس از هماهنگی با کادر فنی و پزشکی راهی کمپ ورزشگاه درفشی فر شد تا به تمرینات فیزیوتراپی برای ادامه درمان بپردازد. استقبال ویژه هواداران و رسانه‌های گروهی از نکات ویژه بود که سعی داشتند اتقات را تحت پوشش قرار دهند.محمد زادمهر و حمید استیلی از حاظرین ویژه تمرین بودند. دیوید کارنی بازیکن استرالیایی پس از هماهنگی با مانوئل در تمرین پرسپولیس شرکت کرد.

کد مطلب: 78330
 
Share/Save/Bookmark