میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۹
 
 
علیه انقلاب متحد شده‌اند
با پیروزی انقلاب اسلامی یک تمدن نوین با معیارهای اسلامی شکل گرفت. این تمدن نوین اسلامی...

با پیروزی انقلاب اسلامی یک تمدن نوین با معیارهای اسلامی شکل گرفت. این تمدن نوین اسلامی، شاهنشاهی سعودی و غرب را به چالش می‌کشد. نهایت لیبرال دموکراسی غرب آن است که شما در نهایت یا خانم کلینتون را انتخاب کنید یا آقای ترامپ را، در حالی که اعتقاد دارید هر دو بد هستند ولی مجبورید یکی را انتخاب کنید. ترامپ فردی است که خانه فساد اداره کرده و اکنون عنوان شده که در پولشویی ثروتمندان روسیه ایفای نقش داشته است. چنین فردی که فاسد و دزد و قاچاقچی است می‌شود رئیس‌جمهور!!
در مقابل چنین تفکری، یک نظامی متولد شده که می‌گوید قانون‌گذار خداست که باید آن قانون در زمین جاری شود. زمانی که پیامبرخدا و ائمه حضور ندارند کسی که می‌تواند این قوانین را از سنت و قرآن استخراج کنند امور را در دست گیرند. این فرد باید بتواند قوانین را استخراج کند پس باید فقیه باشد. باید بتواند اجرا کند پس باید عادل باشد. در جمهوری اسلامی این اصل را فرمولیزه کردیم و در کنار فقیه و عادل بودن اصول مدیر و مدبر بودن شجاع بودن و آگاه به زمان بودن را نیز به آن افزوده‌ایم. راهکار این است که مردم جمعی را به عنوان خبرگان انتخاب می‌کنند و آنها تعیین می‌کنند کسی را که دارای همه این ویژگی‌ها باشد. مهم‌تر آنکه خبرگان به رهبری نظارت می‌کنند اگر فرد انتخاب شده یکی از این صفات را از دست داد، فرد دیگری را جایگزین می‌کنند.
در قوانین جمهوری اسلامی رئیس‌جمهور با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شود. مجلس به عنوان رکن قانون‌گذاری هرگز تعطیل‌بردار نیست. یکی از مواردی که خدا کمکمان کرد مسئله اقدام تروریست‌ها در مجلس بود. اگر آنها موفق می‌شدند به مجلس راه یابند و یا به ترور نمایندگان بپردازند غیر از اینکه ما مصیبت و عزاداری داشتیم در باب اینکه باید مجلس را چگونه اداره کرد یا چه برنامه‌ای انجام داد سکوت قانونی شده و بلاتکلیف می‌ماندیم.
درقانون اگر برای رئیس‌جمهور مشکلی ایجاد شود تعیین جانشین آن مکانیزم دارد، اگر نقصان رهبری ایجاد شود برایش مکانیزم دارد اما در باب مجلس در قانون عنوان شده است که مجلس هرگز تعطیل‌بردار نیست. این خواست خدا بود که این عملیات تروریستی به نتیجه نرسید. این موضوع عمق کاری که علیه نظام جمهوری اسلامی قصد آسیب زدن به نظام را داشت مشخص کرده و نشان می‌دهد که چالش جمهوری اسلامی برای لیبرال غربی و نظام شاهنشاهی سعودی چالشی جدی بوده که با چنینی اقداماتی قصد تخریبش را داشتند.
آنچه اکنون باید مورد توجه قرار بگیرد این است که ساختار مردم‌سالارانه‌ و مترقی جمهوری اسلامی ایران که بعد از انقلاب تشکیل شد در برابر لیبرال دموکراسی غربی و شاهنشاهی سعودی قرار گرفته است و به همین دلیل است که همه این نظام‌هایی که مردم را در اداره حکومت نادیده می‌گیرند علیه نظام اسلامی متحد هستند، چراکه ما ایجاد‌کننده تمدن نوین اسلامی هستیم. اکنون یک پیچ مهم تاریخی وجود دارد حال یا تمدن نوین اسلامی بالا می‌رود یا لیبرال دموکراسی غربی و شاهنشاهی سعودی که انشاالله ما بالا می‌رویم. 

نویسنده: حسین شیخ‌الاسلام - مشاور وزیر امور خارجه

کد مطلب: 100078
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۷:۵۲:۴۷
وقتی مشاوراتون اینا هستن خوب معلومه سر مملکت چی میاد. از قدیم گفتن گوسفندی که خوب می چره از دنبه اش پیداست. بعد 4 دهه کو دنبه تون.