میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست مقاله
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۵۴
 
 
حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
ایران در غنی‌سازی اورانیوم کوتاه نیامده و نخواهد آمد
ایران در غنی‌سازی اورانیوم کوتاه نیامده و نخواهد آمد
 

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه ایران در غنی‌سازی اورانیوم کوتاه نیامده و نخواهد آمد، گفت: شاخ‌هایی را که گاوها برای خودشان درست کردند، باید شکست تا امت‌ها با آرامش زندگی کنند.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: ما تاکنون کسی را فریب نداده‌ایم، انقلاب ما، انقلاب افشای فریب‌ها و مقابله با دغل‌ها بود ولی چه اعتمادی؟ هیچ امری که مخل به اعتماد جهان باشد، تاکنون از سوی ایران رخ نداده است. اعتمادی بالاتر از فتوای رهبر امت وجود ندارد.
خطیب موقت نماز‌جمعه تهران اضافه‌ کرد: وقتی اسلام استفاده از سلاح اتمی را حرام کرده است و رهبر معظم انقلاب و مقتدر امت اسلامی به صراحت این امر را نه تنها حرام می‌دانند بلکه اگر قدرت داشته باشیم، دیگران را هم خلع سلاح می‌کنیم و این شاخ‌هایی را که گاوها برای خودشان درست کردند، باید شکست تا امت‌ها با آرامش زندگی کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع ادامه غنی‌سازی در ایران گفت: غنی‌سازی اورانیوم حق مسلم ماست، استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای رفع نیازهای پزشکی و زندگی مردم حق همه امت‌ها و ملت ما است و استفاده از سلاح اتمی برای همه ممنوع است و ما هم در این مسئله کوتاه نیامدیم و نخواهیم آمد و استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را حق مسلم خودمان می‌دانیم.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به نظارت کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر تأسیسات هسته‌ای کشورمان، تأکید کرد: هم‌اکنون هم دوربین‌های آژانس در مراکز هسته‌ای کشورمان فعال است و تمام رفت و آمدها نیز تحت کنترل است و اگر در صحبت‌ها و مذاکرات گفته می‌شود آنان سرزده نظارت کنند، این مطلب جدیدی نیست و نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامي ايران است.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه ما امتی قدرتمند و دارای تجربه جنگ و تجربه پیروزی در برابر استکبار جهانی هستیم، تصریح کرد: امروز «قدرت» ما هستیم و آنان بر ملت‌هایشان متکی نیستند، قدرت به سلاح نیست بلکه قدرت به ایمان، اراده، اتحاد، حکیم بودن و فرزانه بودن فرماندهی و رهبری جامعه است و ما همه این ویژگی‌ها را داریم ولی رقبای ما از این موضوعات بی‌بهره هستند.
وی با اشاره به موضوع تحریم‌های ظالمانه غرب علیه جمهوری اسلامی ایران، متذکر شد: مسئله بعدی موضوع لغو کامل همه تحریم‌هاست، این تحریم‌ها مبنای انسانی، عرفی، قانونی، شرعی و عاطفی ندارد، تحریم‌ها کاملاً ظالمانه، یک طرفه و بی‌مبناست و اگر غربی‌ها به دنبال اعتمادسازی هستند، باید تحریم‌های بی‌توجیه و بدون عذر را لغو کنند، اگر این اقدامات را انجام دادند، آن زمان نوبت یک هماهنگی جهانی است که در مراحل بعدی باید مطرح شود.
صدیقی با اشاره به مقاومت ملت ایران در برابر ترورها و جنگ تاکید کرد: پایان مقاومت، پیروزی است و ملت عراق نیز باید استقامت کنند،‌ اما از طرف دیگر دولت منتخب مردم عراق باید با ابتکارات و روش‌های جدیدی، به جنگ این انفجارها و شرارت‌ها برود تا انشاالله کشور همسایه ما به سامان برسد.
صدیقی با بیان اینکه برخی از آخوندهایی که ملبس به لباس روحانیت هستند، چماق تکفیر را بلند کرده و احساسات جامعه اسلامی را علیه یکدیگر مخدوش می‌کنند، یادآور شد: هدف آنها اجرای ماموریت دنیای استکبار است که اساسی‌ترین مسئله و مصیبت جهان اسلام نیز مسئله اشغال فلسطین است.
خطیب موقت تهران خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند با اختلافات داخلی بین مسلمانان، برای صهیونیست‌ها حصار امنیت ایجاد کنند و این کار از طرف هر گروهی که صورت گیرد، نامشروع و خلاف مصالح امت اسلامی است.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه باید با مقابله با این تاکتیک‌ها و در عین حال استقامت در برابر تهدید‌ها این کشتی را سالم به ساحل نجات برسانیم، تصریح کرد: انشاالله بتوانیم این پرچم را با سرافرازی به دست رهبرمان تحویل امام زمان ارواحنا فداه بدهیم.

