میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۲
 
 
سخنگوی قوه قضاییه:
مشکلات اقتصادی با امید به بیگانه حل نمی‌شود
مشکلات اقتصادی با امید به بیگانه حل نمی‌شود
 

معاون اول قوه قضاییه گفت: بسیاری از مسئولان درباره درد‌های اقتصادی و درمان آن‌ها آدرس غلط می‌دهند.
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای با اشاره به ترور مسئولان نظام در اوائل انقلاب افزود: در ابتدای انقلاب، دشمن برای از بین بردن روحیه مردم به ترورهای مقامات و مسئولان نظام جمهوری اسلامی و حتی مردم عادی اقدام کرد اما دسیسه‌های دشمنان نتوانست مردم را مأیوس کند.
وی افزود: امروز کشور با مشکلات بزرگ اقتصادی و معیشتی مردم مواجه است اما این مشکلات دلایل مختلفی دارد که باید به هر کدام از این دلایل در جای خود رسیدگی شود.
محسنی‌اژه‌ای افزود: یکی از علل اصلی مشکلات اقتصادی امروز ما تحریم‌های ظالمانه امریکا و هم پیمانان اوست که در سال‌های اخیر تشدید شده است و علت دیگر هم عملیات روانی و فضاسازی رسانه‌ای دشمن است که با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی کشور سعی در ایجاد این توهم دارد که وضعیت معیشتی مردم روز به روز در حال بدتر شدن است.
وی گفت: اما علت دیگر مشکلات اقتصادی سوءتدبیر و سوءمدیریت است که در کنار فساد و خیانت اقتصادی از جایگاه‌های مختلف و توسط انسان‌های فرصت طلب کشور را به سمت بحران برده است. امروز بسیاری از مسئولان در مورد دردهای اقتصادی و درمان آنها آدرس غلط می‌دهند و برای همه مشکلات می‌گويند که باید با آمریکا مذاکره کرد در حالی که هر کسی که در دنیا کارش به مذاکره با آمریکا کشیده است در نهایت نابود شده است.
محسنی‌اژه‌ای افزود: شاید از مهمترین دلایل دیگر مشکلات فعلی اقتصادی کشور هم کم کاری و بی‌انگیزگی بعضی از مدیران در رده‌های مختلف باشد که البته اینگونه مدیران در همه قوا هستند.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: امروز بسیاری از مسئولان در مورد دردهای اقتصادی و درمان آنها آدرس غلط می‌دهند و برای همه مشکلاتی که ذکر کردم اعلام می‌کنندکه باید با آمریکا مذاکره کرد در حالی که هر کسی که در دنیا کارش به مذاکره با آمریکا کشیده است، مثل مصر و قزافی و صدام در نهایت نابود شده است.
محسنی‌اژه‌ای گفت: امروز عزم قوه قضاییه برای مبارزه با همه مفسدان و به خصوص دانه‌درشت ها، جزم است و ایستاده است تا با خیانتکاران برخورد کند.
وی افزود: اما برای فائق آمدن بر مشکلات باید این را هم در نظر گرفت که برخورد با مفسدان نیاز به همکاری دستگاه‌های دیگر هم دارد چراکه برای مثال وقتی قوه قضاییه با متهم اقتصادی که صاحب یک بنگاه اقتصادی است و چند صد نفر کارگر را تحت کارفرمایی خود در اشتغال دارد برخورد می‌کند برای اینکه بنگاه اقتصادی او تعطیل نشود نیاز به همکاری بخش خصوصی دارد تا در دوران رسیدگی به فساد کارفرما کارگران او بیکار نشوند.
محسنی‌اژه‌ای گفت: قوه قضاییه برای انجام درست وظایف خود در چنین پرونده‌های پیچیده‌ای نیاز جدی به همکاری دیگر دستگاه مثل دولت و بخش خصوصی دارد که در صورت اتفاق افتادن آن روند رسیدگی به پرونده‌ها سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.
سخنگوی قوه قضاییه افزود: این قوه برای انجام درست وظایف خود در پرونده‌های پیچیده نیاز جدی به همکاری دیگر دستگاه‌ها مثل دولت و بخش خصوصی دارد که در صورت اتفاق افتادن آن روند رسیدگی به پرونده‌ها سرعت بیشتری به خود می‌گیرد.
سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه درباره پرونده اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی که مدت‌هاست اخبار و شایعات ضد و نقیضی از آن در بین مردم پیچیده است هم گفت: از همین جا اعلام کنم که رقم درست این پرونده اولاً ۲ هزار و ۸۵۵ میلیارد تومان بود که تمامی این مبلغ به بیت‌المال برگشته است. صداوسیما

کد مطلب: 105919
 
Share/Save/Bookmark