میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۸
 
 
تحلیل یک رسانه:
گستاخی‌های ناتمام وزیر خارجه رژیم آل‌خلیفه

وزیر خارجه بحرین که رژیم متبوعش سال‌هاست علیه مردم مظلوم بحرین جنایت می‌کند و بیش از ۴ سال است با همدستی سعودی و سایر رژیم‌های مرتجع، در یمن کودک‌کُشی می‌کند، اخیراً سخنانی سخیف و مضحک را علیه جمهوری اسلامی ایران به زبان رانده است.
خالد بن احمد آل خلیفه که رژیم متبوعش سال‌هاست علیه مردم مظلوم بحرین جنایت می‌کند و بیش از ۴ سال است با همدستی سعودی و سایر رژیم‌های مرتجع، در یمن کودک‌کشی می‌کند، اخیرا سخنانی سخیف و مضحک را علیه جمهوری اسلامی ایران به زبان رانده و در مصاحبه با یک روزنامه سعودی مدعی شده به ایران اجازه نمی‌دهیم تنگه هرمز را ببندد!
این سخنان که خارج از حد و اندازه‌های وزیر خارجه رژیم آل‌خلیفه است، با واکنش مسئولان کشورمان مواجه شد.
حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل و سفیر سابق کشورمان در بحرین در رابطه با لاف‌زنی وزیر خارجه رژیم آل خلیفه گفت: اتهامات شیخ خالد وزیر خارجه بحرین علیه تهران اظهاراتی بی‌اساس و بزرگتر از دهان وزیر خارجه رژیم سرکوبگر بحرین است.
امیرعبداللهیان با بیان اینکه متاسفانه مدتهاست که شیخ خالد وزیر خارجه بحرین به سخنگوی رسمی رژیم نامشروع اسراییل در منطقه تبدیل شده است، تصریح کرد: با مروری بر مواضع سبک، تکراری و فاقد ادبیات شناخته شده دیپلماتیک وزیر خارجه بحرین، عمق بحران در رژیم بحرین و همداستانی آل خلیفه با صهیونیست‌ها آشکارتر می‌شود.
اما این برای نخستین بار نیست که «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه رژیم آل خلیفه، سخنان گنده‌تر از دهانش را به زبان می‌آورد؛ از این فردِ مجیزگوی آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان سردمدار هتاکی علیه کشور‌های اسلامی و شخصیت‌های جهان اسلام یاد می‌شود.
همین چند روز پیش بود که وزیر خارجه رژیم آل‌خلیفه در پستی توئیتری به برخی از شخصیت‌های عراقی توهین کرد؛ امری که باعث ایجاد تنش دیپلماتیک میان بغداد و منامه شد.
این سخنگوی غیررسمی رژیم صهیونیستی پیش‌تر به بسیج مردمی عراق یا همان حشدالشعبی که دلیرمردانه در برابر تروریست‌های حمایت شده توسط رژیم‌های سعودی و آل خلیفه در عراق، ایستادگی کردند، توهین کرده بود و همراستا با سردمداران رژیم آمریکا، نیرو‌های جان بر کف و حافظ امنیت مردم عراق را تروریست خوانده بود!
وزیر خارجه گستاخ رژیم جنایتکار آل‌خلیفه پس از جسارت به بسیج مردمی عراق، دایره توهین‌های خود را گسترش داد و در پستی توئیتری به سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران که با تدابیر خود مردم منطقه را از شر تروریست‌های آمریکا ساخته داعش نجات داد، توهین کرد.
این توهین‌های بی‌شرمانه «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه رژیم آل خلیفه به سرلشکر سلیمانی و بسیج مردمی عراق با واکنش شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان پارلمان عراق مواجه شد؛ از جمله، «حنان فتلاوی» سیاستمدار عراقی و نماینده پارلمان این کشور طی پستی توئیتری به وزیر خارجه رژیم آل خلیفه حمایت‌های تسلیحاتی و لجستیکی و سیاسی این رژیم از تروریست‌های داعش و سایر تروریست‌ها در عراق و سوریه را یادآور شد.
وزیر خارجه رژیم سرسپرده آل‌خلیفه که سابقه توهین به سید مقاومت سید حسن نصرالله دبیرکل شجاع و بصیر حزب‌الله لبنان را هم دارد، چندی پیش برای دریوزگی سردمداران رژیم تروریستی آمریکا، در زیر پست توئیتری محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که سیاست‌های آمریکا در منطقه را شکست‌خورده دانسته بود، پستی در حمایت از اربابان آمریکایی خود منتشر کرد.
لاف‌زنی‌ها و اظهار سخنان گنده‌تر از دهان وزیر خارجه رژیم آل خلیفه در شرایطی است که سردمداران این رژیم سال هاست در حال ظلم و جنایت علیه مردم مظلوم بحرین و اکثریت شیعه این کشور هستند. میزان

کد مطلب: 108736
 
Share/Save/Bookmark