قطعنامه پایانی نماز گزاران تهرانی 
دولت آمريكا از مردم بزرگ ايران عذرخواهي كند
نمازگزاران تهراني پس از اقامه نماز جمعه با برگزاري راهپيمايي ضد آمريكايي خواستار عذرخواهي رسمي دولت آمريكا از ملت بزرگ ايران به خاطر اهانت معاون وزير خارجه آمريكا به مردم ايران شدند.
در قطعنامه پایانی نمازگزاران تهرانی آمده است؛ مسئولین دولتی باید توجه کنند که مذاکره در موضوع پرونده هسته‌ای و رابطه با آمریکا دو مقوله کاملاً مجزاست و پیوند دادن این دو مقوله به یکدیگر غیر از لطمه زدن به پرونده هسته‌ای نتیجه‌ای نخواهد داشت.
راهپیمایان همچنین ضمن قرائت قطعنامه پایانی این راهپیمایی بر لزوم عذرخواهی دولت آمریکا از ملت بزرگ ایران و توجه دولت به اقتصاد ملی در کنار روند مذاکرات تاکید کردند. متن این قطعنامه به این شرح است.
ما نمازگزاران جمعه تهران همگام با نمازگزاران جمعه سراسر کشور ضمن محکومیت اظهارات نژادپرستانه معاون وزیر خارجه آمریکا در مورد ملت ایران اعلام می داریم:
۱- سخنان اخیر مقامات ایالات متحده گواه دیگری برای اثبات فرمایش رهبر معظم انقلاب است که رژیم آمریکا رژیمی خودبرتربین، غیرمنطقی و غیرقابل اعتماد است. لذا مسئولین محترم لازم است سخنان خوش بینانه‌ای که گاه و بیگاه نسبت به دشمنان ملت ایران ابراز می‌دارند را رها کرده و از تجربه تاریخی ده‌ها سال ظلم و جنایت آمریکا علیه ملت درس عبرت بگیرند و با قوت و قدرت در مقابل دشمن ظاهر شوند.
۲-مقامات نژادپرست و فریبکار آمریکایی نیز بدانند که این یاوه گویی‌ها هیچ دستاوردی برایشان نخواهد داشت الا اینکه دست چدنی ایشان برای آنها که فریب دستکش مخملی را خورده و گمان می‌کردند رویکرد ایالات متحده با لبخند و دم نزدن از آرمان‌ها عوض می‌شود نیز برملا شده و صفوف ملت برای ایستادگی در برابر دشمن مستحکم تر خواهد شد.
۳- سیاهه جنایت‌ها و ظلم‌های ایالات متحده علیه ملت ایران – که از جنگ و کودتا تا تحریم و دخالت‌های گوناگون در امور داخلی کشور- در آن یافت می‌شود همواره نصب العین ملت بوده و اینک نیز که دم از «وجود فریبکاری در DNAایرانیان» سخن گفته‌اند اصلی ترین مطالبه، عذرخواهی مقامات آمریکایی از این اظهارات پیش از مذاکرات آینده ژنو است.
۴- مسئولین محترم دولتی نیز لازم است در کنار پیگیری مذاکرات هسته‌ای از خبرسازی پیرامون مساله مذاکره عام و رابطه با آمریکا دست برداشته و توجه کنند که «مذاکره در موضوع پرونده هسته‌ای» و «رابطه با آمریکا» دو مقوله کاملا مجزاست و پیوند دادن این مقوله به یکدیگر غیر از لطمه زدن به پرونده هسته‌ای و کم شدن دایره حامیان تیم مذاکره کننده دستاوردی نخواهد داشت.
۵- جای تاسف است در مواجهه با کسانی که از روی میز بودن گزینه نظامی علیه ملت ایران سخن می‌گویند و فریب را بخشی از DNA ایرانیان می‌دانند کسانی در داخل کشور پیگیر حذف شعار مرگ بر آمریکا بوده و تاسف‌بار تر آنکه این خیالات باطل را به امام راحل منتسب می کنند که بی تردید ملت ایران – مانند همیشه- پاسخ روشن آنها را در یوم الله عظیم ۱۳ آبان خواهند داد.

کد مطلب: 84227
 
Share/Save/Bookmark