میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
 
 
خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه:
رهبر انقلاب با پیامش به نخست‌وزیر ژاپن ترامپ را تحقیر کرد
رهبر انقلاب با پیامش به نخست‌وزیر ژاپن ترامپ را تحقیر کرد
 

خطیب نماز جمعه تهران گفت: رهبر انقلاب در پاسخ به نخست‌وزیر ژاپن فرمودند من شخص رئیس‌جمهور آمریکا را شایسته هیچ پیامی نمی‌دانم؛ رهبر انقلاب، ترامپ را تحقیر کرد.
حجت‌الاسلام احمد خاتمی در خطبه نماز جمعه این هفته تهران از سخنان خود با اشاره به سفر وزیرخارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن به کشورمان گفت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران بعد از ۴۰ سال یک اتفاق مهم بود و اوج این سفر دیدار او با مقام معظم رهبری است. اظهارات مقام معظم رهبری در این دیدار اظهارات یک رهبر خردمند، زیرک و هوشیار بود و ما به داشتن چنین رهبری می‌بالیم.
وی خاطرنشان کرد: در دیدار مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن چند نکته قابل توجه است: اولین نکته رسم و آداب میهمان‌نوازی از سوی رهبری است. ایشان رسم و آداب میهمان‌نوازی را به خوبی رعایت کردند و فرمودند ما ژاپن را کشوری دوست می‌دانیم. اگر چه گلایه هایی هم وجود دارد. این رفتار آداب، میهمان‌نوازی را به خوبی نشان می‌دهد. آبه گفت من قصد دارم پیام رئیس‌جمهور آمریکا را به شما منتقل کنم. رهبر انقلاب در پاسخ به ایشان فرمودند من شخص رئیس‌جمهور آمریکا را شایسته هیچ پیامی نمی‌دانم و هیچ پاسخی به او نداشته و نخواهم داشت. این رفتار رهبری همانند برخورد پیامبر با مستکبرین بود که باید مستکبرین را تحقیر کرد و رهبر انقلاب، ترامپ را تحقیر کرد. این عبارت رهبری تفسیر شعار مرگ بر آمریکا بود.
خطیب نماز جمعه تهران افزود: آبه از قول ترامپ گفت ما قصد تغییر رژیم ایران را نداریم و رهبر انقلاب فرمودند در ۴۰ سال گذشته همه رئیس‌جمهورهای آمریکا این قصد را داشتند و نتوانستند، ترامپ هم نمی‌تواند. هر که با حق درافتاد ور افتاد. ترامپ می‌داند که یارای مقابله با نظام دینی ایران را ندارد. در مقابل پیام ترامپ برای مذاکره هم رهبر انقلاب فرمودند ۵-۶ سال مذاکره کردیم و به توافقی هم رسیدیم اما آنها به این توافق پایبند نبودند. پس ما دوباره مذاکره نمی‌کنیم و فرمودند در بین مقامات آمریکایی صداقت کم است.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: یکی از روزنامه‌های آمریکایی اخیراً نوشته است رئیس‌جمهور آمریکا در مدت ریاست خود بیش از هزار و ۸۹۰ دروغ گفته است که این نشان می‌دهد آنها چقدر دروغگو هستند. باند حاکم آمریکا و مثلث ترامپ، پمپئو و بولتن دروغگو هستند. ترامپ بعد از این دیدار و واکنش مقام معظم رهبری اعلام کرد که دو طرف آماده مذاکره نیستند باید به او گفت تو که برای مذاکره له له می‌زدی! او نیازمند رای است و می‌خواهد ایران را پای میز مذاکره بکشاند. باید به او بگوییم که این آرزو را به گور خواهی برد. نخست‌وزیر ژاپن گفت آمریکا می‌خواهد جلوی ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران را بگیرد و رهبر انقلاب فرمودند ما از لحاظ شرعی بدنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیستیم. اما آمریکا باید بداند ما اگر قصد ساخت سلاح هسته‌ای داشتیم از آنها ترسی نداشته و آنها نمی‌توانند مانع ما شوند. آنها در انبارهای خود هزاران کلاهک هسته‌ای دارند و صلاحیت مقابله با گسترش سلاح هسته‌ای را ندارند.
خاتمی گفت: رهبری همچنین فرمودند با مذاکره هیچ چیزی حل نمی‌شود و هیچ ملت آزاده‌ای در زیر فشار زیر بار مذاکره نمی‌رود بخصوص ملتی که پیرو امام حسین(ع) هستند. وی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات آل‌سعود اشاره کرد و افزود: هر جا در دنیا آدمکشی و غارتگری وجود دارد نام سعودی دیده می‌شود. آل‌سعود تمام زیرساخت‌های یمن را ویران کرده و بیش از ۵۰ هزار نفر یمنی را کشته اند. بر اساس گزارش یونیسف در یمن در هر ساعت یک مادر و ۶ نوزاد جان می‌دهند. آل‌سعود ننگ جهان اسلام است نه خادم حرمین و شریفین. خائنین حرمین و شریفین زیبنده آل سعود است. در سودان شورای نظامی حاکم با حمایت آل سعود و امارات آدمها را به قتل می‌رساند و به رودخانه می‌اندازد. اخیراً یک نوجوان ۱۳ ساله در تظاهرات ضد آل‌سعود شرکت کرد که او را دستگیر کردند و پس از یک ماه زندانی به او حکم اعدام با شمشیر دادند. ننگ بر شما باد و حق است که مردم بگویند مرگ بر آل‌سعود.
خطیب نماز جمعه تهران به مسائل داخلی اشاره کرد و گفت: بحث حجاب و عفاف، موعظه و نصیحت نیست بلکه یک قانون است. آفرین بر نیروی انتظامی که گفت کشف حجاب جرم است و ما با آن مقابله می‌کنیم، این حرف درستی است. وی حجاب را تامین‌کننده امنیت اخلاقی و امنیت روانی جامعه دانست و گفت: بی‌حجابی‌ها، بدحجابی‌ها و شُل حجابی‌ها عادی نیست. همه باید به این موضوع توجه داشته باشند.
امام جمعه موقت تهران از دستگاه قضا به خاطر برخورد با مفسدان اقتصادی تشکر کرد و گفت: برخورد با مفسدان اقتصادی نشان‌دهنده اراده جدی نظام برای برخورد با مفسدین است که از آنها تشکر می‌کنیم. همچنین از دستگاه قضا به دلیل برخورد با هنجارشکنان تشکر می‌کنم؛ مثل اینکه برخی هنجارشکنی شان حد و مرز ندارد. آنهایی که هنجارشکنی شان حد و مرز ندارد را تیغ بُران قانون باید سراغشان برود تا قانون آنان را سر جایشان بنشاند.

کد مطلب: 109375
 
Share/Save/Bookmark