میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۵
 
 
برداشت آقای داروغه زاده از کلمه مستهجن چیست؟
حجت‌الاسلام پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی‌ مجلس از رواج برخی صحنه‌های مستهجن در برخی فیلم‌ها انتقاد کرده و...

۱- حجت‌الاسلام پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی‌ مجلس از رواج برخی صحنه‌های مستهجن در برخی فیلم‌ها انتقاد کرده و جناب داروغه‌زاده مدیرکل نظارت و ارزشیابی با توپ پر و کنایه‌آمیز به ایشان پاسخ داده که اسامی چنین فیلم‌هایی را اعلام‌ کنید.
نمی‌دانم‌ برداشت آقای داروغه‌زاده از کلمه مستهجن چیست و شاید ایشان فکر می‌کند صحنه مستهجن یعنی حتما صحنه‌های آنچنانی!؟ اما اگر ایشان سرکی به لغت‌نامه دهخدا بزنند خواهند دید که یکی از معانی مستهجن رکیک می‌باشد. حالا اولین سوال ما از ایشان این است که واقعا در برخی فیلم‌ها کلمات و بلکه صحنه‌های رکیک‌ وجود ندارد؟
۲- پیش از جناب حجت‌الاسلام پژمانفر برخی سینماگران و اندیشمندان انتقادهای بسیار تندتر و صریح‌تری نسبت به برخی فیلم‌ها داشته اند، سخنرانی استاد داریوش ارجمند در خانه هنرمندان را مرور کنید و ده‌ها مصاحبه و گفت‌وگوی دیگر را؛ راستی چرا آن‌ موقع شاهد واکنش جناب داروغه‌زاده و برخی دیگر نبودیم.
ما که می‌دانیم چرا؛ اما بد نیست خودشان‌ نیز توضیح دهند که‌ چرا؟
۳-‌ مدتی است که مد شده برخی‌ها می‌گویند فیلم‌ها درجه‌بندی شده‌اند و این لابد یعنی در فیلمی که برای جوانان و بزرگسالان ‌است ‌برخی حرف‌ها و صحنه‌ها بلامانع است.
سوال ما این ‌است در کجای فرهنگ‌ و آیین ما آمده که بیان حرف‌ها یا صحنه‌های نامناسب برای بزرگسالان در فیلم‌ها بلامانع است که به این بهانه، فیلم‌هایی را شاهدیم که پرده دری می‌کنند و با یک عبارت "برای زیر ۱۵ سال ممنوع" از پاسخگویی شانه‌خالی می‌کنند.
۴- شاید بعضی‌ها فکر می‌کنند حالا که وضعیت اقتصاد کشور به یمن‌ مدیریت‌ درخشان دولت، گل و بلبل‌ است!؟ و اکثر مردم‌ با مشکلات ریز و درشت دست و پنجه نرم می‌کنند کسی نیست‌ که دلش برای فرهنگ‌ و هنر بسوزد و کسی حواسش نیست ‌که چه اتفاقاتی در حوزه‌ سینما در جریان است؛ اما نه! هر حوزه‌ای دیده‌بانان ‌و دلسوزان خود را دارد.
۵- یاد سخن استاد ناصر هاشم‌زاده در جلسه‌ای افتادم‌ که می‌گفت: "مسئولین ‌فرهنگی کشور به دلیل راه و روشی که‌ دارند ما را ورشکست‌کرده‌اند. یعنی این فقط بحث دلار و اقتصاد نیست که مشکل پیدا کرده، بلکه در فرهنگ، مشکلات ما بسیار بیشتر و فاجعه است."
۶- جناب داروغه‌زاده لطفا پاسخ به پرسش‌ شماره یک فراموشتان نشود. پاسخش سخت و طولانی نیست، فقط بگویید بله یا خیر!؟ 

محمد دیندار - سینماپرس

کد مطلب: 106828
 
Share/Save/Bookmark