میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۶
 
 
فلسطین در خطر حضور داعش
تروریست‌های تکفیری - وهابی، خاصه داعش، که در عمر ۷ ساله خود در سوریه و نزدیک به ۴ سال در عراق دست به هر کاری زدند، از نام اسلام سوء‌استفاده کر

تروریست‌های تکفیری - وهابی، خاصه داعش، که در عمر ۷ ساله خود در سوریه و نزدیک به ۴ سال در عراق دست به هر کاری زدند، از نام اسلام سوء‌استفاده کرده و با تفکرات وهابیت سعی در ویران کردن اماکن مذهبی، حتی مساجد برادران اهل سنت نمودند.
جنایاتی که تروریست‌های تکفیری - وهابی در سوریه و عراق مرتکب شدند، بسیار خشن و جنایتکارانه بود، به گونه‌ای که هر انسانی را به واکنش وادار می‌کرد، واکنشی که نشان از نفرت داشت.
آنها نه دولت و حاکمیت داشتند و نه در سازمان بین‌المللی عضویت که بخواهند پاسخگوی اعمال جنایتکارانه خود باشند، به راحتی و بدون هیچ محدودیت و مانعی جنایات خود را مرتکب می‌شدند و دست به ویران کردن اماکن مذهبی، زیرساخت‌های اقتصادی و بناهای تاریخی در سوریه و عراق زدند.
با وجود گروه‌های تروریستی تکفیری، اما مسئله مهم جهان اسلام، فلسطین است که از سوی رژیم اسرائیل اشغال شده است. اشغال سرزمین و کشور فلسطین گرچه بیش از ۷۰ سال است، اما یهودیان صهیونیسم تاکنون نتوانسته‌اند به همه آنچه که در ایجاد کشوری به نام اسرائیل در سر داشتند، برسند.
پایان کار داعش در سوریه و عراق، به معنی پایان این فرقه افراطی، تکفیر وهابی نیست، چنین گروه‌هایی با پشتوانه فکری که از سوی عربستان سعودی و با ایدئولوژی وهابیت تربیت شده‌اند و از سوی صهیونیست‌ها و آمریکا نیز حمایت می‌شوند، سر از جای دیگری درخواهند آورد.
اکنون که ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم خود را بر پایتختی بیت‌المقدس برای رژیم اسرائیل اعلام کرده است، مرحله دیگری از بحران‌آفرینی ایالات متحده با همراهی رژیم اسرائیل و عربستان سعودی کلید زده شد، گرچه سیاست اعلامی ترامپ، باعث شد تا توجهات به سوی فلسطین بیشتر شود و حساسیت‌های مسلمانان و حتی دیگر اقوام برانگیخته شود، اما یک نکته مهم در این تصمیم وجود دارد.
این پرسش اکنون مطرح است که با اقدام ترامپ و شادمانی صهیونیست‌ها از این تصمیم، آینده باقی مانده نیروهای تروریست‌های تکفیری - وهابی چه خواهد شد؟
پیش‌بینی‌ها بر این بود که، نفرات نجات داده شده داعش و دیگر تروریست‌های تکفیری، به افغانستان، یمن و برخی دیگر از کشورهای اسلامی اعزام خواهند شد، اما اکنون پیش‌بینی دیگری وجود دارد. آیا می‌توانیم این احتمال را بدهیم که تروریست‌های تکفیری - وهابی به سرزمین‌های فلسطین فرستاده شوند تا علاوه بر سرکوب و جنگ با مردم فلسطین، اهداف صهیونیست‌ها را در ویران کردن اماکن مقدسی که اسرائیلی‌ها سال‌ها است درپی دستیابی به این هدف هستند، به کار گیرند؟
اسرائیلی‌ها درپی ساخت معبد سلیمان هستند، اما تاکنون نتوانسته‌اند به این آرزو برسند، معبد سلیمان برای صهیونیست‌ها چه یهودی و چه مسیحی حکم آخرالزمانی دارد، اگر در شرایط کنونی می‌بینیم که بیت‌المقدس پایتخت اسرائیل معرفی می‌شود و آمریکا سفارت خود را به آنجا منتقل خواهد کرد، بخشی از سناریویی است که برای اشتغال کامل بیت‌المقدس و بیرون راندن مسلمانان از این شهر شکل گرفته است، رژیم اسرائیل برای این که زیربار انتقادات افکار عمومی و جامعه جهانی قرار نگیرد، نیازمند ابزار و نیرویی است که این وظیفه را انجام دهد، چه نیرویی بهتر از تروریست‌های تکفیری می‌تواند وظیفه ویران کردن اماکن مذهبی، سرکوب مسلمانان فلسطین و جنایت علیه مردم این سرزمین را انجام دهد.
جامعه جهانی، هنگامی که داعش در سوریه و عراق دست به ویران کردن اماکن مذهبی زد، چه واکنشی توانستند از خود نشان دهند؟ نقشه‌های اسرائیل و آمریکا در سوریه و عراق از بین رفت، اما سرزمین فلسطین که نخستین قبله‌گاه مسلمانان را در خود دارد، در چنگ صهیونیست‌ها است، اگر تروریست‌های تکفیری - وهابی سر از فلسطین درآورند، تعجب‌انگیز نخواهد بود، برای جلوگیری از ورود گروه‌های تروریستی تکفیری به فلسطین باید جهان اسلام خود را برای نبرد و نجات فلسطین بسیج کند.

نویسنده: سیاوش کاویانی

کد مطلب: 102166
 
Share/Save/Bookmark