میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴
 
 
در همایش زنان و زندگی شهری بررسی شد
نقش زنان و فرصت آفرینی در اداره شهرها
به گزارش سیاست روز همایش بین‌المللی مدیریت شهری، زنان و زندگی شهری با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی، اساتید دانشگاه و نخبگان علوم انسانی و شهری در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد. در این همایش موضوعاتی نظیر زنان، فضاهای عمومی و سرزندگی؛ زنان، خانواده و سلامت شهری، زنان، سرمایه‌های اجتماعی و توسعه پایدار شهری؛ زنان، امنیت اجتماعی و آسیب های زندگی شهری؛ زنان، آموزش و حقوق شهروندی؛ زنان، مدیریت و برنامه ریزی شهری؛ زنان، توانمندسازی و عدالت اجتماعی؛ زنان، فرهنگ شهری و فناوری های نوین ارتباطی؛ زنان در شهر، ملاحظات محیطی و رفتاری؛ زنان، محیط زیست و زندگی شهری؛ زنان، زندگی شهری و اقتصاد مقاومتی، مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین سخنرانان همایش به صورت حضوری و ویدئویی، به بیان دیدگاه های خود پرداختند. حضرت آیت الله جوادی آملی، دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، پروفسور دیوید هاروی و پروفسور ستالو از اساتید ایالات متحده آمریکا، لورا پرزکاستانا رئیس زنان مترو پلیس، پروفسور عباس رجبی فرد رئیس دپارتمان زیربنا در دانشگاه ملبورن، دکتر فهیمه فرهمندپور عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، خانم لاروش نماینده یونسکو در ایران، خانم لیلا سین؛ مدیرگروه هماهنگی عمومی UCLG mawa از جمله سخنرانانی بودند که به ارائه نقطه نظراتشان پرداختند.

قالیباف شهردار تهران نیز به عنوان سخنران اصلی همایش با تشکر از استقبال گسترده از این همایش، آن را فرصتی مناسب در جهت برجسته سازی حضور بانوان در اداره شهرها ارزیابی کرد. وی حضور بیست درصدی زنان در جامعه کارمندی ایران و نیز حضور پرنگ این قشر در مجموعه‌ی مدیریت میانی و کلان در شهرداری تهران را از شاخص‌های توسعه ی جمهوری اسلامی دانست و خاطر نشان ساخت سه هزار و سیصد اثر و مقاله از داخل و خارج کشور به دبیرخانه همایش مزبور ارسال شده است.
فاطمه درویش

کد مطلب: 97834
 
Share/Save/Bookmark