میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۳
 
 
اسراری که دیده نشد
خاورمیانه در حالی همچنان کانون توجهات جهانی است که برخی اخبار این منطقه به حاشیه رفته و کمتر دیده می‌شوند...

خاورمیانه در حالی همچنان کانون توجهات جهانی است که برخی اخبار این منطقه به حاشیه رفته و کمتر دیده می‌شوند. از جمله این اخبار، افشای تبانی‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا با صهیونیست‌هاست که حتی علیه مردم آمریکاست. اسناد منتشر شده توسط اسنودن نشان می دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا (ان‌اس‌ای) با نقص قوانین و همکاری با صهیونیست ها به دنبال ترور هدفمند اعضای حزب الله لبنان بوده است. براساس اسناد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا در جنگ سال ۲۰۰۶ لبنان از طریق همکاری با اطلاعات یگان ۸۲۰۰ ارتش اسرائیل در ترور اعضای حزب الله دست داشته است. این افشاگری از سوی اسنودن در حالی صورت گرفته که در باب آن چند نکته قابل توجه است.
با توجه به آنچه ذکر شد اقدام آمریکا در قبال جوخه‌های ترور صهیونیستی چند پیام قابل توجه را به همراه دارد اقدام مذکور خیانت آشکار دولتمردان آمریکایی به شهروندان این کشور است که اطلاعات شخصی خود را به ساختار تروریستی داده‌اند که برای منافعشان به هیچ کس رحم نمی‌کنند و از این اطلاعات حتی برای باج خواهی و ایجاد فضای وحشت میان مردم بهره می گیرند. دنیا هنوز فراموش نکرده است که چگونه راشل کوری دختر تبعه آمریکایی زیر چرخ بلدوزرهای صهیونیستی تنها به جرم آزادی خواهی جان داد.
این اقدام دولتمردان آمریکا نقض قانون و عدم تعهد پذیری آنها حتی به قوانین داخلی کشورشان است. آنانی که حتی قانون کشورشان را رعایت نمی‌کنند چگونه می‌توانند مورد اعتماد باشند و انتظار پایبندی آنها به تعهدات بین المللیشان را داشت. این رفتار غیر قابل مذاکره بودن سران آمریکا را آشکارتر می‌سازد.
توافقنامه آمریکا با صهیونیست‌ها در سال ۲۰۰۹ رسمی شده یعنی در دوران اوباما. این توافقنامه نشان می‌دهد میان سران آمریکا هیچ تفاوتی نیست و اوبامای مدعی دموکراسی با ترامپ هوچی گر هیچ تفاوتی ندارد و هدف همه آنها خدمت به رژیم صهیونیستی ولو به قیمت نقض قانون آمریکا و نادیده گرفتن حقوق و امنیت مردم آمریکاست. در این میان اقدام آمریکا یعنی مشارکت در تروریسم دولتی صهیونیست‌ها که برگرفته از تروریسم دولتی حاکم بر آمریکاست. سران آمریکا به جرم تروریسم آشکار علیه بشریت باید در مجامع جهانی مجازات و سکوت سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر در برابر این مسئله جای تامل دارد. آمریکایی‌ها در حالی ادعای تروریست بودن حزب الله لبنان و جبهه مقاومت را مطرح می کنند که همین اسناد واهی بودن این ادعا را نشان می دهد. آنها با جنگ روانی جای قاتل و مظلوم را تغییر داده و در لوای ادعای تروریسم ماهیت تروریستی خود را پنهان می سازند. نکته مهم آنکه به رغم تمام حمایت‌های اطلاعاتی و نظامی آمریکا به صهیونیست‌ها از سال ۲۰۰۰ تاکنون ارتش صهیونیستی در هیچ جنگی پیروز نبوده و دامنه شکست‌های آن به جایی رسیده که در ۴۸ جنگ با غزه وادار به تن دادن به آتش بس می شود. این روند نشان می دهد که مقاومت دست برتر میدان است و تنها راه مقابله با این جنایتکاران نیز ادامه مقاومت است.
نکته نهایی آنکه آمریکایی که برای منافع صهیونیست‌ها حتی ملت خود را قربانی می سازد قطعا حامی مناسبی برای کشورهای اسلامی و عربی نخواهد بود و ادعای آن مبنی بر حمایت از سران عرب در ازای خیانت به فلسطین، ادعایی واهی است و در نهایت آنها را نیز قربانی رژیم صهیونیستی می‌سازد چنانکه معامله قرن بر همین اساس طراحی شده است. 

نویسنده: قاسم غفوری

کد مطلب: 109320
 
Share/Save/Bookmark