میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
۱
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳
 
 
تفکیک ۴ گروه جان‌باختگان اغتشاشات ۹۸
برخی کشته‌شدگان «شهید» هستند
برخی کشته‌شدگان «شهید» هستند
 

هریک از جانباختگان در رخدادهای اخیر در صورتی که مشمول بند سوم آیین نامه تعیین مصادیق عملی شهید و خانواده های شاهد باشند تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند.
یک مقام مسئول اعلام کرد:کمیته‌های ویژه استانی که به منظور بررسی ترکیب و نحوه جان باختن قربانیان حوادث اخیر در کشور تشکیل شده اند ضمن بررسی دقیق اسناد، گزارش‌ها و تصاویر موجود، گزارش خود را برای تصمیم گیری نهایی در اختیار مراجع مسئول قرار خواهند داد‌.
وی خاطرنشان کرد: هریک از جانباختگان در رخداد‌های اخیر در صورتی که مشمول بند سوم آیین نامه تعیین مصادیق عملی شهید و خانواده‌های شاهد باشند تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می‌گیرند.
وی افزود: براساس ماده ۶ این آیین نامه «مرجع تأیید، پذیرش و تطبیق مصادیق شهید با مفاد فوق آیین‌نامه پس از اعلام کمیسیون‌های بدوی وتجدیدنظر بنیاد شهید و امور ایثارگران است.»گزارش کمیته‌های استانی در خصوص ترکیب و نحوه جان باختن قربانیان حوادث اخیر در کشور در دست تنظیم است که پس از نهایی شدن و جمع بندی از سوی مراجع مسئول اعلام‌خواهد شد. در این خصوص، یک مقام مطلع گفت: جان باختگان حوادث اخیر شامل ۴ گروه می‌شوند:
بخش اول مربوط به شهدای نیرو‌های انتظامی و بسیج است که وضعیت و تعداد آن‌ها مشخص است. گروه دوم مردم عادی هستند که در تظاهرات اعتراضی حضور نداشته و به دلایل مختلف از جمله حمله اشرار و ضدانقلاب، آتش سوزی‌ها و حمله به مراکز تجاری و مسکونی و… جان خود را از دست داده‌اند. گروه سوم معترضانی هستند که برای اعلام اعتراض خود به صورت مسالمت آمیز به خیابان‌ها آمده و در جریان درگیری‌های ایجاد شده به صورت مشکوک کشته شده‌اند. گروه چهارم نیز عناصر ضدانقلاب، اشرار مسلح و اوباش سازماندهی شده هستند که در جریان حمله به مراکز نظامی و انتظامی و یا درگیری مسلحانه با نیرو‌های حافظ امنیت کشته شده اند.

کد مطلب: 111859
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۸-۰۹-۱۳ ۱۳:۵۲:۲۰
خدا لعنت کند ....