میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱
 
 
فلسطینی‌ها برای پانزدهمین هفته تظاهرات حق بازگشت برگزار کردند
جمعه ساقط کردن معامله قرن
جمعه ساقط کردن معامله قرن
 

در پانزدهمین هفته ا‌ز آغاز حرکت جدید ملت فلسطین با عنوان حق بازگشت، دیروز فلسطینی ها در غزه در تظاهرات جمعه ساقط کردن معامله قرن و شکست محاصره شرکت کردند که با همچون هفته‌های گذشته ارتش صهیونیستی به سرکوب این تظاهرات پرداخت.
فلسطین بویژه ۱۵ هفته است که هر جمعه صحنه تظاهرات و قیام سراسری ملت فلسطین با محوریت حق بازگشت برای پایان اشغالگری صهیونیست‌ها و البته بازگشت فلسطینیان به سرزمین مادری خود است در حال که آمریکا و صهیونیست‌ها در طرحی به نام معامله قرن با برخی کشورهای عربی به دنبال ممانعت از حق بازگشت و استمرار آوارگی ملت فلسطین هستند. طرحی که خشم مردم را به همراه داشته که نتیجه آن نیز ۱۵ هفته تظاهرات در غزه و بسیاری از مناطق دیگر فلسطین با عنوان حق بازگشت است تا به آمریکا، صهیونیست‌ها ، ارتجاع عربی و افکار عمومی جهان و سایر دولت‌ها نشان دهند که فلسطینی‌ها هرگز از این حق خود عبور نخواهند کرد.
هیات ملی عالی تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره غزه خواستار مشارکت گسترده در تظاهرات جمعه یکپارچگی به منظور ساقط کردن معامله قرن و شکست محاصره در مرزهای شرقی غزه شده بود. در بیانیه این هیات آمده: تظاهرات در مخالفت با همه تلاش های آمریکا و اسرائیل و برخی سازشکاران عرب برگزار می شود و تاکیدی بر این است که قدس به هر اندازه که عناوین را تغییر دهند و سفارتخانه های خود را جابجا کنند پایتخت ابدی ما با مقدسات اسلامی و مسیحی اش باقی می ماند.
هیات ملی عالی تظاهرات بازگشت در غزه بر مخالفت با همه تلاش های سازشکارانه ضد آرمان فلسطین و پایمال کردن حق بازگشت تحت هر عنوان و نامی یا هر راهکاری که این حق را نادیده بگیرد، تاکید کرد. در بیانیه این هیات آمده است: محاصره ظالمانه ضد ساکنان ما در غزه مردود است و باید این محاصره سریعا پایان داده شود. تظاهرات بازگشت ادامه خواهد یافت و این تحرک مردمی قوی در مقابله با سکوت دنیا در قبال حق ما و رنجهای ما و جنایات متوالی که ضد ملت بی پناه ما صورت می گیرد، است. تظاهرات بازگشت با وجود همه تلاش های اشغالگران برای خدشه وارد کردن در وجهه این تظاهرات مسالمت آمیز خواهد بود و این تظاهرات با وجود بمباران شبانه غزه از سوی صهیونیستها برای ترساندن مردم برای مشارکت در تظاهرات بازگشت ادامه می یابد.
لازم به ذکر است ارتش صهیونیستی مانند هفته‌های قبل با گاز اشکاور و گلوله‌های جنگی به سرکوب تظاهرات فلسطینی‌ها پرداخت که دهها شهید و زخمی بر جای گذاشت. لازم به ذکر است این رژیم به صورت موقت، اقدام مذکور را به حالت تعلیق درآورد. با ادامه اعتراضات شدید فلسطینی و بین‌المللی از جمله سازمان ملل و اتحادیه اروپا، «ولید عساف» رئیس هیات مقابله با دیوار حائل و شهرک‌سازی صهیونیستی (وابسته به سازمان آزادیبخش فلسطین "ساف") اعلام کرد، دادگاه عالی رژیم صهیونیستی دستور تعلیق موقت تخریب روستای خان احمر را تا ۱۱ جولای (۲۰ تیرماه) صادر کرده است.
خبر دیگر آنکه نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان سرکوب معترضان به تخریب مناطقی در شرق قدس و کوچ اجباری ساکنان آن، حجاب را از سر زنان فلسطینی کشیدند. نظامیان رژیم صهیونیستی برای تخریب روستاهای بدوی «خان‌احمر» و «ابونوار» در شرق قدس به این دو روستا یورش بردند تا ساکنان آن را مجبور به کوچ اجباری کنند. نظامیان رژیم صهیونیستی طی سرکوب اعتراض‌های ساکنان این مناطق، حجاب را از سر زنان فلسطینی حاضر در روستا کشیده و آن‌ها را بازداشت کردند.
منابع خبری اعلام کردند فلسطینیان با به پرواز در آوردن بادبادک‌های آتش‌زا توانسته‌اند ۳ هزار دونم معادل ۳۰۰ هکتار از اراضی ساکنان سرزمین اشغالی را به آتش بکشند. از زمان آغاز حملات فلسطنیان با استفاده از بادبادک‌های آتش‌زا در تاریخ ۳۰ مارس گذشته، ۸۰۵ نقطه از زمین‌های کشاورزی و باغات اطراف نوار غزه در آتش سوخته است یعنی مجموعا ۳۳ هزار دونم (معادل ۳۳۰۰ هکتار)
لازم به ذکر است در ادامه حمایت ملت‌ها از فلسطین، در خیابان‌های سائوپائولو نصب بنر‌هایی در حمایت از مظلومیت‌های مردم فلسطین توجه شهروندان برزیلی را به مسئله فلسطین بیش از گذشته جلب کرده است. از سوی دیگر یک فعال سوئدی برای اعلام همبستگی با فلسطین، ۹ ماه پیاده‌‌روی کرد اما پس از رسیدن به مقصد، رژیم صهیونیستی به وی اجازه ورود نداد.

کد مطلب: 105073
 
Share/Save/Bookmark