میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱
 
 
احکام مدیران شبکه‌های یک و پنج سیما صادر شد
به این تغییرات باید امیدوار بود
معاون سیما دو مدیر شبکه را تغییر داده است. به این شکل که مدیر شبکه پنج را به شبکه اول سیما آورده و...

معاون سیما دو مدیر شبکه را تغییر داده است. به این شکل که مدیر شبکه پنج را به شبکه اول سیما آورده و جای او را به مدیر شبکه افق داده است.
سید مرتضی میرباقری اولین رئیس سازمان ملی جوانان بود. حالا با انتخاب‌هایی که کرده و دو مدیر جوان و البته خوشفکر متولد ۵۶ را بر مسند مدیریت دو شبکه مهم سیما گذاشته، می‌توان امیدوار بود که صدا و سیما به سمت «رسانه ملی» شدن پیش برود.
اتفاقی که متاسفانه طی سال‌های اخیر رخ نداده و اگر هم بوده به صورت موردی و خاص نظیر انتخابات رقم خورده است.
صدا و سیمای جمهوری اسلامی متاسفانه طی سال‌های اخیر بیشتر تبدیل به یک بنگاه شده که گاهی دچار افراط شده و گاهی تفریط‌های بی‌وقتش حوصله مخاطب را سر برده است. مخاطبانی که دچار یک بلاتکلیفی جدی شده‌اند و نمی‌دانند

صدا و سیمای جمهوری اسلامی متاسفانه طی سال‌های اخیر بیشتر تبدیل به یک بنگاه شده که گاهی دچار افراط شده و گاهی تفریط‌های بی‌وقتش حوصله مخاطب را سر برده است. مخاطبانی که دچار یک بلاتکلیفی جدی شده‌اند و نمی‌دانند در مقابل این رسانه باید چه واکنشی نشان داد. حالا با باز شدن جا برای جوان‌ها می‌شود امیدوار بود که مدیریت خسته و بسته و فاصله گرفته از اتاق‌فکرهای پویا و به‌روز و همراه با جامعه جای خود را به تفکری بدهد که بازتاب دهنده صدا و سیما مردم باشد. آن‌وقت می‌شود نام این رسانه را «ملی» گذاشت
در مقابل این رسانه باید چه واکنشی نشان داد.
حالا با باز شدن جا برای جوان‌ها می‌شود امیدوار بود که مدیریت خسته و بسته و فاصله گرفته از اتاق‌فکرهای پویا و به‌روز و همراه با جامعه جای خود را به تفکری بدهد که بازتاب دهنده صدا و سیما مردم باشد. آن‌وقت می‌شود نام این رسانه را «ملی» گذاشت.
سیدمرتضی میرباقری معاون سیما با قدردانی از تلاش‌های مجید زین‌العابدین، جواد رمضان‌نژاد را به عنوان مدیر شبکه پنج معرفی کرد.
در حکم معاون سیما برای مدیر جدید شبکه ۵ ترویج گفتمان انقلاب اسلامی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، توجه به مسائل شهروندی، معرفی و شناساندن ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پایتخت و استمرار توجه به «اقتصاد مقاومتی» از اهم وظایفی که به آن اشاره شده است.
جواد رمضان‌نژاد» متولد سال ۱۳۵۶ در شهر تهران است و در حال حاضر دانشجوی دکترای علوم ارتباطات اجتماعی است. او همچنین استاد رشته ارتباطات در دانشگاه‌های صدا و سیما و امام صادق (ع) نیز بوده است. این پژوهشگر در عرصه عملیات روانی و جنگ نرم از سال ۹۳ تاکنون مدیر شبکه افق بوده و پیش از این نیز مدیر گروه مستند شبکه چهار، عضو شورای طرح و برنامه شبکه چهار سیما، عضو شورای راهبردی مرکز سیمافیلم، عضو شورای بررسی طرح برنامه‌های مستند سیما، مدیر طرح و برنامه سازمان اوج، عضو هیات مدیره سازمان اوج، عضو اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، نماینده شبکه چهار سیما در شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری، دبیر کارگروه مستندسازی – سازمان بسیج مستضعفین، رئیس دبیرخانه جشنواره سوم سیما در برنامه‌های گفت‌وگو محور ترکیبی، نماینده معاونت سیما در کارگروه مجازی ستاد انتخابات رسانه ملی، مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی و مدیر کانون برنامه سازان جوان مرکز بسیج صدا و سیما، مشاور تامین برنامه شبکه یک سیما، عضو شورای طرح و برنامه- تأمین برنامه شبکه یک سیما، سردبیر بخش‌های خبری مختلف رادیو و تلویزیون: اخبار بامدادی و نیمروزی رادیو پیام، اخبار بامدادی و نیمروزی رادیو جوان، اخبار بامدادی و نیمروزی و اخبار شامگاهی رادیوفرهنگ، اخبارعصرگاهی و شامگاهی رادیو تهران، سردبیر و جانشین سردبیر اخبار جوانه‌ها، جانشین سردبیر اخبار بامدادی شبکه خبر، سردبیر اخبار قرآنی و سردبیر و طراح گفت‌وگوی جمعه شبکه قرآن بوده است.
سیدمرتضی میرباقری، همچنین با قدردانی از زحمات علیرضا برازش، مجید زین العابدین را به عنوان مدیر شبکه یک معرفی کرد.
«مجید زین‌العابدین» هم متولد سال ۱۳۵۶ است و تحصیلاتش کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی است. از جمله سوابق «مجید زین‌العابدین» می‌توان به مدیریت شبکه سه، قائم مقام شبکه سه سیما، مدیر طرح و برنامه شبکه سه سیما، سرپرست گروه معارف شبکه سه سیما، مدیریت و اداره شورای راهبردی، اتاق‌های فکر، شورای مدیران و شورای برآورد در شبکه سه، سرپرست گروه اجتماعی شبکه خبر، جانشین سردبیر بخش خبری ۲۰:۳۰، تهیه کننده برنامه‌های سیاسی شبکه خبر، دبیر شورای راهبردی شبکه خبر، کارشناس اداره کل حقوقی سازمان و... اشاره کرد.

نویسنده: مهدی رجبی

کد مطلب: 105071
 
Share/Save/Bookmark