میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱
 
 
افشای ابعاد جدید جنایات باند اماراتی‌ها در یمن

تحقیقات درباره افزایش آمار تجاوز به دختران در جنوب یمن طی برهه اخیر از تشکیل باندی توسط نیروهای امارات برای آزار دختران جوان پرده برداشت.
در ادامه افشای جنایات اماراتی‌ها در یمن، برخی گزارش‌ها در یمن حاکی است که هفته گذشته دو دختر یمنی که کمتر از ۲۰ سال داشتند، توسط نیروهای امنیتی وابسته به امارات ربوده شده و مورد تجاوز قرار گرفتند. والدین دو دختر نیز تهدید شدند اگر در مورد آدم‌ربایی دخترانشان حرفی به رسانه‌ها بزنند، در معرض خطر جانی قرار می‌گیرند.
وبگاه المراسل یمن با نقل مطلب فوق نوشت که این دو حادثه توجه رسانه‌ها را به سمت مساله افزایش و تکرار پدیده ربودن دختران در عدن در جنوب یمن که تحت کنترل عربستان و یمن است، جلب کرده است.
براساس اطلاعات دریافتی پایگاه خبری «مراسل نت»، نیروهای امارات، باندی از عناصر نیروهای امنیتی وفادار به خود را اداره می‌کنند که دختران جوان را ربوده و آنها را تحویل افسران اماراتی می‌دهد.
منابع رسانه‌ای در عدن به نقل از «امانی ابراهیم عمر» یکی از شهروندان گفته است که دخترش یک هفته پیش توسط ماموران اداره پلیس دار سعید که توسط نیروهای امنیتی طرفدار امارات اداره می‌شود، ربوده شده و مورد تجاوز قرار گرفته است. وبگاه «عدن الغد» نوشت، این شهروند یمنی از اداره پلیس دار سعد به دلیل بی‌اعتنایی به قضیه جنایت یکی از ماموران پلیس این اداره در تجاوز به دخترش شکایت کرد.
طبق این گزارش، مادر این دختر هم تاکید کرد که مسئولان اداره دار سعد او را تهدید کردند اگر از این قضیه کوتاه نیاید دخترش را هم به جرم ارتکاب زنا بازداشت می‌کنند.
در نهم ژوئیه نیز پدر و مادر یک دختر جوان اهل منطقه المنصوره شهر عدن خبر دادند که دختر ۱۷ ساله شان در حین خروج از یکی از مغازه‌های نزدیک به منزلشان ربوده شده و مورد تجاوز قرار گرفته است.
ربودن دختران در عدن در برهه اخیر به شکل مخوفی افزایش یافته و به یک پدیده جدی و خطرناک تبدیل شده است. این در حالی است که منابع محلی در عدن در پیامی برای وبگاه «مراسل نت» گفتند: نیروهای امارات، شبکه‌ای از عوامل امنیتی را اداره می‌کنند که با ربودن دختران جوان بخصوص زیر ۲۰ ساله‌ها، آنها را در اختیار افسران اماراتی قرار می‌دهند تا مورد تجاوز قرار گیرند. به گفته این منابع، نیروهای امارات می‌خواهند اگر قضیه رسانه‌ای شود، مسئولیت آن بر گردن نیروهای امنیتی محلی باشد.
منابع عدن تاکید کرد: ده‌ها مورد از این دست جنایات حرف مگوی خانواده‌های قربانیان شده که از بیم اینکه برایشان رسوایی به بار آورد و اینکه نیروهای امنیتی وابسته به امارات هم تهدیدهایشان در این خصوص را عملی کنند از درز دادن آن به رسانه‌ها خودداری می‌کنند. این منابع افزودند: بسیاری از فعالان اجتماعی پس از اینکه در شبکه‌های اجتماعی جنایات نیروهای اماراتی را در ربودن دختران و تجاوز به آنها را فاش کردند روانه زندان‌های مخفی امارات در عدن شدند.
در واکنش به جنایات متجاوزان به یمن، یگان مهندسی ارتش یمن و انصارالله در بیانیه‌ای از کشته و زخمی شدن بیش از ۳۰ شبه‌نظامی در غرب این کشور خبر داد. در ادامه بیانیه آمده است که هفت خودروی نظامی و زرهی شبه‌نظامیان نیز در همین بازه زمانی هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی نیروهای یمنی قرار گرفته‌ است. ائتلاف سعودی سلسلسه حملات کوری را روز دوشنبه در منطقه «زبید» استان الحدیده انجام داد و همزمان یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله با انجام حملات دقیق، مواضع شبه‌نظامیان ائتلاف در ساحل غربی را هدف قرار گرفت. حملات ائتلاف متجاوز سعودی به استان و بندر الحدیده از تاریخ ۲۳ خردادماه شروع شده است و با وجود وساطت‌های بین‌المللی همچنان ادامه دارد.
نیروهای یمنی برای پاسخ به تجاوزات بی‌وقفه ائتلاف سعودی علیه الحدیده، دست به عملیات منحصر به فردی زده‌اند که محدود به نیروی زمینی ارتش یمن و انصارالله نمی‌شود، بلکه با تشکیل یگان مشترک پهپادی-موشکی عملیات دقیقی را پس از شناسایی مواضع شبه‌نظامیان در الحدیده انجام می‌دهند.
اما یمنی‌ها در الحدیده نه تنها در نبرد میدانی، بلکه در عملیات هوایی هم دست برتر را دارند که دلیل آن به همین عملیات دقیق ارتش یمن و انصارالله در حمله به مواضع نظامی «دشمن» و حملات «کورکورانه» ائتلاف ضد یمنی به سرکردگی سعودی‌ها در مناطق مسکونی یمن مانند الحدیده بر می‌گردد. حملات جنگنده‌های سعودی به شهرستان «زبید» استان الحدیده که در پی آن شش نفر از شهروندان یمنی کشته شدند، از جمله حملات کور ائتلاف ضد یمنی به شمار می‌آید.

کد مطلب: 105233
 
Share/Save/Bookmark