میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
 
 
در ادامه دشمنی واشنگتن
جنگ روانی آمریکا علیه ایران

مذاکرات هسته‌ای ایران و آمریکا که اکنون مسئولین دولتی و اعضای تیم هسته‌ای می‌گویند یک کار اشتباه بود، از همان زمان که آغاز شد با مخالفت منتقدین بر سر مذاکره با آمریکا همراه بود.
شاید اگر آمریکا در جریان مذاکرات هسته‌ای محور قرار نگرفته بود، شرایط به گونه دیگری رقم می‌خورد، البته اینها همه فرضیه است.
اگر آمریکا در مذاکرات حضور نداشت، شرکای اروپایی خود را هم اجازه نمی‌داد به توافق با ایران دست یابند. اگر هم حضور داشت و او را محور قرار نمی‌دادیم و همچون دیگر اعضای گروه ۱+۵ حساب می‌کردیم، شاید وضعیت توافقی که به دست آمد مناسب تر از شرایط کنونی می‌بود.
در هر صورت چه مذاکره با آمریکا و چه توافقی که در یک طرف آن آمریکا قرار داشته باشد، اشتباه است.
آمریکا برجام را برای فشار بیشتر به جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده بود، این موضوع بارها از سوی مقامات آمریکایی چه در جریان مذاکرات هسته‌ای و چه پس از امضای آن بر زبان رانده شده بود.
برنامه بر این اساس ریخته شده بود که پس از مهار هسته‌ای ایران، مهار موشکی و منطقه‌ای ایران باید انجام شود. چنین هدفی در دستور کار آمریکا و اروپا قرار داشت، حتی اکنون که آمریکا از برجام بیرون رفته است، باز هم آنها خواهان برچیده شدن توان موشکی و پایان دادن به نفوذ و حضور ایران در منطقه هستند.
اکنون که آمریکا از برجام بیرون رفته و رسماً از اجرای آن ممانعت می‌کند، آنهایی که در دولت پیشین آمریکا برجام را امضا کردند و امضای آنها نیز هیچ ارزشی نداشت و هیچ تضمینی برای آن نبود، سخن از خطر درگیری بین آمریکا و ایران می‌گویند.
آمریکایی‌ها خود به خوبی می‌دانند اگر چنین درگیری از سوی آمریکا علیه ایران آغاز شود، تبعات آن بسیار گسترش خواهد یافت و دامن بسیاری از رژیم‌های منطقه را خواهد گرفت.
نخستین مکانی که شهرهای آن ویران خواهد شد، رژیم اسرائیل است. حزب الله آماده و دست روی ماشه در انتظار چنین روزی است.
جان کری وزیر امور خارجه پیشین آمریکا که این روزها در عرصه سیاسی بسیار فعال شده و حتی کتاب خاطرات خود را نیز به چاپ رسانده بخش مهم آن را به مذاکرات هسته‌ای با ایران اختصاص داد، طی سخنرانی در شورای روابط بین الملل گفت: خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران، خطر تنش شدید بین واشنگتن و تهران را در منطقه خاورمیانه افزایش می‌دهد.
وزیر خارجه پیشین آمریکا در مصاحبه با س ان ان نیز گفته است؛ آمریکا با خروج از برجام، بهترین گزینه ممکن را از دست می‌دهد. این گزینه این است که ما مدتی در این توافق می‌ماندیم و بعد از ماندن در آن به‌ عنوان اهرم فشار جهت جلب همکاری اروپا، روسیه و چین برای همکاری با خودمان در زمینه موشکی، فعالیت‌های ایران در یمن، حمایتش از حزب‌الله و غیره استفاده می‌کردیم.
اکنون ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا روشی غیر از روش دوران اوباما در پیش گرفته، او با سیاستی که اتخاذ کرده قصد دارد با یک جنگ روانی شدید فضای داخلی کشور را هدف قرار داده و با ایجاد آشوب ذهنی، آشوب فیزیکی نیز ایجاد کند سخنان جان کری را نیز می‌توان در راستای همان جنگ روانی دانست، وزیر خارجه پیشین آمریکا مهره‌ای از مهره‌های حاکمیت آمریکا است، تا اهداف این رژیم پیش برود.
سیاست جمهوری اسلامی ایران با وجود همه تهدیدات ودشمنی‌های آمریکا، همان است که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، نه مذاکره می‌کنیم و نه جنگ می شودو این تحریم‌ها را نیز شکست خواهیم داد. اتاق خبر ۲۴ 

کد مطلب: 106349
 
Share/Save/Bookmark