میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۳:۰۳
 
 
خاطرات شيرين!
۱۶فروردین: یاسر از عربستان [سفر عمره] رسید. شرحی از سفرش داد. شناخته شده بود و با فهد شاه عربستان ملاقات داشته است...

۱۶فروردین: یاسر از عربستان [سفر عمره] رسید. شرحی از سفرش داد. شناخته شده بود و با فهد شاه عربستان ملاقات داشته است.
۳اردیبهشت: محسن آمد. گزارش سفر به کره‌ جنوبی را داد. تحت تأثیر صنایع کره قرار گرفته است.
۱۴خرداد: ساعت ۱۰ صبح با هلی‌کوپتر به مرقد امام رفتیم. عفت هم آمد... فائزه به شمال رفته، محسن هم به‌سوی شمال رفته بود که به‌خاطر شلوغی جاده برگشته است.[!]
۱۵مرداد: عصر به خانه آمدم. فائزه از کره‌ی شمالی برگشته و راضی است. با آقای کیم ایل سونگ، رهبر کره‌ی شمالی ملاقات کرده و او ضیافت نهار به هیئت ایرانی داده است.
۲۵مرداد: محسن درباره‌ی سفر به کشورهای جنوب خلیج فارس سؤال کرد. همراه آقای آقازاده، وزیر نفت، پیام من را برای سران این کشورها می‌برند.
۶دی: فائزه به مشهد رفته بود. یاسر هم برای اسکی به دیزین رفته است.
۲۷دی: دو سه ساعت در محوطه‌ی باز جلوی ساختمان [در سد لتیان]، با بچه‌ها با برف، بهمن‌های بزرگ درست کردیم و تا لب سد غلتاندیم.
۳۰اسفند: فاطی و بچه‌هایش در آذربایجان هستند. فائزه هم به کیش رفته است… با فرشته و مهدی تلفنی صحبت کردم، از وضع‌شان در استرالیا راضی‌اند. رئیس دپارتمان پیشنهاد داده برای بازدید از کارخانجات مربوط به رشته‌اش، به کانادا یا آمریکا بروند. گفتم به شرط ناشناس ماندن بپذیرد.
اين نوشته‌ها بخش‌هايي از خاطرات شخصيتي است كه براي انقلاب زحمات زيادي كشيده است. شخصيتي كه پيش از انقلاب سال‌ها زندان رفته، شكنجه شده،‌پس از انقلاب مجلس را اداره كرده، فرمانده جنگ شده، رياست جمهوري را بر عهده داشته و اكنون هم رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام است.اين خاطرات روزانه در سال ۷۰ نوشته شده است.
يادداشت‌هاي روزانه آيت الله هاشمي رفسنجاني گرچه كوتاه و كلي گويي است و به مختصات و ريزه كاري‌ها نمي‌پردازد، اما باز هم مورد توجه است. چه در زمينه مسائل سياسي و كشور داري و چه مسائل شخصي و امورات زندگي در كنار خانواده.
ايشان مواردي كه درباره برخي مسائل و اتفاقات خانوادگي نوشته‌اند جالب توجه است، از آن بابت كه مواردي را اشاره مي‌كند در زماني خاص و ويژه كه البته چه در آن زمان و چه اكنون با منش و مرام بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران همخواني ندارد.
«همه‌ کسانی که می‌خواهند درباره‌ دولتها، درباره‌ کابینه‌ها، درباره‌ رؤسای جمهور قضاوت کنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظری بدهند، خوب است به این نکته هم توجه کنند: حجم کار بالا و تلاش خستگی‌ناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگی‌ها و امتیازاتی که معمولاً مسئولان کشورها در دنیا دارند؛ استراحت می‌کنند، تفریح می‌روند، امتیاز می‌گیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نکردن، امتیاز بزرگی است که این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود.»سخنان رهبر معظم انقلاب در آخرين ديدار رئيس جمهور و اعضاي هيأت دولت دهم ۲۳/۴/۹۲
ديگر بيش از اين نمي‌نويسيم و به مردم مي‌سپاريم تا نظر دهند. 

سياوش كاوياني

کد مطلب: 87936
 
Share/Save/Bookmark